RIZA ÇALIMBAY BU KEZ BALTAYI TAŞA VURDU !


Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, “Geçen yıl Prejuce Nakoulma’yı Rizespor’a almak istedim ama yönetim istemedi” dedi.

 

YÖNETİM SATARSA…

 

 

Burkina Faso’lu oyuncusu devre arasında bırakmak istemediklerini ifade eden Mersin İdman Yurdu’nun Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Radyospor’da Aydın Cingöz ile Gün Ortası programında “Nakoulma’ya ihtiyacım var. Devre arasında satmayı düşünmüyorum. Ama yönetim gelecek iyi bir teklife hayır demezse yapacak bir şeyim yok” dedi.

 

 

 

 

GEÇEN YIL RİZESPOR ALMADI

 

 

Nakoulma’yı Polonya’dan çok uygun bir fiyata aldıklarını ifade eden Çalımbay, “Geçen yıl onu Çaykur Rizespor’a almak istedim ama yönetim onay vermedi” diye konuştu.

 

Nakoulma Transferinin Gerçeği Neydi?

 

 

Geçen sezon Ç.Rizespor’u çalıştıran teknik direktör Rıza Çalımbay, 3 kez geldiği ve hemen hemen her fırsatta “Rize’yi çok seviyorum ,yeniden çalışmak isterim” dediği Rizespor’a göndermelerde bulunmaya devam ediyor.

Geçen hafta yaptığı açıklamada Başkan Kalkavan ile fikir uyuşmazlığı nedeniyle görevden ayrıldığını belirten Çalımbay, bugün katıldığı Radyo programında bu sefer yine eski defterlerden bir yaprak acarak devre arasında transferinde adı geçen Nakoulma’nın transferinde Ç.Rizespor yönetiminin onay vermediğini canlı yayında dile getirdi.

 

Ajans53.com olarak bu transferin iç yüzünü sizlerle paylaşıyoruz:

 

“O İçkici, o Parayı seviyor, o Şımarık!”

 

Evet bu transferin Rizespor’a olmayışının 3 kelimelik özeti aslında bu sözlere ait..

Peki bu sözler kime ait ?

Rıza Çalımbay’ın apar topar transfer ettiği meşhur Polonyalı kaleci Pawelek’e ait..

Bu arada bir not: Rıza hoca Pawelek transferi sonrası kulübe 3 kaleci daha aldırmıştı ( Eray, Necati ve Serkan Kırıntılı)

Devre arası transferi için aylar öncesinden Orhan Kaynak hoca futbolcu arayışlarına girmişti. Portekiz’den Liban Abdi ve Polonya liginde top koşturan Nakoulma. Bu iki futbolcudan birisi alınacaktı.

Bu iki futbolcunun bonservis bedeli ise 500 bin Dolar…

Orhan hoca defalarca izlediği iki oyuncu hakkında olumlu rapor veriyor. Son karar Rıza hocaya ait.

Rıza Çalımbay, İsviçre çakısı misali gittiği her yerde yanında bir numaralı koltuğa oturttuğu yardımcı hocası Bülent Albayrak’a soruyor. Hangisini alalım Bülent?

Hani bazı maçlarda yedek kulübesinde uyurken görüntülediğimiz Bülent hoca cevap veriyor..

  • Ben onu bizim Pawelek’e sordum. Pawelek, Polonyalı ve o ligi çok iyi takip ediyor. Bana ;” Fena oyuncu değil ama, içkici, şımarık ve parayı seven bir tip” dedi…

Olay bundan ibaret. Yani Rıza hoca yine bol keseden algı operasyonu yaparak Ç.Rizespor kulübünü ve Başkanını hedef alan açıklamalarda bulunmuş.

Bülent hocanın bu sözleri sonrası Liban Abdi transferi gerçekleşti..

Sezon başında ise Ç.Rizespor’un transfer listesinde yer alan ve bu kez bonservis bedeli bulunmayan Nakoulma’yı yeni teknik direktör Mehmet Özdilek istemişti. Nakoulma, Rizespor’dan uzun bir süre haber bekledi. O haber gelmeyince de Mersin İdman Yurdu’nun kendisine yaptığı transfer teklifini kabul ederek Güney temsilcisine imza attı.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın