Şampi….!


Şampi….!

Şampi….!

Bazı maçlarda iyi oynarsın ama bir türlü istediklerini alamazsın. Ligin son düzlüğüne girildiğinde Rizespor, Denizlispor deplasman maçından bence çok kaçırdı ama maç sonu bir puana tav oldu.
İbrahim hoca Denizlispor maçına kontrollü bir kadro sahaya çıkardı bir o kadar da kontrollü bir futbol oynattı. Abdullah’ın yerine oynayan Koray bu maçta kaybedilen iki puanın anahtarı konumunda. Öğlen saati aşırı sıcak altında iki takım ilk devre ortaya koydukları boşa futbolla taraftarları uyuttu diyebiliriz. Bu devre bizim adımıza Süleyman ve Galip iki net fırsatı Beydağları tarafında yer alan kaleye üstten dışarı atarken, ev sahibi Denizli takımı adına saha içinde olmayan çırpınış, saha dışında teknik adamları Fatih Tekke tarafından çok daha fazlası yapıldı.
Yeşil -Mavili takım ikinci devre neredeyse tek kale oynadı diyebiliriz. Bu kadar yan pas yapıp, bu kadar sağlı sollu ceza sahasına yaptığın ortalardan bu kadar ağır defans oyuncularını bu kadar kaliteli forvet nasıl geçemedi valla bende o sıcağın altında şaşırdım kaldım. Özellikle son haftaların formda oyuncusu Vedat Muriqi her topu istedi, aldı, indirdi vurdu ama oda dün Denizli’de şansızdı. Maç boyunca kafamdan geçirmedim değil, “hani iki teknik adama maç öncesi sahaya çıkmayın alın size bir puan hesabı aklımdan” geçti. Biz oynar gibi görünüyoruz ama atak sonlandırmada yokları oynuyoruz. Denizli takımı ateş içinde saha da gücü yok, diğer yandan kontrollü elden bırakmayan İbrahim hoca. Bu tip maçlarda kör kurşuna kurban gidersin hesabı altında az kalsın son dakikada İsmail Odabaşı ile mutlak gol pozisyonu yakaladılar ama bu kez de şans bizim yanımızda yer aldı.
Hulasa kelam iç sahada senin direk rakiplerin olan Ümraniye ve Ankaragücü’nü mağlup ederek ekmeğine afyon kaymağı süren Horoz, sana karşı fazla kanat açamadı ama sende bir türlü atmacalığını gösterip üç puanlık pastanın sadece bir dilimine tav oldun ve maç bitti. Ligin son haftasında zirvede yer alan üç takım arasında puan farkı korundu ve Çaykur Rizespor artık şampi.. kelimesini yazmaya başladı diyebiliriz..
Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar