FETÖ, METİN KALKAVAN'IN KOLTUĞUNA ..!


 

 

FETÖ, METİN KALKAVAN'IN KARŞISINA SALİH ZEKİ ÇAKIR'I ÇIKARDI!

Metin Kalkavan'ın aday olma ihtimali karşı kendisinin dışında başka birini aday çıkarma alternatifini de elinde bulunduran Salih Zeki Çakır, sektörde sevilen bir armatörü (ADI BİZDE SAKLI) İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanlığı balını ağzına sürüyordu.

Ancak Salih Zeki Çakır adaylığını açıkladığı güne kadar İMEAK DTO seçimlerinde destekleyeceğini söylediği isimle ile 6 kez toplantı yaparak "ADAYIMIZ SENSİN" diye oyalamaya devam ederken, kendisi ise altan altan Fethullah Gülen'den gelen destekle çalışmalarını hızlandırıyordu.

Bir anlamda yedekte tuttuğu isme kazık atan Salih Zeki Çakır, 23 Aralık 2012 tarihinde Sözbir Otelde yaptığı kahvaltılı basın toplantısında, İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

FETÖ lideri Fethullah Gülen'den desteğini alan Salih Zeki Çakır, İMEAK Deniz Ticaret Odası seçimlerini kazanarak, Türk Loydu'ndan sonra ikinci zaferini Pensilvanya'da kutlamanın hayallerini kurmaya başladı.

Ancak İMEAK Deniz Ticaret Odası seçimleri yaklaşırken, 23 Şubat 2013 tarihinde Deniz Haber Ajansı Yazarı JURNAL'in kaleme aldığı bir yazı Salih Zeki Çakır'ın oyunlarını  bozdu. Recep Canpolat'ın JURNAL mahlasıyla kaleme aldığı "DTO SEÇİMLERİ VE GÜLEN CEMAATİ" başlıklı yazıda “Her Taşın Altından Çıkan Cemaat Olgusu İMEAK Deniz Ticaret Odası seçimlerinde de yerini alacak" diyerek, FETÖ yapılanmasının ayak seslerini okuyucularıyla paylaşıyordu.

BİRLİKTELİĞİ ŞİRKETLERLE GÜÇLENDİRİN

FETÖ yapılanmasında daha güçlü manevra alanı ve birliktelik oluşturmak amacıyla, 28 Temmuz 2011 tarihinde İlhan İşbilen, Vehbi Koç, Yusuf Sertkaya, Cihat Turgut ve Salih Zeki Çakır'ın başını çektiği 20 ortaklıTurgutreis Denizcilik ve Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kuruluyordu. Daha sonra 35 ortaklık bir yapıya ulaşan Turgutreis Denizcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş, 8706478 IMO numaralı TURGUT REIS ismini verdikleri 28 bin DWT taşıma kapasitesine sahip Panama bayraklı kuruyük gemisini satın alınıyordu.

FETÖ lideri Fethullah Gülen'in İlhan İşbilen'e verdiği "Birlikteliği şirketler ile güçlendirin" talimatı yerine getiriliyor, diğer taraftan "Aykırı sesler de menfaat birlikteliğiyle susturuluyordu"

Türk Lodyu'nu ALTIN TEPSİ'de FETÖ'ye sunan dönemin Gemi Mühendisleri Odası Başkanı Osman Kolay'ı unutmayan FETÖ yapılanması, 15 Nisan 2013 tarihinde Turgutreis Denizcilik ve Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin ortak olduğu TURGUTREİS GÖZETİM VE DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİNİ kurarak, dışarıdan Osman Kolay'ı Genel Müdür olarak atıyor ve Türk Loydu seçimlerinde yaptığı cengaverliğin diyeti ödeniyordu.

Çünkü  FETÖ yapılanması, Türk Loydu'nu ele geçirmişler ve ikinci hedefleri olan İMEAK Deniz Ticaret Odası için GÜÇ BİRLİĞİ yapmaya başlamışlardı. İlhan İşbilen, Vehbi Koç, Yusuf Sertkaya, Cihat Turgut ve Salih Zeki Çakır'ın başını çektiği YAPIDAN diğer 35 ortaktan bir çoğunun haberi yoktu.

Salih Zeki Çakır, bu kirli yapıyı İlhan İşbilen ile oluştururken, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndaki üst düzey yöneticiler kanalıyla da kendine alan kazanmanın manevralarını yapıyordu.

Ancak "Birlikteliği şirketler ile güçlendirin" ve "Aykırı sesleri de menfaat birlikteliğiyle susturun" talimatı, şirketin zarar etmeye başlaması ve Bank Asya'dan çekilen krediyle alınan geminin taksitlerinin ödenememesi üzerine, bu birliktelik çatırdamaya başladı.

FETÖ'NÜN DENİZCİLİK MEDYASINDA OPERASYONU

Fethullahçı Yapının amiral gemisi basın organlarıydı. Ancak denizcilik medyasında Deniz Haber Ajansı'nın gücünü gören FETÖ yapılanması, Deniz Haber Ajansı'nın yok edilmesi veya Recep Canpolat'ın diz çökmesini sağlamak amacıyla, Hayrettin Yakut'un Yönetim Kurulu Başkanlığını üslendiği AktüelDeniz.Com internet sitesi ve Dergisinin çıkarılması kararı verildi.

Hatta FETÖ'cü olan dönemin Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı'nın "Recep Canpolat'ı kontrol altına alamayız. Onun için güçlü bir internet sitesi kurmamız lazım. Recep Canpolat'ı da dize getirmek için reklam verenlere baskı yapmalıyız" dediği ve bunun için düğmeye basılarak Haziran-2009'dan itibaren Deniz Haber Ajansı'na reklam verenlere baskılar uygulanmaya başlandı.

"Size sadece haber yetmez" sloganı ile 22 Mayıs 2009 tarihinde yayın hayatına başlayan cemaatin denizcilik yayın organı AktuelDeniz.Com, Nisan-2016'da fişini çekerek denizcilik medyasından sessiz sedasız çekildi.

SON SÖZ

Düne kadar 'Hizmet Hareketi' olarak tanınan, 15 Temmuz 2016 tarihinde Türk Milletine gerçek yüzünü gösteren Fethullahçı Terör Örgütü, bugün her yerde ve her kesimden insanları TAKİYYE ile kandırarak, 180 ülkede organize olan uluslararası bir suç örgütü haline geldi.

Bu yazı dizisi, tek parça olarak bu yapılanmanın ne boyutta ve hangi argümanları nasıl kullandığını, menfaat çerçevesinde ilkesiz insanlarla nasıl mesafe kat ettiğini, okuyucularımıza sunmak amacıyla kaleme alındı.

Burada ismi geçen ve şirketlere ortak olan insanların,  FETÖ yapılanmasının içyüzünü belki de 15 Temmuz Gecesi gördü. Ancak içlerinde kripto olanları ise biz çok yakından tanıyoruz.

Sevgi ve muhabbetle kalın...

RECEP CANPOLAT / DENİZ HABER AJANSI

 

Salih Zeki Çakır, "FETÖ" iddialarına cevap verdi

 

 

Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği Başkanı Salih Zeki Çakır, Recep Canpolat'ın kaleme aldığı "FETÖ yapılanmasının Türk Loydu ve İMEAK DTO operasyonları ortaya çıktı" başlıklı yazıyla ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği Başkanı Salih Zeki Çakır, Deniz Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Recep Canpolat'ın kaleme aldığı "FETÖ yapılanmasının Türk Loydu ve İMEAK DTO operasyonları ortaya çıktı" başlıklı yazıyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Deniz Haber Ajansı olarak, gazetecilik ilkesi gereği Salih Zeki Çakır'ın yaptığı basın açıklamasının virgülüne bile dokunmadan aynen yayınlıyoruz;

"Deniz Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Recep Canpolat imzasıyla 17.08.2016 tarihinde 02:34 saatinde denizhaber.com.tr ’de “FETÖ yapılanmasının Türk Loydu ve İMEAK DTO operasyonları ortaya çıktı” başlığıyla yayınlanan yazıda, şahsımı hedef alan ifadelere yer verilmiştir.

Yazı içerisinde şahsımla ilgili ifadelerin gerçek dışı olduğunu kamuoyuna saygıyla bildiririm.

Yazılan yazının gayri ahlaki, gayri medeni, gayri insani ve habercilik ahlakından uzak, hayal mahsulü, maksatlı, hedef saptıran ve hedef gösterir nitelikte kaleme alındığı açıktır.

Yazıda yer verilen ve benim de aday olduğum 9 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleşen İMEAK Deniz Ticaret Odası seçimlerinde ben ve çalışma gurubumda yer alan arkadaşlarımızın FETÖ yapılanması ile işbirliği içerisinde olduğu gerçek dışıdır. Söz konusu süreçte denizcilik sektörünün geniş katılımıyla, şeffaf bir şekilde, kapsamlı çalışmalar yapılmış ve bu çalışmalar her kesimden takdir ve destek görmüştür. Şahsım ve arkadaşlarım 8 bin civarında üye şirket ve geniş bir seçmen kitlesine sahip olan İMEAK Deniz Ticaret Odası seçimlerinde seçmenin yüzde 45,5 oyunu almıştır.

Yazıda bahsi geçen ticari faaliyet ise; sektör paydaşları tarafından Türk Ticaret Kanunu’nun verdiği yetkilere dayanarak hukuk çerçevesinde iş yapmayı amaçlayan bir şirket olup, kredi finansmanı yazıda bahsedildiği şekilde FETÖ terör örgütü ile ilişkili olan bankadan değil kamuoyu tarafından da iyi bilinen bir bankadan gerçekleşmiştir. Yalan haberler ile ticari faaliyetimizin FETÖ terör örgütüyle ilişkilendirilmesi yukarıda da belirttiğim üzere hayal mahsulü ve maksatlıdır.

Bu haberin camiamızın önde gelen mensupları tarafından yanlış algı ve operasyonlara zemin hazırlamak amacıyla hazırlandığı, Sayın Vehbi Koç’un söz konusu şirkette ortaklığı olmadığı halde ortak olarak gösterilme çabası bu haberin ne denli gerçeklikten uzak olduğunun göstergesidir.

Şahsımı ve yolumu 40 yıldır bilen sektörün güzide insanları bu seviyesiz çamur at izi kalsın yaklaşımına elbette ki prim vermeyecektir.

Recep Canpolat imzasıyla servis edilen, doğru habercilik ilkesiyle örtüşmeyen bilgilerin gerçeği yansıtmadığını beyan eder, yapılan ithamlara karşı hukuki her türlü hakkın sonuna kadar kullanılacağı kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Salih Zeki Çakır"

DENİZ HABER AJANSI


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın