KENDİRLİDE VAKA SAYISI ARTIYOR


KENDİRLİDE VAKA SAYISI ARTIYOR


 

Kendirli beldesinde 67 yaşında ki bir kişinin Corona Virüsü sonucu ölümü üzerine Beldeye giriş çıkışların yasaklandığı sağlık ekiplerinin ev ev gezerek beldeyi sağlık kontrolünden geçireceği belirtildi.

Belediye Başkanı Alaettin Serdar " Beldemizi karantinaya aldık. Dün bir ölümlü vaka oldu durum ciddiyetini korudu. " dedi.

KENDİRLİ'DE 3 VAKA VAR

Belediye Başkanı Serdar " Beldemizde 3 tane vaka var. Beldemizi vakaların artmaması için tedbir amaçlı karantinaya alma kararı aldık." dedi.


Rize'de Kendirli beldesi ile 4 köy karantina altına alındı
Rize'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında merkeze bağlı Kendirli beldesi ile 4 köyün karantina altına alındığı bildirildi.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, koronavirüs tedbirlerinin artırıldığı belirtilerek, "İlimiz Kendirli beldesi ve bununla yakın temasta olan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri potansiyel koronavirüs vakalarının önüne geçebilmek için karantina altına alınmıştır." ifadesine yer verildi.

Anılan yerleşim yerlerine giriş çıkışların denetime tabi tutulacağına dikkati çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Giriş çıkışlara izin verilmeyecektir. Yine muhtarlar üzerinden bu bölgedeki evlerde ateş, öksürük gibi semptomu bulunan tüm vatandaşlarımızın isimleri alınacak, akabinde sağlık ekipleri ev ev gezerek tek tek bu isimleri sağlık kontrolünden geçirecektir. Semptomu olan her kişi ya evde mutlak izolasyona alınacak ya da gerekirse hastaneye kaldırılacaktır. Yine vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren ve satış yapan fırın, market gibi yerler çok daha sıkı denetlenecektir."

Açıklamada, çok acil ihtiyaçların karşılanması haricinde ve izin verilenler dışında sokağa çıkışların da ikinci karara kadar sınırlandırıldığı belirtildi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın