AĞUSTOS ERİĞİ!..


 


AĞUSTOS ERİĞİ!..

Çocukluk yıllarımızda Ağustos ayında erik ağacına çok çıktım. Hani o olmamış, ham ekşi Ağustos eriği. Çocukluk işte. Bıraksak bir iki hafta sonra tadından yenmez ama maalesef işimiz gücümüz o yıllarda “talan” etmek. Bırak dalında kalsın ballansın ama ben ve arkadaşlarım dere kenarında sabahtan akşama topun peşinde koşturmaktan karnımızdan gelen “zil” sesi ile birlikte doğru erik ağacına ve o olmamış ekşi eriği mideye indirmek ..  Şimdileri düşünüyorum da erik sopasından benim sırtıma inecek her dayağa razıyım!... Çocukluk işte ah o yıllar…

Neyse dün akşam ki maça dönelim.

Rize’ye yarım yamalak gelen Fatih Terim’in takımı eski öğrencisi ve kendisi çok ama çok seven Tomas’ın ekibine sahada çok ama çok büyük ders verdi.

Maç öncesi Başkan Hasan Kartal’ın açıklamaları anlaşılan G.Saray takımını oldukça kışkırtmış ve bir o kadar da hırslandırmış.

Ben bile bu açıklamayı okusam sahaya çıktığım anda rakip kim olursa olsun iki katımla oynarım.

G.Saray takımı da aynısını yapmış. Geçen hafta bir kişi eksik Kayserispor’u evinde mağlup edemeyen takım dün akşam Rize’de 90 dakika boyunca ev sahibi takımı baştan aşağıya, sağdan sola sahanın her yerinde “talan” etti. Tıpkı benim 40 yıl önce olmamış Ağustos eriklerini dalında talan ettiğim gibi!..

Haftalardır bu satırlardan ne diyorduk..

İçinde futbolun olmadığı sonuçlar seni bir yere kadar taşır.

Geçen hafta Hatayspor maçında kaleye bulan tek şutun var. Ev sahibi takım özellikle ilk devre nerdeyse maçı ceza sahası içinde oynadı ama ama kaleci Gökhan tek başına dur demişti.

Dün akşam G.Saray takımı özellikle ilk devre aynı şeyi yaptı. Bizim ceza sahası içinde ve çevresinde ikili, üçlü oyunlar, sağdan soldan ortalar, nerdeyse maç G.Saray ile bizim kaleci Gökhan arasında geçti. Bir takım bu kadar pozisyon verir mi ? Kalecin elle çıkardı yetmedi birde ayağı ile çizgi üzerinde çıkardı. Nerde geride kalan 10 kişi !.. Ne yaptı sahada . Başta kaptan Abdullah ve diğer oyuncular..

Transfer döneminde ;”  Körler çarşısında ayna satanlar, sağırlar çarşısında gazel okuyanlar” nerede?

Süper ligin en pahalı 5. Takımını kuranlar, Başkan tarafından tam yetkili sayın sportif direktör Yılmaz Bal ve ekibi nerde?

Bu paraları verdikten sonra sen hala Abdullah ve geçen sezonlardan devam eden 7 kişi ile sahaya çıkıyorsan bir yerlerde yanlışlar var demektir. Dün akşam ki G.Saray maçında ve ligin genelinde ilk 11’de 7 eski oyuncu ile maça çıkıyorsun. Bu oyuncular mademki çok iyi idiler neden geçen sezon son saniyede ligde kaldık. Eğer aldığın 15 yeni oyuncu yerinde transfer ise neden sadece 3 veya 4 isim ilk 11’de şans buluyor? Diğerleri nerede diye sormazlar mı adama?..

Ulusal medyaya iyi gazel okuyabilirsin ama bu takımın gerçek sahibi yerel medyaya bu masalları anlatamasın Bal. Transferde bu kadar para harcayıp bu takımın yedek kulübesine oyuncu almak başarı değildir. Sen Konyaspor’un yedek kulübesinde demirbaş olan 29 yaşında ki stoperi al, Konya takımı gönderdiği Selim’in yerine A.Demir’den gelecek vaat eden Adil’i alsın ve banko oynatsın. Bana son iki sezondur aldığın ve gelecek vaat eden bir genç oyuncu söyleyebilir misin? ..

Gelelim Tomas hocaya.

Dünkü maçta “ikmal” e kaldın geçer not almadın hocam.

Önceki maçlara nazaran yedek kulübesi önünde o coşkuyu ve konsantreni göremedik. Belli ki Fatih hocana saygından olabilir ama burası Rizespor. 3 Gün önce gariban Uşakspor maçında bile skor 5 – 0 olduktan sonra yerinde duramadın six six diye bağırmıştın oyuncularına.. Haftalardır özellikle orta sahan bağırıyor. İki topu ayağına tutamayan oyuncularla nereye kadar gideceksin, hala onlarla şans vermeye devam mı edeceksin. Koy Mithat’ı Jovancic’i, santraforda son iki maçta hiçbir şey yapmayan Skoda’yı kes rüzgarın oğlu Kemal Rüzgar’la başlasan ne kaybederdin hocam?.. Sayın hocam, “Arap öldükten sonra pilavı dök gözüne”.. Bu işin şakası olmaz. Takım yukarda da yazdım içinde futbolun olmadığı sonuçlarla buraya geldi. Ligin 4/1 i geride kaldı. Kalan maç sayısı 30’a indi. Hala bir futbol kültürü takım üzerine oturmadı.  Dün akşam ortaya konulan “sinik” ve “Rezil” futbol başta sana yazar hocam. Hakemi konuşmaya bile gerek yok. Atandığı gün zaten G.Saray takımı arkadan desteği almıştı, burada önemli olan şey bu hakemin ismi duyulduğu andan itibaren senin ve ekibinin oyuncularına sahada sakin kalmaları yönünde uyarılarda bulunman ve özellikle el kol hareketlerine çok dikkatli olmaları yönünde uyarılarda bulunman gerekirdi. Saha içi anormal hırs hakemin ekmeğine yağ sürdü ve o da rakip takıma bu ekmeği sundu.

Son söz Rizespor’da en yetkili isim olan eski Bakan Bak ve Başkan Kartal’a;

“ Pencerelerini açık bırakan dükkan sahibi eşyalarını mahvettiği için fırtınaya kızamaz!”..


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  Neo

   29 Kasım 2020 13:52
       

  O caldugun erikleri sahibi 40 yıldır seni arıyor aynı rıze spor gıbı 40 yıldır Bı takım kuramadık

 2. 0 0
  {usertitle}

  saldıray

   1 Aralık 2020 19:13
       

  HOCA BULUYOZ OYUNCULAR TIRT ÇIKIYO OYUNCU BULUYOZ HOCA TIRT BİR TÜRLÜ İKİSİNİ DENK GETİREMEDİŞKBİR YARIMSEZON OKAN HOCA DÖNEMİ HARİÇ ULAN NE ÇİLELİBİR TAKIMIMIZ VARYA

Yorum Yapın