Korona, Varda İçme Suyuna Vurdu! 2020'de Bitmeyecek!..


ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR


 

Rize’nin batı yakasının içme suyu sorununu çözecek olan Varda İçme Suyu Projesi çalışmalara devam ediyor. İyidere, Derepazarı, Kalkandere ilçeleri ile Kendirli Beldesi ve Trabzon ili Of ilçesine bağlı üç mahalle olmak üzere toplam 4 belediye ve 41 köyü kapsayan projede coronavirüs (covit 19) salgınından dolayı verilen aranın ardından çalışmalar yeniden başladı.

Varda İçme Suyu Birlik Başkanı (Vardabir) Sabit Karafazlı, Derepazarı il genel meclis üyesi Hasan Büyük, Kalkandere il genel meclis üyesi Hasan Ibar, DSİ proje koordinatörü Mustafa Selimoğlu,  Birlik müdürü Mehmet Cavit Sarıahmetoğlu, İyidere-Derepazarı Özel İdare şantiye şefi, yüklenici firma şantiye şefi ve mühendisleri nin katılımıyla çalışmalar yerinde incelendi.

İncelemelerin ardından bir açıklama yapan Varda Birlik Başkanı Sabit Karafazlı; “coronavirüs (covit 19) salgını nedeniyle çalışmalarımıza istemdışı ara vermek zorunda kalmıştık. Çay sezonun yakın tarihte başlayacak olması ve muhtarlarımızın yoğun isteği üzerine covit salgın önlemlerini alarak çalışmalara yeniden başladık. İsale hattı döşemesi yapamıyoruz. Özel idaremizle beraber köy ve çaylık yollarındaki kanal kapatma, bakım, onarım ve tadilatlarını yapıyoruz. Bunun yanında duvar ile depo yapımlarına devam ediyoruz. Bu kapsamda yaptıklarımızı kontrol etmek ve yapacaklarımızı yerinde incelemek üzere; Of ilçesi Ağaçseven mahallesi, Beştepe köyü, Kalkandere Çayırlı köyü, Derepazarı ilçesi Çukurlu, Çakmakcılar ve Bürücek köylerini ekibimle ziyaret ettik” dedi.

 

Başkan Karafazlı; 40 km isale hattımız ile 20 adet depomuzun yapım çalışmalarına yaş çay sürgü aralarında devam edeceğiz. Maalesef global yaşanan pandemi nedeniyle çalışma planımızın gerisinde kaldık.2020 yılı sonunda tamamlamayı düşündüğümüz projemizin bitimi istem dışı ötelenmiş, uzamış olacak. Vatandaşlarımızın şunu bilmesini isterim ki, imkanlar dahilinde iyi niyetle ve azimle projemizi takip ediyor çalışmalarımızı sürdürmeye gayret ediyoruz. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımıza hayırlı ramazanlar diliyorum dedi.

 


Önceki Haber 

Yorumlar

Yorum Yapın