Rize'de Sağlık Müdürlüğünden Öğrencilere Destek


Sağlık Müdürlüğünden Öğrencilere Destek

 

Rize İl Sağlık Müdürlüğünce Sağlığım İçin” Projesi kapsamında 5. ve 8. sınıflar arasındaki öğrencilerin sağlık okuryazarlığını artırmak amacıyla hazırlamış olduğu not defterlerinin tanıtımı ve dağıtımı gerçekleştirildi.

İlimiz merkezinde bulunan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu tarafından düzenlenen sınıflar arası bilgi yarışmasına okul idaresinin daveti üzerine öğrencilere destek amaçlı Müdürlüğümüz Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Sağlığın Geliştirilmesi Birimi katılım sağladı.

Rekabetin yoğun yaşandığı yarışmada sınıf öğretmenlerinin ve öğrencilerin heyecanına ortak olundu. Yarışma sonrası öğrencilere ödül olarak Bakanlığımızın “Sağlığım İçin” Projesi kapsamında 5. ve 8. sınıflar arasındaki öğrencilerin sağlık okuryazarlığını artırmak amacıyla hazırlamış olduğu not defterlerinin tanıtımı ve dağıtımı gerçekleştirildi.

İçinde minyatür çizimler ile el hijyeni, sağlıklı beslenme, hareketli yaşam, akılcı antibiyotik kullanımı, ağız ve diş sağlığı, temel ilk yardım ve teknolojinin doğru kullanımı konuları bulunan not defterleri öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar