Ersin Hocayı Arayacağız!..


 


Ersin Hocayı Arayacağız!..

Haftalardır dip yapmış takım Tomas hocanın ayrılması ardından oynanan Gaziantep ve Başakşehir maçlarında Ersin Aka hocanın önderliğinde kazanılan 4 puanı Rizespor yönetimi iyi tahlil etmesi lazım.

As kadrodan bu kadar eksik oyuncu altında son iki maçta neredeyse rakip takımlara pozisyon vermeden toplanan 4 puan varya 4 puan çok ama çok önemli. Bu 4 puanın önemini sezon sonunda hep birlikte göreceğiz.

Dün akşam İstanbul’da Başakşehir karşısında Ersin hocanın takımı haddini bilerek oynadı. Topu rakibe bıraktı, zaten sende as kadroda sahada olsa top yapacak, göze hoş gelecek mevcut bir kadro yok. Son iki maçta sahaya çıkan oyuncular üzerinde büyük bir dokunuş var. Bu dokunuşun altında ise imza atan isim Türk futbolunda uzun yıllar hizmet eden adı pek duyulmamış ama mütevazi ve futbol bilgisi üst düzeyde olan Hataylı Ersin Aka imzası var nokta! Sportif direktör Yılmaz Bal’ı bu satırlardan çokça eleştirdik, yeri geldiğinde yine de gördüğümüz yanlışlar üzerinden eleştirmeye devam edeceğiz ama hemşerisi Ersin Aka’yı sezon başında Tomas hocanın ekibine bin bir güçlükle ve hocayı zor ikna ederek bu takımın bir parçası yaptığı için bu kez teşekkür ediyorum. Ersin hoca ile birçok kez özel sohbetler yaptım, konuştum. Bir kere adam baştan aşağıya futbol kokuyor. Yaptığı analizler, futbolcuya yaklaşımı, çözüm önerileri başta olmak üzere duruşu ile fark yaratan bir isim. Bir kere adamın bir tarafı oynamıyor. Net konuşuyor seninle, ülke futboluna nasıl daha iyi hizmet etmenin peşinde. Kısaca Ersin hoca bilgili, donanımlı ve bana göre en önemlisi aç! Bu ülkede o kadar boş teknik adam var ki, yıllar boyu bir kulüpten ayrılıp, diğer kulübe giden kendini bir şey zannettim ülke futboluna yarım gram katkı vermeyen anlı şanlı isimleri Ersin hoca cebinden çıkarır bilesiniz. Ersin hoca geçici olarak takımı yalnız bırakmama adına iki maça çıktı ve alnının akıyla bu görevi yerine getirdi.

Ersin hocayı iler ki yıllarda çok daha iyi yerlerde göreceğiz, buna şüphem yok zaten ama Rizespor bundan sonra Rumen teknik adam Sumudıca ile nere varır işte buradan şüphem var. Bir tarafta elinde sağlam karakter, üst düzey futbol bilgisi ve duruşu ile adam var ve gidiyor, bir tarafta onun yerine geçmiş dönemlerde saha dışında yaptığı konuşmalar ve eylemlere gündem olan Ruman teknik adam var ve o geliyor! Bu kararı alanlar inşallah hata yapmaz, aksi takdirde yeni yapılacak olan transferlerle Rizespor’un geleceği karanlığa gömülür, şimdiden uyarayım.

Dünkü maça ufaktan değinecek olursam, son şampiyon Başakşehir takımına karşı deplasmanda sadece bir puan almışız. O da Okan Buruk yönetiminde, Abdullah Avcı’ya karşı olmuştu. Dün akşam da bu kadar eksik altında takım olarak çok iyi mücadele ettik, her topa savaştık, haklı bir penaltı ile öne geçmesini de bildik ama maalesef talihsiz bir pozisyonda Mehmet’le “topalladık” ve golü kalemize gördük. Burada aslı olan son iki maçın fotoğrafına bakmak lazım. Gaziantep ve Başakşehir maçlarında neredeyse kalemize gol pozisyonu vermedik. Oysa ki Tomas hoca ile son üç maçta kalemize 11 gol görmüştük. Bizim gibi Anadolu takımları şayet sezon öncesi kaymak gibi kaliteli topçular yerine 3. Sınıf topçuları kadrona kattığın zaman ligde; ben top oynayacağım, hücum futbolu tercihimdir, dediğin zaman kendini kandırırsın. Bu kadro hem as hem yedek ağırlıklı bunu oynar. Dün akşam başta Selim Ay olmak üzere kaleci Zafer’den ileri uçta görev yapan Samudio ve oyuna sonradan giren oyuncuların ve en önemlisi görevinden ayrılan teknik sorumlu Ersin Aka’nın emeğine, yüreğine sağlık. Yeni gelecek olan Sumudıca bu takıma ne verecek ne götürecek onu da zamana bırakalım ama bana göre biz Ersin Aka hocayı arayacağız notunu düşeyim!..


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın