Havada Kalan Umutlar

Doğru Karadeniz hala göç veren bir bölgemiz. Son kırk yılda bölgede hayatı önemde yatırımlar yapıldı. Deniz dolgusu üzerine yapılan iki hava limanı ve Samsundan Sarpa yaklaşık 500 kilometre bölünmüş yol yapılmış. 38 bin kilometre bölünmüş yoldan payımıza düşen 3-4 bin kilometre olması gerekirken yaklaşık 500 kilometrede kalınmış!
Bir metre otoban yok, bir metre demiryolu, hızlı tren yok!
Bölgenin kalkınmasında birinci amil, temel alt yapı yatırımlarını tamamlamak, turizm altyapısında ulaşım ve konaklama sorunlarını çözmek.
Demir yolları anlamında meseleye bakarsak görünen durum çok kötü!
Çünkü, ne şimdi, ne yarın, ne de uzak gelecekte, mesela 2053’de, trenin adı yok. Doğu Karadeniz bölgemizde mevcut bölünmüş yol, ihtiyaca cevap veremez hale gelmiş. Tedbir alan yok!
Sayın Cumhurbaşkanımız, adaletli insandır. Bakanlıkları istediği insana “adil ve adaletli olma” şartı ile verebilir. 
Ulaştırma bakanlığı kaç dönemdir hep aynı vilayete veriliyor. Oralı olmayanlarda, ya enişte, ya hemşerilik beratı sahibi! Mesela Sayın Binalı YILDIRIM…
Oturup bekleyelim mi?
Hayır, derdimizi mutlaka devletin en üst makamına ulaştırana kadar saygısı içinde dile getirmeye devam edeceğiz.
Ordu Giresun hava limanında “aksayan seferler” düzeltilmeden, Rize Artvin hava limanında “dolu seferlere” bir çare bulunmadan Trabzon’a yeni hava limanı veya pisti yapmak savurganlığın bariz örneğidir. Bu ülkenin boşa harcayacak parası yoktur.
O nedenle Sayın Cumhurbaşkanımızın olaya el koyması lazım! 
Samsun’dan Sarp’a trenle 8 vilayet 60 kazaya hizmet vermek varken, Erzincan Trabzon hattı ne demektir?
Ayyuka çıkan “tarafgirliğe” dur denilmesini istiyoruz
Hedef yatırım 28 bin kilometre tren rayı ise, Doğru Karadeniz’e acilen, en az bin kilometre demir ray doşenmelidir.
Doğu Karadeniz’de yaşayan milyonlar, yetmeyen altyapı yatırımlarına hiç olmayan tren raylarının eklenmesini istiyor.
Bu adaletsizlik Sayın Cumhurbaşkanımıza rağmen yapılmamalı.
Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuya mutlaka el atması lazım.
Halkın dediği hakkın dediğidir.
Halkımız Samsundan Sarp’a tren yolu istiyor ve bunu engelleyen her girişime şiddetle karşıdır.
Selam ve dua ile…


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  saldıray

   23 Kasım 2022 12:15
       

  matruşka gibi her giden ulaştırma bakanının yerine gelende trabzonlu enteresan değilmi reisin bu olaya nasıl evet dediği malum sanki karadenizde bir tek trabzon varmış gibi hareket eden bu ulaştırma bakanları reise çok zarar veriyor  bu işte anlamadığım reisin bu işlerden nasıl haberinin olmaması bu kadar rizeli hava alanı açıldığından beri isyan ediyor ama duyan yok hadi ulaştırma bakanını geçtim yav pasaportunda rizeli yazan thy genel müdürü ekşide bu işe duyarsız davranıyor o zaman demekki mesele farklı mesele reiste bitiyor bu işten haberi var ve rizeliye işkence yaptırtıyor gibi duruyor olay eeee napalım önümüzdeki, seçimlerde rizelide reise istediği cevabı veriri benden söylemesi burayıo çantada keklik görürse büyük hata yapar hem havalimanının hemde rizespor seçimde reise etkisi en az 20 puandır bilesiniz reise sokağın nabzını anlatan rizelilerde yalakalıktan başka bişey bilmeyen takım yapmayın etmeyin buişler o kadar basit değil yazık edeceksiniz hem rizeye hemde reise kendi çıkarlarını memleketlerinin çıkarının önüne koyan 3,5 kendini bilmezden dolayı kaybedilecek çok şey olacak 22 yıldır iktidarda olan birinin meleketi rizeye şöyle bir bakın köy havasından hala kurtulamamış bir şehir bide 2,3 bakanı olan trabzona bir bakın aradaki fark çok lojistik merkez iyidereye yapılıyor ama tek bağlantısı deniz yolu oluyor olmaz bu tren mutlaka gelmeli taşıma maliyeti düşmeli yoksa yaptığınız yatırımın hiç bir artısı kalmaz akıllı olmak lazım bu trabzon bürokrasisini yıkmak lazım bu nedir ya o trabzonki istanbul belediye seçiminde reisi satmış ekrem abilerine yüklenmişlerdir bunuda göremiyorsa reis zaten yaşlanmış bırakma zamanı gelmiş demektir

 2. 0 0
  {usertitle}

  Çokmu önemli

   24 Kasım 2022 21:19
       

  Bular hep boyle  ne edersun. Adamlar yapayi bu siyaseti

Yorum Yapın