Rizespor Hem Para Bastı Hem de Puan! 

Süper ligin ilk yarısını bir galibiyet alarak tamamlayan yeşil – mavili takım, devre arası transferinde harcadığı parayı hem ekonomik olarak kurtardı hemde topladığı puanlarla alt taraftan bağını keserek, ligin son sekiz haftası içinde ligi ilk beş takım arasında kapatmanın hesabı içine girdi.

Devre Arası 3 Milyon Avro Harcamıştı!

Yeşil – mavili takım devre arası transferinde sekiz oyuncuyu kadrosuna katarken bu isimlere toplamda 3 Milyon Avro ödemişti.

Alınan oyuncular içinde en yüksek ücret ise Fenerbahçe’den transfer edilen Aatıf’a ödenmişti. Faslı oyuncuya kümede kalınması halinde ekstra 100 bin Avro ödenmesi şartı altında toplamda 950 bin Avro ücret ödenmişti.

Rizespor’un devre arasında kadrosuna kattığı diğer oyuncular olan Awaziem, Mohamed, Morozıuk, Melnjak, Nakoulma ve Azubıke ise toplamda 2 Milyon Avro ücret ödenirken, yeşil – mavili takım böylece ara transferde kasasından 3 Milyon Avro harcamış oldu.

9 Maçta 20 Milyon Geldi!

 

Çaykur Rizespor, ligin ikinci devresinde oynadığı 9 maçtan 7 galibiyet aldı. Süper ligde galibiyet primi olarak takımlara maç başı 2 Milyon 600 bin lira veriliyor. Yeşil – mavili takım 7 maç galibiyet primi olarak 18 Milyon 200 bin lira gelir elde ederken, ikinci devrede tek beraberliği olan Antalyaspor maçından ise 1 Milyon 300 bin lira almayı başarmıştı. Toplamda 20 Milyona yakın maddi gelir elde eden Rizespor, böylece ligin ikinci devresinde ara transferde harcadığı parayı kurtarmış olurken, bu oyuncuların gösterdiği performans, yeşil – mavili takımı en alt sıradan ligde 8’inci sıraya taşımış oldu.

Gidenlerden 4 , 5 Milyon Avro Kar Edildi!

 

Öte yandan Çaykur Rizespor, devre arası transferinde yollarını ayırdığı oyunculardan büyük bir maddi külfet yükünden kurtarmış oldu.

Yeşil – mavili takımla uzun süre kontratları bulunan ve sözleşmeleri nin toplamı 4 Milyon beş yüz bin Avro olan Ali Çamdalı, Süleyman Koç, Robin Yalçın başta olmak üzere, Brabec , Jack ve Gladky ile yollarını ayırarak tasarruf sağladı.

Oturdukları Yerden Kazananlar Var?

Çaykur Rizespor’da uzun süre kadro dışı kalan ve kendilerinden takım bulmaları istenilen iki isim ise oturdukları yerden para kazanmaya devam ediyorlar.

Ligin ilk yarısında süre alamayan Traore ile 2020 yılına kadar sözleşmesi bulunan yeşil – mavili takımda bir diğer kadro dışı kalan oyuncu ise Kosovalı kaleci Ujkani. Rizespor, kaleci Ujkani ile ise 2021 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.

45 Dakikada 3 Gol Yedi 5 Bin Avro Kazandı!

 

Kaleci Ujkani, ligin ilk yarısında oynanan Trabzonspor deplasman maçında kaleci Gökhan’ın sakatlığı sonrası oyuna ikinci devre girmiş, sözleşmesinde yer alan maddeye göre maç başı 5 Bin Avro daha ücret almıştı.

Teknik kadronun aldığı karar sonrası bireysel antrenör eşliğinde takımdan ayrı çalışan iki yabancı oyuncu U21 takımının deplasman maç kadrolarına yer alırken, bu isimler PAF takımın otobüs ile yaptığı deplasman maçlarında maç kafilesine yer alırken, Ujkani ve Traore ikilisi sadece bu maçlarda yedek kulübesinde oturmuştular.

AJANS53.COM ÖZEL

YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar