BELEDİYE’DEN ŞEHİR ESTETİĞİNE KATKI


Rize Belediyesi, Mevsimlik çiçek dikimlerinin yanı sıra belli kavşakları da yeni yüzlerine kavuşturuyor. Kent estetiği ve yeşil alan görünümü açısından refüj ve kavşaklarda peyzaj düzenlemelerine tüm hızı ile devam ediyor.

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, şehir estetiğine katkı sağlayacak yeni çalışmaları bir bir hayata geçiriyor. Şehir içinde ve geçiş güzergahında bulunan refüj ve kavşakları bitkiler ile renklendiriyor.

Farklı peyzaj tasarımlarının uygulandığı çalışmalar, kenti güzelleştirirken şehre modern bir görünüm kazandırıyor.

Kent estetiğine katkı sunacak çalışmaları hayata geçiren Rize Belediyesi, son olarak Çaykur Rizespor tesis yolu üzerinde dikkat çeken “Çayın Başkenti” yazılı bir peyzaj estetiği çalışmasını tamamladı.

YENİLİKÇİ ÇALIŞMALARI ÖNEMSİYORUZ

Estetik peyzaj konusunda örnek çalışmalar sergilediklerini ifade eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, “Yenilikçi çalışmalara imza atılıyor. Vatandaşlarımızın gözüne de ruhuna da hitap eden bir peyzaj düzenlemesi ile şehir yaşantısına ve estetiğine artı değer katmayı önemsiyoruz.” diye konuşan Başkan Kasap, benzer çalışmaların devam edeceği bilgisini de paylaştı.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 1 0
  {usertitle}

  cesur

   1 Nisan 2017 09:00
       

  çok estetik bi şehir gerçekten! çarşının içi çukurdan geçilmiyor!şu caddelere bir çıkın dolaşın be!

Yorum Yapın