KEMENT VE KIRBAÇ !..


 


KEMENT VE KIRBAÇ !..

Bir tarafta tüm Beşiktaşlıların hem fikir olduğu “ Sergen Yalçın tam isabet” diğer tarafta geldiği günden beri Rizeli taraftarların “ İsmail Kartal = Korkak futbol” eleştirisi altında dün Rize’de oynanan maçta futbolda ;” atamayana, atarlar” altın kuralı devreye girdi ve bir kez daha Rizespor evinde oynadığı derbi maçtan puansız ayrıldı.

Aslında Rizeli bu filmi defalarca gördü. Bu sezon iç sahada oynanan Trabzonspor ve Fenerbahçe maçları Beşiktaş maçının kopyası idi. İsmail hoca topu rakibe bırakıyor hızlı ayaklarla hücuma çıkmak istiyor ve sonrası kaderine razı oluyor..

Beşiktaş maçı da aynı oldu. Sergen Yalçın’ın takımı pas trafiği başta olmak üzere oyunu Rizespor yarı sahasına yıktı. Sağdan geldiler, soldan geldiler, ortadan deldiler golü de buldular ama beş dakika sonra Burak’ın golüne bu kez bizim santrafor Skoda “ekmeğini taştan çıkartarak” adeta havada asılı kaldı ve çok güzel bir kafa golü ile beraberliği sağlamasını bildi.

İkinci devre Amınu ile yakalanan iki fırsat bizim adımıza kırılma anları idi. Biri direkten döndü diğeri ise çerçeveyi bulmadı, dışarı çıktı. Bu goller kaçırdığın anda kaderine razı olacaksın. Hiç olmadık bir pozisyonda sağbek Gökhan Gönül adaşı bizim kaleci Gökhan’ın avladı ve Kartal, Rize’den üç puanı alarak evine döndü. Kısaca atamayana attılar ve bir maç daha bizim adımıza pisi pisine gitti diyebiliriz.

İsmail hoca sezon sonuna kadar kiralık oynayacak olan Portekizli Fernandez’e yer açarak Aberhoun’u kulübeye çekmesini yadırgadım. Lider Sivas maçında kazanılan bir puanın faturası demek ki Aberhoun’a kesildi. Bence yanlış bir karar , adam sezon sonu gidecek, satın alma opsiyonu bile yok, Faslı oyuncu bu sezon sana iki kritik gol attı, Trabzon’un beğenmediği ve forma vermediği yeni kiralık stoperin sana ne verdi?..

Çaykur Rizespor’un şuan ki performansı bana küme düştüğümüz sezondan bir yıl öncesine benziyor. O sezon da sözleşmesi bitecek olan Eren Albayrak, Deniz Kadah ve Koray Altınay ile sözleşme yenilenmemişti ve sezon sonu bu üç oyuncu elini koluna sallayarak gitmiştiler. Takımın iskeletini oluşturan bu oyuncuların yeri dolmamış ve bir yıl sonra küme düşme üzüntüsü yaşanmıştı. Bu sezonda sezon sonu sözleşmeleri bitecek olan başta Oğulcan ve Melnjak olmak üzere bazı isimler sözleşme uzatma konusunda masanın kenarına bile gelmiyorlar. Oğulcan’ı Kayseri Erciyes takımından çuval dolusu bonservis parası ödeyerek aldık ve bu sezon hoca ona şans verdi. Gel gör ki bu oyuncu Rizespor kulübünü “muhatap” bile almıyor” . Hırvat sol bek Rizespor ile milli takıma yükseldi piyasa etti. Melnjak’ta sezon sonu gidecek, kendisine yapılan ballı börekli üst düzey teklifi defalarca kabul etmedi. Kalecimiz Gökhan Akkan’ın kafası bence karışık. Bu oyuncuya başka bir menajer “ gel benim çalış” teklifi sanki Gökhan’ın konsantrasyonunu bozmuş. Fenerbahçeli Altay ve Trabzonsporlu Uğurcan son bir sezonda Gökhan’ı solladı. Aslında Gökhan onlardan çok daha yetenekli idi ama maalesef bence kafa rahat değil! Diğer yandan İsmail hoca kendisine yapılan teklifi düşünmek için süre istedi. Bu filmi geçen sezon Okan Buruk’ta gördük ve sonunu da biliyoruz!..

24 puanda kaldık. Alt taraf koptu geliyor ve bizim önümüzde son derece sert bir fikstür var. İki deplasman maçı Başakşehir iç saha ve Trabzonspor deplasman maçı, yetmedi Alanyaspor . Bu fikstür Rizespor’un ligi nerede bitireceğinin yol haritası olacak. İsmail Kartal’ın elinde zımba gibi kadro oluştu. Hoca kenardan “kement” atmasın bu kadro dikine oynasın her maçta fark atar ama İsmail hoca kenarda “kırbaç” ı vurmayı yapı olarak pek sevmiyor !..


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar