ERDOĞAN’A YAKIŞMIYOR

ERDOĞAN’A YAKIŞMIYOR

 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bakanlar kurulunun ardından yaptığı konuşmayı sonuna kadar inceledim.
Vicdan ve ahlak fukaraları dediği kesimlere yüklenmesi yakışık almadı.
“Türk siyasetinin muhalefet cenahındaki kifayetsiz ama bir o kadar da muhteris iklim maalesef insanlarımızı medya mensuplarımızı ve bunlardan beslenen kesimleri de zehirlemektedir.” Dedi.
Onlar zehirliyor da siz önere mi ediyorsunuz!
Kim önleyecek bu davranışları?
Halkın elimden ne gelir?
“İzah edilemeyecek fahiş fiyatlar isteyerek enflasyonla mücadelemize zarar verenleri işte bu zehirli iklim yoldan çıkarmaktadır. Yalan yanlış çarpıtma esiri hezeyanların cehaletin en önemlisi de sinsi operasyonların kol gezdiği sosyal medyadan etkilenerek bu furyaya katılanların sayısı da az değildir.”
Kusura bakmayın ama bıktık bu söylemlerden!
“Çalışanların ücretine yapılan her artış, daha para insanların cebine girmeden kat ve kat fazlasıyla A'dan Z'ye her ürüne, her hizmete yansıtılıyor.” 
Evet. Çok haklı. Yani çaresiziz demek istiyor!
Halkımız ne yapsın?
Markete girmesiyle çıkması bir oluyor. Herkes şaşkın. O kadar ki artık fiyatları mukayese etme yeteneğini kaybetti halkımız! “Lahavle vela kuvvet” deyip, çaresizce birbirine bakıyor insanlar!
“Fahiş fiyat ve stokçuluk yaptıkları tespit edilen perakendecilere kesilen ceza miktarı da 188 buçuk milyon lirayı geçti. Tüketici şikâyeti üzerine yapılan denetimlerde de 163 milyon lira idari para cezası muhataplara uygulanmıştır.”
Bu miktar cezaları sonuçta kim ödüyor? Bu paralar maalesef halkımızın sırtına anında yükleniyor!
Yönetenlerden önlemler beklerken Cumhurbaşkanının yakınmalarına katılmak mümkün değildir.
Şikayet makamında olan siz değil, halkımızdır.
Kartellere, halkı soyanlara ceza artık çare değildir. Ticaret yapma hakkı ellerinden alınmadıkça yapılacak her türlü girişim halkımızın sırtına yeni yükler getirmekten başka hiçbir işe yaramayacaktır.
Ülkemizi yangın yerine çeviren, yaşanmaz hale getirenleri hizaya getirmek hükümetin görevidir.
Muhalefet zaten yok.
O cenahtan bir şey beklemek de safdillik olur.
Cumhurbaşkanının konuşması çaresizlik kokuyor.
Yönetenler bu durumda ise işimiz Allah’a kaldı demektir!
Selam ve dua ile…


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  Turgut

   11 Eylül 2023 12:18
       

  DAHA  KARPUZ  KESECEKTİK   MESELE  ÜRETMEYEN  EKONOMİ  VE  DEVLETE  AİT  BÜTÜN  İŞLETMELERİN  ELDEN  ÇIKARILMASI   İZLENEN  ÜÇKAĞIT  EKONOMİSİ  BÜTÜN  BUNLARI  22 YIL  OSNRA  GÖRMEK  MAHARET DEĞİL  TAŞ  DÜŞTÜ ARTIK   UMRIM  BU  EKONOMİK  KİRİZ  SOSYAL  PATLAMALARI  BEREBERİNDE  GETİRMEZ  ZİRA  ORTADA  EN  İYİMSER  TAHMINLE  10 MİLYON  MÜLTECİNİN  OLMASI  SAATLİ  BOMBA   ÜLKEYE  YAZIK  OLMUŞTUR.  YAPILAN  HATALARIN  TELEFİSİ   ZAMAN  ALACAKTIR.  FAKIR  DOSTU  GÖRÜNEN  İKTİDAR  ZANGİNİN  İKTİDARIDIR.   FAKIRE  VATAN MILLET  SAKARYA  DEYİP ZENGİNİ  DAHA  ZENGİN  FAKIRI  DAHA  FAKIR EDECEK  POLİTİKALARA  DEVAM  EDİLMEKTEDİR.  SORU  ŞU   MARKETLERE   MİLYAR  TL  DÜZYİNDE   REKABET  KURUMUNUN  KESTİĞİ  CEZALARA  NE  OLDU   DERSENİZ  HEPSİ  İDARE  MAHMEKESİNDEN  DÖNDÜ   AMA  HABER  YAPAN  KIM   PİYASA  MONOPOL  YER  YER  DE  TEKEL  PİYASAINA  DÖNMÜŞTÜR.   DOLAYISYLA  İKTİDARIN  BU  DURMU  DEĞİŞTİRMEYE  HEM  NIYETİ  HEM  DE  GÜCÜ  YOKTUR  SON  SÖZ  ÜLKE  YÖNETİLEMİYOR.  

Yorum Yapın