2'yi 3'ü bulamazsan ...


2'yi 3'ü bulamazsan ...


Şampiyonluk yolunda iki maçlık seri son dakikada yapılan penaltı ve yenilen gol ile sona erdi.

Elazığspor maçında kaybedilen iki puan var, oysa bu maçı alsak liderlik koltuğuna çok daha rahat ve özverili oturacaktık ama olmadı.

Kendi sahanda oynadığın maçta erken bir gol ile öne geçiyorsun ve bu kadar özellikle duran toptan rakip ceza sahasına pozisyon buluyorsun neticesinde 2'yi 3'ü bulamazsan sıkıntı yaşarsın...

İlk devre bizim adımıza yardımlaşma, adam paylaşımı, saha dağılımı, paslar, kanat ataklar, gol pozisyonları hemen hemen dört dörtlüktü diyebilirim. İşte bu devre Üzülmez’in talebeleri fişi çok rahat çekecekti. Maç boyu Vedat’ın durağan futbolu bize kötü günde olan Kweuke’yi hatırlatıyor. Kısaca el freni. Rakip iki stoperin kucağında boşa çekilen kürek misali. Bizde bitirici bir santrafor eksikliği hat safhada. Kanat oynayan Samudio bu işi sürüklüyor ama onun cabası da bir yere kadar.

Konuk Elazığspor klasik Hüseyin Kalpar’ın takımı. İlk devre erken geriye düşseler bile koca 45 dakika içinde sadece savundular, ikinciyi yemeyim mantığı altında maçın ikinci devresi için pusuya yattılar.

İkinci devrenin başlarında kaçan ardı ardına gol pozisyonlarının hangisine yanalım. Bu topları içeri atamıyorsan kaderine mahkûm olacaksın. Balıkesir maçında Lincoln değişikliği tutmuştu ama bu maçta Elazığ takımı bir Balıkesir takımı kadar yumuşak değil. Özellikle orta saha oyuncuları temas futbolu altında oldukça sert. Bizde o bölge Abdullah’ın dışarı çıkması ile 2. bölge pamuk şekeri oldu. Rakip bu devre kanatları da çok iyi işledi, bir türlü gelmeyen rahatlayıcı gol özellikle 70’den sonra savunmaya yaslanarak maçı bitirme taktiği son dakika içinde gereksiz bir el hareketi ve penaltı.

Ligin bitimine 10 hafta kala elbette bu kaybedilen iki puan telafi edilir ama arkandan gelen rakiplerin de iştahı tam kesilmişken yeniden 2 puan kaybı ile açıldı. Bir futbol takımı bazen kaybederken veya berabere kalırken bile kazanır. Bizde dün akşam son dakika içinde yenilen gol ile iki altın puan kaybettik ama gelecek adına ayakların yere ne kadar sağlam basılması gerektiği konusunda iyi bir ders aldık.
Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın

Benzer Haberler