Hava limanımız Gururumuz Olmaya Devam Ediyor

Hava limanımız Gururumuz Olmaya Devam Ediyor.

 
Geçtiğimiz yıl hizmete alınan ve sadece iki vilayetten, uygun olmayan saatlerde ve az sayıda seferlerle önü kesilmeye çalışılan hava limanımız kıskandırmaya devam ediyor.
Rize nüfus sıralamasında 56., hava limanımız 56 hava limanı arasında hizmet verdiği yolcu bakımından Ağustos ayında 15. sırada. Birçok büyük şehri geride bırakmışız. Mesela Konya, Erzurum, Ordu! Uzar gider liste. Ordu Giresun hava limanımızda haksızlığa uğrayan bir konumda! Orada da konulmamış olan seferler ve uygun olmayan saatler söz konusu.
Peki bu zalim oyunu kimler kurguluyor ve uyguluyor?
Devletin içinde yuvalanmış bir vilayet çetesi bu işleri organize ediyor. Bunun Lami-cimi yok.
FETÖ ne kadar zarar vermişse bu çete daha fazla zarar veriyor. Mikro milliyetçi, başkasına yaşama hakkı tanımayan bu güruh yakamızdan düşmüyor!
90 milyar dolarlık yatırım alan vilayeti etrafındakilerle kıyasladığımızda ne kadar açgözlü olduklarını görebiliyoruz. Rize 50 milyar dolar, Ordu 90 milyar dolar Giresun 60 milyar dolar yatırım aldı mı? Bu açık duruma rağmen rakamları ustalıkla maniple eden bu yapı, Karadeniz’in top yekûn kalkılması önünde önlenemez bir engeldir. 
Devletin içine yuvalandıklarının açık belirtisi verilen bakanlıklardır! Bu adaletsizlik orada açık seçik görülmektedir!
Sayın Erdoğan bu ülkede çok önemli işler, başarılması çok zor, çok fazla şey yaptı. Fakat bu noktada adaletli davrandığını söylemek mümkün değildir.
Ne demek bir vilayete her zaman 4 bakanlık? Allah’ın bir emri olmadığına göre açık seçik kul hatasıdır!
Bu durum bütün ülkeye çok büyük bir haksızlıktır!
Zaten çektiğimiz sıkıntıların, asla halledemediğimiz sıkıntıların sebebi bu durum değil midir?
81 vilayete 16 bakanlık, bir vilayete 4 önemli bakanlık! Üstelik bir bakanlık sürekli aynı vilayete… Yazık vallahi!
Bu adaletsiz yaklaşım devasa yatırımları atıl duruma getirmekten çekinmiyor!
Daha bir yılı yeni dolan hava limanımıza saldırdıkça saldırıyorlar. 3 milyon yolcu garantisi yalanını dillerine dolanmaya devam ediyorlar. 3 milyon yolcu kapasitesini 3 milyon yolcu garantisi var şeklinde ilan ediyorlar ve devleti, kurumları kuruluşları yanlış yönlendiriyorlar.
70 yıllık hava limanını bir yıllık muhteşem hava limanımızla kıyaslamaya ne hakkınız var?
Adalet ve adaletli davranma insan olanlara mahsus bir durumdur. İnsan olmakla uzaktan yakından alakası olmayan insanlar, memurlar, bunun hesabını bize vermezseler, yaratana mutlaka ödeyeceklerdir.
Selam ve dua ile 
Metin TOPÇU


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın