MİLLETİN VEKİLİ


AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Rize Milletvekilimiz Muhammed Avcı’nın Rize’de vatandaşlarla buluşmasını izleyerek Tunca belediyesi ve bağlı köylerdeki buluşmalara tanıklık etme fırsatını buldum. 
Dere Ağzı ismindeki turizme ilk adımların atıldığı yerden itibaren vatandaşlarımızın millet vekilimize yoğun ilgisi hayli dikkatimi çekti. O kadar ki “Milletin vekili işte bu” dedim.
Ardeşen Belediye Başkanını, Tunca belediye başkanını, meclis üyelerini tanıma fırsatını buldum.
Tunca yerleşkemizde restorasyonu biten tarihi caminin açılışını manevi hazla izledim.
Milletvekilimiz Sayın Avcı’nın ziyaretine eşlik eden Ak Parti görevlileri ve vatandaşlar milletvekilimize ve bizlere çok samimi ilgi gösterdiler. Sayın AVCI’NIN elinin değmediği hiçbir yer yok. 
Sayın Muhammed AVCI’ya en önemli ısrar tekrar Milletvekili olması yönünde yapılan baskılardı. Bu benim nezdimde özlenen bir tablodur. Zannedersem vekilimizde bu ısrarlara olumlu cevap verecektir.
Programın devamında Rize Ticaret Borsasında Çay sektörünün temsilcilerinin bulunduğu toplantıya katıldım. Çay Kur Genel Müdürü Sayın Yusuf Ziya Alim ve Özel Sektörün temsilcilerinin sorularını ve o sorulara verilen cevapları zaman zaman hayretle izledim.
Ama herkesin ortak görüşü başarılı bir kampanya döneminde yaşanan küçük ayrıntıların bir kenara bırakılarak tekrarının nasıl olması gerektiği konusunda konsensüsün sağlandığını yakından gördüm, sevindim.
Fakat Eski bir genel müdürün kurumun peşini bırakmadığının işaretleri muhteşem anlara tanıklık ettiğim günümü berbat etti diyebilirim! Çay çöpünden elde edilen çayların rant konusu edilmesi günümü ziyan etti! Kurumun yakasından düşmeyenlerin bu rant zincirinde yer alması asabımı bozmadı desem yalan demiş olurum!
Özel sektör temsilcileri yaş caya yapılan zamla birlikte kuru çaya da zam yapılmasını istediler ve haklıydılar. Vekilimize sağlanan kredi imkanı için teşekkür ettiler. Yalnız kredilerin zamanında ve yeterince verilmemesi dikkat çeken bir durumdu.
Hasılı çok güzel bir günde siyasetçi ile halkın buluşmasında yaşanan güzel anlara şahit olmak gelecek için ümit var olmama sebep oldu.
Devletle millet arasında sigorta görevini gören milletvekilinin kapasitesinin bu derece yüksek olması bir başka çok sevindim andı.
O yüzden sayın Muhammed AVCI’ya ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum.
Bakı selam ve dua ile…
Metin TOPÇU
12.9.2022 Veliköy


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın