Değişen Bir Şey Yok!


 


Değişen Bir Şey Yok!

Bir hafta evvel kendi sahanda ağırladığın G.Saray takımına karşı farklı kaybettin. Rezil bir futbol ve farklı kaybettiğin maç sonrası gözler Karagümrük maçına çevrildi ama maalesef Karagümrük maçında da değişen bir şey olmadı.

Bir takım son iki hafta nasıl çöker bunu bize gösterdiler. Geçen haftadan ders almayan Tomas hoca özellikle orta saha kurgusu aynı oyuncularla maça çıkması affedilir gibi değil. Haftalardır dökülen Donsah, Fabricco ve Abdullah üçlüsü ile nereye kadar gideceksin hoca?

Transferde birbirinin kopyası on liberoları kadroya katmak anca bizim Rizespor’da olurdu, onu da başardılar. Bu oyuncular benim babamın oğlu değil ama, bu takımın sevgisi bana babadan kalan bir miras. Şu bir gerçek ki devre arasına da transferde bir doldur boşalt bizi bekliyor, tabi her zaman olduğu gibi kazanan kasa olacak! Yani bu takıma oyuncu pompalayan 3 – 5 tanıdık menajerler ve bu duruma hiçbir başkan ve yönetim dur demiyor, hesap sormuyor. Asıl acı olan bu. Takıma oluk oluk para akıyor, akan para 3 – 5 menajere gidiyor, alınan oyuncular her hafta yazdığım gibi son derece vasat, yetenek sorunu olan, sıradan yabancı muamelesi görecek olan oyuncular, bir alt ligde bile forma şansı bulmakta zorlanacak isimler. Özetle Rizespor’un en büyük karın ağrısı transfer dönemi. Hani taraftarlar transfer dönemi heyecanlanıyor ya, sabaha kadar uyuyamıyorlar ya.. Oysaki daha bilmiyorlar, Rizespor’un yaptığı transferler onların hayallerini çalmaya gelen isimler oluyor ve hiçbir şey değişmiyor. Neticede bu transferlerin tek sorumlusu tam yetkili sportif direktör Yılmaz Bal ve ekürileri. Bunun yanında özellikle ilk baştan yapılan transferlerde sesi çıkmayan Hırvat teknik adam Tomas!..

Alınan bu orta saha oyuncular içinde topun kıymetini bilecek, atak başlatacak, dikine gidecek, ara pas atacak kaliteli bir isim alınmaz mıydı ? Durarak oynamaya devam ediyoruz. Elinde ki orta saha oyuncuları alan savunmasını yapan tipte isimler. Unutmayalım ki futbol da alan savunması yapmak “kaytarmanın” diğer adı oluyor. Pozisyona girmekte zorlanan bir takımız. Savunma da bir tek Tunuslu Yassin Merıah baş kaldırıyor. Kaleci Gökhan dün yenilen iki golde hatalı. Oynayan, sonradan oyuna giren kanat oyuncuları evlere şenlik! Tomas hoca hala ideal oyun sistemini oturtamadı. Haftalardır kötü olan oyunculara bu kadar şans verdiğin zaman arkada bekleyenleri de kaybedersin. Karagümrük maçında Remy’nin yanında özellikle hava toplarını alacak bir ikinci forvet yani Skoda alınmaz mı? Hadi onu geçtim, hani demiştin hoca Boldrin’in alternatifi takımda Mithat Pala diye, neden son çeyrekte genç oyuncuyu düşünmedin. Bu takımda dökülen Donsah’ın yerine düz oyuncu Yasin Pehlivan girmez hoca. Cesaret gösterip Mithat’ı alsan ne kaybedersin?..

Son söz Tomas hocaya. Elinde geniş bir kadro var, dolayısıyla rekabet üst düzeyde. Başarılı olacak 11’i bulmak senin elinden geçiyor. Kimsenin gözünün yaşına bakma. Türkçe ’de bir söz var hoca. Acıma yoksa acınacak hale düşersin, faturayı sana keserler…


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  Tolga

   6 Aralık 2020 18:42
       

  Tek care kaliteli bir hocayi göreve getirmek. Tomas hoca ile bu is yürümez. Halan takimda ne bir taktik ne bir oyun düzeni yok. Kadro yu yanlis kuruyor oyuncu degisikligi yanli, daha öneki yazilarimda yazdigim gibi tercübeli bir hoca basimida olsaydi en az bir puan alirdik. Bir hücüm pozisyonumuz varmiydi ben malesef bir tane göremedik.

 2. 0 0
  {usertitle}

  taraftar

   8 Aralık 2020 10:56
       

  Gaziantepin hocası Samudio gibi bir hoca lazım.Tomasdan bir cacık olmaz......

Yorum Yapın