Matic Fink “ Rizespor’u Televizyondan Takip Ettim!”


Matic Fink “ Rizespor’u Televizyondan Takip Ettim!”


 


Çaykur Rizespor’a büyük umutlarla gelen Matic Fink geçtiğimiz sezon yabancı kontenjanı nedeniyle Polanya’ nın C.Krakow kulübüne kiralık olarak verilmişti. Bir yıl aradan sonra yeşil-mavili takıma geri dönen 28 yaşındaki futbolcu sezona çok daha hırslı girdi. Erzurum kampında antrenmanlarda canla başla çalışan Fink, hırs ve isteğiyle öne çıkan futbolculardan biri oldu.


Teknik direktör İbrahim Üzülmez’in olumlu düşündüğü Slovenyalı oyuncu önemli açıklamalar yaptı. “Geçen sezon yabancı kontenjanı nedeniyle kadroya girmem sıkıntı oluyordu. Bu yüzden kiralık olarak Krakow’a gittim. Gittiğim günden itibaren sürekli Rizespor’u takip ettim. Şimdi geri döndüm ve tekrar yeşil-mavili formayı giymek için sabırsızlanıyorum. Polanya’ day ken televizyondan Rizespor’un maçlarını izliyordum.


Arkadaşlarımla da telefonla görüşüyordum. Rizespor’un süper lige çıkmasına çok sevindim. Şampiyonluk kutlamalarına katılmak istedim ama fırsat olmadı. Polonya benim için güzel bir tecrübe oldu. Şuanda tek hedefim yeşil-mavili formayı giyinip takımıma katkı sağlamak. Bunun içinde elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Rize’yi ve Rizespor’u çok seviyorum. Çok çalışarak iyi bir performans ortaya koymak istiyorum. Rizespor’a gelmemde benim motivasyonum hiçbir zaman para olmadı. İlk etapta parayı hiçbir zaman düşünmedim. Türkiye süper ligi üst düzey bir lig. Bende kendimi gösterip başarılı olmak istiyorum. Bunun içinde tüm gücümle çalışıyorum” dedi.


Süper lige Rize’ de onayacakları Kasımpaşa maçıyla başlayacaklarını ifade eden Matic Fink, “Arkadaşlarımla sürekli konuşuyoruz. Lige ilk maçı kazanarak galibiyetle başlamak istiyoruz. Çünkü ilk maçı iyi atlattıktan sonra işlerin daha da iyiye gideceğini düşünüyoruz. İlk maçı kazanırsak sonrası daha da iyi gelir. Bu düşüncemizi gerçekleştirerek iyi başlangıç yapmak arzusundayız”. Sağ bek olarak iki ayağını kullanan bir oyuncu olduğuna dikkat çeken Fink, “Mevkim sağ bek ama hocam bana başka yerde de görev verse de oynamaya hazırım. Benim ilk amacım sahaya her şeyimi vererek takımıma yardımcı olmak” diye konuştu.

  


Rizespor’un 3. Etap hazırlıklarına yapacağı Slovakya kampı içinde görüşlerini aktaran Fink, şunları söyledi. Rizespor ile birlikte ülkem Slovakya’ da kamp yapacağımız için ben çok mutluyum. Türk halkının ve oyuncuların Slovenya yı görüp bilgi sahibi olmaları beni çok sevindirir. Ancak biz oraya eğlenmeye değil çalışmak için gidiyoruz. Kamp yapacağımız yerde evime 1.5 saat mesafede. Ayrıca Rizespor’a geldiğimde tesisleri ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bana Slovenya ile Türkiye arasındaki ilişkileri Slovenyalı futbolcular üzerinden kurmak istediklerini söylemişti. Bende bundan çok mutlu olmuştum” diye konuştu.

AJANS53.COM ÖZEL

YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ / ERZURUM


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar