Yeniler Sınıfı Geçti Mi ?


Yeniler Sınıfı Geçti Mi ?


 

Çaykur Rizespor’un Erzurum kampı çerçevesinde dün akşam oynadığı ve 2 – 2 sona erdiği Antalyaspor hazırlık maçında 4 yeni transferden üçü maça ilk 11’de başlarken bir başka yeni transfer Çınar Tarhan ise oyuna ikinci devre dahil olmuştu.


 

Antalyaspor maçına takım kaptanı olarak çıkan Ali Çamdalı’nın yeni transferler içinde en hazır oyuncusu olarak gözlendi. Yeşil – mavili takımın bir diğer yeni transferi gurbetçi oyuncu Mustafa Saymak’ta, teknik direktör İbrahim Üzülmez tarafından bu maçta ilk 11’de forma şansı bulan isim oldu. Yetenekli oyuncu orta saha da çok top kaybı yaşadığı ve ilk maçında ortaya koyduğu performansla geçer not alamadığı gözlendi. Çaykur Rizespor bir başka yeni transferi Tunuslu genç stoper Talbi ise maç boyunca yeni oyuncular içinde en çok sahada kalan isim oldu. Tunuslu genç stoper maç boyunca yaptığı kademe hatalarının yanı sıra topu oyuna sokmakta oldukça zayıf bir görüntü çizdi. Sağ ayaklı stoper Talbi, bu maçta sol stoper mevkiinde görev yaparken, tek olumlu yanı ise boyunun verdiği avantajla hava toplarında hakim bir izlenim verdi.

Atmacanın bir diğer yeni transferi Çınar Tarhan ise maça ikinci devre dahil oldu. Dar alanda kreatife hareketler yapan genç ve yetenekli oyuncunun ikili mücadelelerde ise fizik olarak cılız kaldığı, süper ligin sertliği henüz kaldıracak kıvamda olmadığı dikkatlerden kaçmadı.

Çaykur Rizespor’un Antalyaspor hazırlık maçında sadece kaleci Gökhan ve Süleyman Koç’un hafif sakatlıkları nedeniyle oynatılmadığı, kamp boyunca ve bu maçta en hazır oyuncuların ise Samudio ve Vedat ikilisi olduğu gözlendi.


 

Yeşil – mavili takım, Erzurum kampını yarın sabah yapacağı tek çalışma ile sonlandıracak. Atmaca Çarşamba günü Slovenya’ya giderek sezon öncesi son kamp dönemine başlayacak.

AJANS53.COM ÖZEL

YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar