Kartal ve Bak gereğini yapmalı


Kartal ve Bak gereğini yapmalı

 

Erol Bulut, İsmail Kartal’ın ilk 11 oyuncu tercihlerini gördüğü zaman teknik ve taktik planlarında anında değişiklik yaptı. Ve oyuncularına şunu söyledi. Beyler işte Rizespor’un kadrosu. Sağ tarafta emektar Orhan oynuyor. Bu kanadı kullanacağız. 5 golün 3 tanesi sağ taraftan geldi. Rizespor 3 stoper ile oynayacak hata yapacaklar. Aralarına ve arkalarına atacağınız toplarla çok gol pozisyonu bulacaksınız. Buldu da Rizespor’un defansı yol geçen hanına döndü. Beklediğinden de çok pozisyon ve gol buldu Erol hoca. Rizespor’un forvetlerini çok fazla düşünmeyin etkili olamazlar. Orta saha ile birlikte forvette tel tel dökülürken İsmail hoca da eserini seyretti. Tabi Alanyaspor’un fizik gücüde Rizespor’ dan çok iyi. Artı bütün Alanyasporlu oyuncular koşuyor, yük herkese eşit biniyor. Rizespor’ da ise bunları söyleyemiyorsunuz. İsmail Kartal yaptığı transferler gibi kendini sihirbaz zannedip şapkadan tavşan çıkarma isteği ve oyuncu tercihleri ile bu oyun planın tutması mümkün değildi. Mümkün olmayınca da bu farklı yenilgi alındı.

Bir tarafta Bulut yönetiminde ne yaptığını nasıl oynayacağını çok iyi bilen Alanyaspor, diğer yanda da ne yaptığını nasıl oynayacağını bilmeyen Kartal yönetiminde Rizespor. Bulut takımı 3-0 öndeyken bile sahanın kenarında dur durak demeden arı gibi çalışıp oyuncularını ateşleyip taktikler verdi. Alanyaspor’ uda lider hale getirmiş. Helal olsun. Bizim Kartal ise kollarını göğsüne bağlayıp sanki tiyatro izliyor. Kulübeye oturunca da elini yüzünü koyuyor. Oturup kalkıyor. Heyecan desen hiç yok. Kulübede oturan yardımcılarından bile tık yok. Bağlı kollarla kaderine razı olmuş.

İsmail Hocam farkında mısın her şey kötüye gidiyor. Üst üste 4 yenilgi alındı. Son iki deplasman maçından tam 10 gol yedik. İsmail hocam, korkaklar her zaman kaybeder. Rizespor’un yönetimi de umudunu kesti. Alanya deplasmanına başkan Hasan Kartal ile birlikte yöneticiler Ahmet Haşımoğlu ve Sedat Abanoz gitti. Diğer yöneticiler nerede?

Geçen sezonun ikinci yarısı süper geçmişti. Bu sezonun ilk yarısı ise bir kabus bir korku filmi gibi kötü geçiyor. Böyle giderse de daha da kötü geçmeye devam edecek. Taraftar ve camia çektiği acıyı isyan ediyor. Beyler Rizelinin sesine kulak verin. Başkan Hasan Kartal, sezon başında şampiyonluğa oynayacağız

demişti. Bu işler demekle olmaz. Eylemle olur. Başkanım iyi transferler ve iyi hoca ile iyi yönetilen Alanyaspor ligin lideri.

Beyler kendinize gelin ve artık toparlanın. Rizespor’ da acil kan değişikliğine ihtiyaç var. Bu yüzden daha fazla vakit kaybetmeden kendisinin de daha fazla üzülmeyip sıkıntı yaşamaması için İsmail hocaya teşekkür edilip yollar ayrılmalı. Çünkü transfer ettiği futbolcuların bile hocalarına inançları kalmadı. Kimsenin kimseye ne inancı ne de güveni kalmadığı yerde başarı sağlanamaz. Böylesine inançsızlığın ve güvensizliğin yaşandığı Rizespor da lütfen gereğini yapın. Tabi bunu yapacakların başın dada Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak geliyor. Bak Rizespor için önemli bir güç. Başta ekonomik destek olmaz üzere her konuda önemli katkılar sağlıyor. Bu sezon transferler dede çok aktif rol oynadı. Pazarlıkları ve görüşmeleri yaptı. Eski başkan Hasan Kemal Yardımcı ile çok anlaşamazdı fikir ayrılıkları yaşarlardı. Hatta Yardımcı, “Gelsin kulübü kendisi yönetsin” derdi. Bak, Hasan Kartal ile çok iyi anlaşıyor. İsmail Kartal’ ın gelmesini de sağlayan isimdi. Şimdi gelinin bu noktada sözü fazla uzatmaya hiç gerek yok. Olanla ölene çare olmaz. Bu yüzen Osman Aşkın Bak ve Hasan Kartal kan değişikliğini acilen yapmalılar.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın

Benzer Haberler