SUYABATMAZ, ADAYLIĞINI AÇIKLADI


 


TÜRKİYE TURİZM TANITIM VE GELİŞTİRME AJANSI’NIN YÖNETİM KURULU KARADENİZ BÖLGE SEÇİMLERİ 29 ARALIKTA TRABZON HAMMAMİZADE İHSANBEY KÜLTÜR MERKEZİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. BABİLLON HOTEL YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI YASEMİN SUYABATMAZ, SEÇİMLER İÇİN  RİZE’DEN ADAYLIĞINI AÇIKLADI.

 TANITMA VE GELİŞTİRME AJANSININ BÜTÇESİNİN HAZIRLANMASI ,HARÇAMALARIN YAPIMASI VE MUHASEBELEŞTİRMESİ İLE TURİZM PAYININ ALINMASINA İLİŞKİŞN YÖNETMELİK RESMİ GAZETEDE YAYINLANDI.MERKEZİ İSTANBUL’DA OLACAK AJANS YÖNETİM KURULU ,İCRA KURULU VE DANIŞMA KURULUNDAN OLUŞUYOR.AJANS SEKTÖR İÇİN GEREKLİ KARARLARI ALACAK ,KENDİSİNDEN BEKLENENİ KARL,ŞILAYACAK TURİZME YÖN VERECEK OLAN BİR KURULUŞ. MARMARA BÖLGESİ VE AKDENİZ BÖLGESİNDEN 2 KİŞİ DİĞER 5 BÖLGEDEN 1 RER KİŞİ SEÇİMLE YÖNETİME SEÇİLECEK. TÜRSABTEMSİLCİSİ İSE 1 ARALIK TARİHİNDE TÜRSAB GENEL KURULUNDA SEÇİLDİ. TURİZM BAKANIMIZ SAYIN MEHMET ERSOY BAŞKANLIĞINA BELİRLENEN 5 İCRA KURULUYLA 15 KİŞİDEN YÖNETİM OLUŞUYOR.

BABİLLON HOTEL KURUCUSU YÖNETİM KURULU BAŞAKAN YARDIMCISI YASEMN SUYABATMAZ , RİZE’ DE BABİLLON  OTELDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ BASIN TOPLANTSINDA KARADENİZ BÖLGESİ İÇİN ADAYLIĞINI RESMEN DUYURDU.KATİD’İN VE RİZEM KÜLTÜR VE TURİZM DERNEĞİNİN YÖNETİMLERİNDE AKTİF GÖREV YAPAN YASEMİN SUYABATMAZ, TÜM KARADENİZ BÖLGESİNİN SORUNLARINA HAKİM OLDUĞUNU VE TURİZM SEKTÖRÜNDEKİ TECRÜBELERİNİ TANITMAVE GELİŞTİRME AJANSININ YÖNETİM KURULUNA TAŞIMAK İSTEDİĞİNİ BELİRTTİ. BÖLGEMİZDEKİ TURİZM SEKTÖRÜNDEKİ TURİZMCİLERİN VE DEĞERLİ BÜYÜKLERİMİZİN DESTEKLERİ ADAY OLMAM SÜRECİNDEDE ETKİLİ OLMUŞTUR. SEÇİM ÇALIŞMALARI SIRASINDA YANIMDA OLAN BANA DESTEK VEREN TÜM ARKADAŞLARIMA AYRICA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

TURİZM POTANSİYELİ YÜKSEK OLAN ÜLKELERDE BU TİP KURULUŞLARUN CİDDİ KATKI SAĞLADIĞI GÖRÜLMEKTEDİR.ÜLKE TURİZİMİNE YÖN VEREN BU KURULUŞUN   BİR PARÇASI  OLMAK KARADENİZ BÖLGESİNİN  HAK ETTİĞİ DEĞERİ SAVUNMAK VE KAZANDIRMAK  İSTEDİĞİM İÇİN SEÇİMLERDE ADAY OLDUM. DOĞASIYLA ,TARİHİ VE KÜLTÜREL ÖZELLİKLERİ , GASTRONOMİ ZENGİNLİKLERİNE SAHİP OLAN KARADENİZ BÖLGESİ YETERİNCE TANITILMADIĞI İÇİN HAK ETTİĞİ YERDE DEĞİL.KARADENİZ BÖLGESİNDEKİ ORTALAMA 2 GECELEMEYİ YUKARIYA TAŞIMAK ,3 AY YAŞADIĞIMIZ  YÜKSEK SEZONU YILA YAYMAK İSTİYORUM. ALTERNATİF PAZARLAR OLUŞTURULMASINDA ,TURİZİMİN GELİŞTİRİLMESİNDE SAHADA BİREYSEL VERDİĞİMİZ MÜCADELEYİ DAHA KURUMSAL BİR ÇATI ALTINDA BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE VERMEK İSTİYORUM.TANITMA VE GELİŞTİRME AJANSININ BÜTCESİNDE BİZ TURİZMCİLERİNDE ÖDEDİĞİ 1000 /75 LİK KATKIYLA OLUŞTURULAN TOPLAM  BÜTÇENİN %20 SİNİ KARADENİZİN ULUSLARARASI VE İÇ PAZARDA TANITIM FAALİYETLERİ İÇİN AKTARILMASINI HEDEFLİYORUM.KARADENİZİN HAK ETTİĞİ DEĞERİ KAZANDIRACAĞIMDAN HİÇ KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN.29 ARALIK PAZAR GÜNÜ SEÇİMDE OY KULLANACAK TÜM SEKTÖR TEMSİLCİLERİNİN SANDIĞA GELİP OYUNU KULLANMASINI ,SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRMESİNİ ÖZELLİKLE RİCA EDİYORUM. ÖNEMLİ OLAN BİZ ADAYLAR DEĞİL BÖLGE KAZANSIN. BUDA SİZ ŞEÇMENİN KULLANACAĞI OYLARLA BELİRLENİR. SEÇİMLERDE SİZİN   DESTEKLERİNİZLE  KARADENİZ BÖLGE TURİZİMİNİN GELİŞTİRİLMESİ , PAZARIN ÇEŞİTLENDİRİLMESİ VE MARKA BİR BÖLGE OLABİLMESİ   İÇİN BANA BİR FIRSAT TANIMANIZI VE DESTEKLEMENİZİ  BEKLİYORUM.

 

YASEMİN SUYABATMAZ, 1978 RİZE MERKEZ DOĞUMLU  EVLİ İKİ ÇOCUK  ANNESİ OLAN YASEMİN SUYABATMAZ TURİZM VE TEKSTİL SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTERMEKTEDİR.3 DÖNEM RİZE AKPARTİ İL YÖNETİM KURULUNDA, RTSO TURİZM KOMİTE BAŞKANLIĞI GÖREVLERİNİ YÜRÜTTÜ. RİZEM KÜLTÜR VE TURİZM DERNEĞİ BAŞKAN VEKİLİ VE TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER İCRA KURULU BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ YÜRÜTMEKTEDİR.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar