RİZE’YE ÇELMELER


Ağustos sonu itibariyle 1641 uçakla 238.474 vatandaşımız Rize Artvin hava limanını kullandı. Bu rakamlar dolu seferlere rağmen, Rize ve Artvinlilerin yoğun olarak yaşadığı İzmir, Bursa, ve diğer illere bu zamana kadar sefer düzenlenmemesine rağmen gerçekleşti. 

Birilerinin “doluluk oranları sevindirici” derken görmedikleri durum budur. Sevinemiyoruz, aksine çok ama çok üzülüyoruz. Hava limanımızın eli kolu bağlı hale getirilişine seyirci kalanlar sevinebilir, biz bu kararların alındığı yere müdahale etmeyenlerin davranışlarına, açıklamalarına üzülüyoruz. 

Çünkü adı konmamış, yönetenlere duyuramadığımız engeller var! 

Hava limanımız için başlattığım kampanyalarda da uzun bir süre sesimizi duyuramadık, siyasilere tek kelime ettiremedik. Kusur derdimizi görmeyende mi, bizde mi? 

Hırsımdan ağladığım zamanlar oldu. O manada hakkımı helal etmiyorum! 

Bu güne kadar neden İzmir yok? Neden Bursa yok? Neden tam dolu şekilde gerçekleşen seferlere dokuz doğurur gibi bir tek ilave yapıldı? Sezonun bitişinde seferler konulursa şaşmayacağım! Geri geri giden akıl bunu yapar vallahi! 

Şehir hastanemiz için, unuttum, birkaç mahkemeye gittim. Vebalı yine yönetenlerin boynunadır! Çoluk çocuğuma yedireceğim helal paralarımı kıçı kırık insanlar dağıttı. 

Hastanemiz için gerekli olan 350 dönüm( 350.000 metre kare) saha dolmak üzere. Rize’de son dört senede elinin değmediği yer kalmayan Sayın Muhammed Avcı ne der bu işlere? Ne zaman hastanemizin üst yapı ihalesinin yapıldığını göreceğiz? 

Her sahada Rize’ye takılan çelmeleri benim önleme şansım yok!  

Açıkça kendisinin müdahil olmasını istiyorum. 

İkizdere devasa bir tünelle geçildi. Rize Erzurum kara yolunun en zor kısmına viyadük ayakları İkizdere’yi bay-bass eden tünelin İspir tarafında dağa dayanmış kalmış. Hiçbir çalışma yok. Nasıl aşılacak, nasıl Ovit Tüneline ulaşılacak? Dallı Kavak ve Kırık tünelleri 10 yıldır bitmedi. Bütün Türkiye’de vilayetler bölünmüş yolla bağlandı ama biz Ovit’e, Erzurum’a ulaşamadık! 

İhale iptallerini duydunuz mu çevre vilayetlerimizde? Erzurum bütün kazalarına bölünmüş yolla bağlanırken Rize’ye doğru yıllarca tek kilometre yapmayanlara soru soran var mı, Karayolları bölge müdürlerine nerelisin, kimin güdümündesin diyen var mı? 

"Kime ne söylesem, kime ne desem demiş” şair! 

Benzer sıkıntıları Ordu Giresun hava limanında yaşıyoruz, Ordu ve Giresun’daki yatırımlarda yaşıyoruz. Giresun da bir türlü Sıvas’a bağlanamadı bölünmüş yolla.  

Birbirimize çare olamıyoruz. Üstelik Recep Tayyip ERDOĞAN gibi bir lidere ev sahipliği yapmamıza rağmen! 

“Yine karlar yağıyor gönül dağıma, kime ne söylesem kime ne desem!” 

Metin TOPÇU 

13.09.2022


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  saldıray

   13 Eylül 2022 16:37
       

  TUTTUĞUNU KOPARAN VEKİLLERİN OLACAK SABAH AKŞAM KİM İŞE GİRECEK CEPLERİNDE LİSTE İLE DOLAŞACAKLARINA BU İŞLERE BAKACAK ADAMLAR VEKİL OLMALI YOKSA YUKARIDAN EMİR VERDİM BU ADAMA OY VERİN DERLER MİLLETTE GİDER YOKYA NİYE VERELİM DEMEZ KUZU KUZU VERİR OYUNU SONRADA BÖYLE AĞLAŞIP DURURUZ YOK ARTIK BU İŞLER DEVİR DEĞİŞTİ BİR KERE HERNE OLURSA OLSUN HAYATİ YAZICI VE MUHAMMET AVCIYI RİZE VEKİLİ OLARAK GÖRMÜYORUZ GÖRMEKTE İSTEMİYORUZ ONLAR ÇOLUK ÇOCUĞUN BAHTINI KAPATSIN İKBALLERİ İLE OYNASIN CEPLERİNDE İŞE GİRECEKLERİN LİSTELERİ İLE DOLAŞSINLAR BİZDE BEKLEYELİMKİ YOL YAPILSIN HAVALİMANI EKSİKLERİ TAMAMLANSIN HEPSİ BOŞ HAYEL ÜSTÜNE ÜSTLÜK BİRDE RİZESPOR KÜME DÜŞSÜN SONRA GEL BANA DEKİ 2023 TE  BİZE OY VER SİZ ANCA VE ANCA BENDENDE SÜLALEMDENDE NE ALACAĞINIZI İYİ BİLİYORSUNUZ HADİ OĞLUM BAŞKA KAPIYA TRABZONLULAR AT AYNOTSIN BİZİMKİLERDE SEYRETSİN

 2. 1 0
  {usertitle}

  Uy dema da

   15 Eylül 2022 18:08
       

  Trabzon a bir havaalanı daha yapacaklarmış.Yıl sonuna doğru Zigana tüneli açılacakmış.

Yorum Yapın