MEYDAN PROJESİ PEYZAJ DÜZENLEMESİNDE MEYVE AĞAÇLARINA YER VERİLDİ


MEYDAN PROJESİ PEYZAJ DÜZENLEMESİNDE MEYVE AĞAÇLARINA YER VERİLDİ


 

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi’nin üst kısmında yapılan peyzaj düzenleme çalışması çerçevesinde yörede bilinen ağaç ve bitki türleri alana yerleştirildi.

Meydan projesinde sona yaklaşılırken, proje içerisinde yer alan peyzaj çalışmaları kapsamında Rize Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından farklı türlerde ağaç ve bitkilerin alana yerleştirme işlemi tamamlandı.

Işıklandırma çalışmalarının yapıldığı ve yakın zamanda oturma banklarının da yerleştirileceği meydanın çevresi yöremizde yaygın olan Karayemiş ağaçlarıyla donatıldı.

 
Meyve ağaçlarının önemi dikkate alınarak yapılan çalışma çerçevesinde, orta kısımlarda narenciye soyundan olan, Mandalina, Portakal, Limon, Kamkat ve Greyfurt gibi yöremizde bolca yetişen ağaçlara yer verildi.

Meydan içerisinde bulunan 15 Temmuz Şehitlik Anıtı etrafı ise, Ormangülü ve Rize’nin simgesi olan Çay bitkisiyle süslendi. Ayrıca anıt önünde, şehrimize gelen misafirlerin hatıra fotoğrafı çektirebileceği alan olarak düşünülen içerisinde su fıskiyeleri bulunan havuz yer alıyor.

Çay filizi görselli aydınlatma direkleriyle donatılan 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Projesi alanına toplamda, 7 Manolya, 13 Karayemiş, 6 Alev, 6 Defne ağacı, 50 adet Ormangülü ve 650 adet Çay bitkisi yerleştirilerek projeye farklı bir görünüm kazandırıldı.

Yakın bir sürede oturma banklarının yerleştirilmesiyle 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı tamamlanmış olacak.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  ĞOLOZLU

   7 Ağustos 2019 17:16
       

  bu meydanı trabzona yapmış olsalardı?inanın bana bordo mavi renklerle süslerlerdi.ama maalesef gel görki bizim RİZE belediyesi şehirle hiç bağdaşmayan renkleri tercih etmişler.lütfen sizden rica ediyorum buna bir çözüm bulun.şehri temsil eden RİZESPOR renkleriyle süsleyelim

 2. 0 0
  {usertitle}

  MAPAVRILI

   9 Ağustos 2019 17:51
       

  YAZIK RIZEME GIDEN APTI GELEN APTI 

  NE DERSAN DE:::: NEREDE OLMAMISLAR VARSA GÖTÜRÜLMÜS BIZE YÖNETICI OLMUS

  BASKA BIR YORUMCUNUN SÖYLEDIGI GIBI COK MU ZOR RIZE RENKLERINI YAPMAK

   

  NE DOGRUKU RIZEDE  YOL ORTALARINA SÖZDE YESILLENDIRMEK ICIN DÜNYAYI PARA VERIP GÖTÜRMÜSLER ZAKKUM FIDELERINI DIKMISLER

  BU NE AKIL  

  RIZENIN !" 12 AY YEMYESIL CAY ILE MESHÜR OLAN BITKISI VARKEN  ZAKKUMU BIZE REVA GÖRMÜSLER BUNLAR APTININ TA KENDILERI