ACI REÇETE ŞART


ACI REÇETE ŞART

 

Üst üste olan deplasman maçlarının ilki Göztepe karşılaşması kar nedeniyle ertelendikten sonra Rizespor Gaziantep maçına Adana’ da hazırlandı. Bir haftalık ara ile gözlerden uzak yapılan hazırlıklar sonunda farklı bir yenilgiyle Rize’ ye döndü. Üstelik rakip iki tanede penaltı kaçırdı. Hem ara yaptı hem de Adana’ da çalıştı da ne oldu. Yok futbolcular konsantrasyon eksikliği yaşamış, yok bilmem ne yapmışlar. Söylenen çoğu şey hikaye. Gaziantep, çok tehlikeli akınlar yaptı. Dikkatli ve akıllı oynadı. İsmail hoca’ da rakibini izledi. Zaten ilk 11 tercihi de izlemek üzerineydi. Her maçında defans yapan bir Rizespor. Büyük takımlara karşı bunu anlarım ama her rakibe karşıda böyle oynamak olmaz hocam. Gaziantep maçında Abdullah Durak’ın yerine Oğuz Kaan görev yaptı. Ligin ilk yarısında toplam 15 dakika süre olan Oğuz tel tel döküldü. Sadece Oğuz mu? Kaleci Gökhan’ dan Skoda’ ya kadar. Sadece Dıomende bir şeyler yapmaya çalıştı ama o da sonunda isyan etti.

Şimdi Rizespor için alttan gelen tehlike çok fazla çünkü son sıralarda kıpırdanma var. Dikkat etmezsen bin anda kendini düşme hattında bulursun.

İsmail Kartal, sezon başında İstanbul’ da çok ama çok çalışarak yeni toplama bir takım kurdu. Kurulan takım da tam bir kumbara oldu. Büyük umutlarla alınan Nıll De Paul, El Kabir, Dmitrios Chatziisais, Yusuf Acar, Josehp Attamah, Marko Scepovic gönderildi. Oysa geleceğin takımının oyuncuları diye alınmışlardı. Hepsi fiyasko oldu. Sezon başı transferinde İsmail Kartal ile Sportif koordinatör Yılmaz Bal çok ciddi transfer tartışmaları yaşadı ancak son sözü Kartal söyledi. Kendisine verilen bütçe ile transferleri yaptı. Ara transfer döneminde ise roller değişti. Yılmaz Bal transferde öne çıkan isim oldu. Geçen sezonun devre arasında Okan Buruk’un yapmış olduğu tüm transferler tam isabet sağlamıştı. Bununla da Rizespor müthiş bir ikinci yarı geçirdi. Çok iyi sonuçlar aldı. Yine öyle olacak beklentisi şimdilik hayal kırıklığı yarattı. Yılmaz Bal’ın yaptığı transferler yedek kulübesinde. Gaziantep maçın da ilk 11’ de Milan Skoda ile Mendes Fernandes oynadı. Skoda kötü oynadı. Fernandes kırmızı kart gördü. Denys Garmash, Andreii Boriachuk ve Tunay Torun.

Bunlarda henüz görünürde yoklar. Nasıl olsa suçlu bulundu. Transferler tutmadı, uyum sağlayamadı. Falanda filan. Doğru dürüst transferler yapılmadığından doğru dürüst top oynayanda yok. Sanki hepsi yasak savmanın peşinde. Bu arada gelecek sezonun transferleri içinde menajer Alper Gökdemir şimdiden çalışmalara başlamıştır.

Rizespor tam bir korku filmi gibi. Son derece kontrolsüz hareketler var. Rizespor taraftarının büyük heyecanı olmasını olmasına rağmen takımın heyecanı yok ve futbol kalitesi düşük. Şimdi Rizespor’un önünde çok önemli ve kritik bir süreç var. Başakşehinr, Trabzon, Alanya, Ankaragücü ve Galatasaray ile ertelenen Göztepe maçı. Bu maçlardan alınacak sonuçlar rota belirleyecek.

Şimdi Başkan Hasan Kartal’ın Osman Aşkın Bak ile birlikte bu zorlu süreçte karar vermesi lazım. Daha doğrusu acı bir reçeteyi taraftarın önüne koyması lazım. Çünkü bu tip tedbirler acıdır ama sonu tatlı olur. Rizespor bunu bir çok kez yaşadı. Başardı da, bir kez daha başarabilir. Bazı yöneticilerin kazanın altına odun atmalarına rağmen. Şu odunları atmayın da doğalgaz ile destek verin bari. Herkes biz nerde hata yapıyoruz diye kendilerine sorması gerekir. Yeşil-mavililerin kendi içine dönüp durum değerlendirmesi yapması lazım. Acil eylem planı gibi. Yoksa işler süper lig de zor olur.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın

Benzer Haberler