Tepe'den karda görev yapan tüm personellere teşekkür


Tepe'den karda görev yapan tüm personellere teşekkür

 

Tepe'den karda görev yapan tüm personellere teşekkür

 

  Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Rize'de etkili olan kar yağışında görev yapan tüm sağlık personelleri ile gönüllü olarak müdürlüğümüz koordinesinde çalışarak vatandaşlarımızın kar yağışında mağdur olmaması için çalışan tüm personellere teşekkür etti.

Tepe, yaptığı açıklamada, kar yağışının, hastalarımıza ulaşmakta bizlere bazı zorluklar çıkardığını ifade ederek, "Bu durumun özellikle acil hastalar ve hamilelerle diyaliz hastaları gibi kronik hastalığı olanlarımızın bazılarını Rize Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu'nda  ücretsiz misafir ettik. Diyaliz ünitelerine talimat verilerek seans zorunluluğunu da kaldırıldık. Diyaliz hastalarımız kar engeli ortadan kalkıncaya dek 'diyaliz seansına geç kaldım' endişesi yaşamayacak" dedi.

Yoğun kar yağışında ve sonrasında başta kar ambulanslarımız ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekibimiz olmak üzere, ilgili birimlerimizin tümü aktif çalıştığını ifade ederek, şunları söyledi:

 

Tepe'den karda görev yapan tüm personellere teşekkür

 

"Ayrıca gönüllülük esasına dayalı kurulan, bünyesinde dağcılardan itfaiye, AFAD ve sağlık personeline kadar geniş yelpazede birçok birimi barındıran Rize Kurtarma Ekibi (RİKE), birçok kurtarma operasyonunda aktif olarak görev yapmıştır. Yine RİKE bünyesinde görev alan Rize off-road kurtarma ve Ardeşen off-road ekipleri, 4x4 paletli modifiyeli araçlarıyla sağlık personeli eşliğinde, ulaşım engeli yaşayan diyaliz ve diğer hastaların nakillerinde görev yapmışlardır."

Tepe, bu süreçte üstün gayret göstererek, özverili ve başarılı bir şekilde çalışan hem 112 acil ekiplerimize, hem de off-road ekiplerine teşekkür etti. Ayrıca araç ve personelleriyle bu süreçte bize destek olan Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ile Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü çalışanlarını da teşekkür etti.

 

Tepe'den karda görev yapan tüm personellere teşekkür

 

İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. İlkay Şimşek ise, kar yağışı boyunca 1 adet kar aracı ve 5 adet de arazi şartlarına uygun 4x4 ambulanslarımızla vatandaşlarımıza sağlık hizmetinin kesintisiz verdiklerini belirterek, " bu bir haftalık süreçte komuta kontrol merkezimize  4 bin 214 çağrı aldık. Bu çağrılar karşısında iki yüz 50 tanesine ambulans ile çıkış yapılmıştır. Bunların yüz ellisinden fazlasını arazi şartlarına uygun bu ambulanslarımızla sağladık" dedi.

On tane hastamızı kar aracımızla hastaneye götürdüklerini ifade eden Şimşek, bu süreçte gönüllü olarak arazi şartlarına uygun olan araçlarıyla görev yapan off-road ekipleriyle  diğer kamu kurumlarına ait araçlarla da 69 hastamıza hizmet verdik. Ayrıca kar yağışı yüzünden ilimiz genelinde 8 tane yaralamalı trafik kazasının meydana geldiğini belirtti.

Şimşek, Öncellikle Rize Arama Kurtarma Ekibi'nde görev yapan gönüllü arkadaşlarımıza ve kar deneyimi olmayıp saatlerce mahsur kalan hastalarımıza ulaşmak için saatlerce yürümek zorunda kalan, zinciri kopan ambulanslarımızda ekip arkadaşına yardım etmek isteyen bayan personellerimize, hastaya ulaşmak için önüne engel olan ağaçları kesen personellerimizden tutun, bu süreçte görev yapan tüm personellerimize özverili çalışmalarından dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar