Rize'de ikinci bir karara kadar !...


Rize'de ana caddelerde araç park edilemeyecek, ilçeler arası taşımacılık azaltılacak

 


Rize'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Atatürk ve Cumhuriyet caddelerinde yarından itibaren araç park edilmesi yasaklandı.

İl Trafik Komisyonu üyeleri, Atatürk ve Cumhuriyet caddelerinde trafik düzenlemesinin görüşülmesi için toplandı.

Komisyon, her iki caddede de yarın 13.00 itibarıyla istisnasız araç park yasağı uygulama kararı aldı. Yasağın, halk sağlığı açısından ikinci bir karara kadar bütün araçlara uygulanacağı kaydedildi.

Ayrıca, ilçelerden ve bağlı köylerden, aynı zamanda il merkezine bağlı köylerden yine merkeze gelen toplu taşıma araçları ile kooperatif ve her türlü toplu taşıma araç sirkülasyonunun azaltılması için gerekli tedbirlerin Rize Belediyesi ve ilçe kaymakamlıklarınca ivedi olarak alınmasına karar verildi.


Mesire-ören yerleri ve piknik alanları, deniz kıyısında balık tutmak, spor ve yürüyüş yasaklandı
İçişleri Bakanlığı, valiliklere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında park, mesire ve piknik alanlarına yönelik genelge gönderdi.

Genelgeye göre, vatandaşların 28-29 Mart tarihleri başta olmak üzere il ve ilçelerdeki sahil bantları, mesire-ören yerleri ile piknik alanlarında piknik yapmak, balık tutmak, spor ve yürüyüş gibi faaliyette bulunmaları yasaklanacak. Karar, il ve ilçelerin durumuna göre hafta içinde de uygulanabilecek.

Kararlara uymayanlara yönelik idari para cezası ya da adli işlem uygulanacak. İl ve ilçelerde vali ve kaymakamlar tarafından belediye merkezi sistemleri, camiler ve kolluk birimlerinin kullandığı araçlardan sürekli olarak vatandaşların gerekli olmadığı sürece dışarı çıkmamaları ve evde kalmaları için ikaz ve anons yapılacak.

Kolluk görevlileri, cadde ve sokaklarda sosyal hareketlilik içinde olanları zorunlu olmadıkça evlerinde kalmaları konusunda uyaracak.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın