“Bağımlılıklarla mücadele için söz veriyoruz”


Yeşilay RİZE ŞUBE Başkanı

“Bağımlılıklarla mücadele için söz veriyoruz”

 

 

 

Bu yıl “bağımlılıklardan uzak durmak ve sağlıklı yaşam için sen de söz ver” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek Yeşilay Haftası’nda Türkiye çapında etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay’ın 97. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Rize de de kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler yapılacak.

 

Yeşilay Haftası, bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşama dikkat çekmek üzere 1-7 Mart tarihleri arasında “sen de söz ver” konseptiyle çeşitli etkinlikler ve toplantılarla kutlanacak.

 

Yeşilay Rize Şubesi’nin 1-7 Mart Tarihlerinde  ilimizde yapacağı Yeşilay etkinlikleriyle start alacak olan haftada saha aktivitelerinden seminerlere kadar herkesin katılabileceği etkinlikler düzenlenecek.

 

Yeşilay’ın, bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen birçok faaliyete imza attığını belirten Yeşilay Rize Şube Başkanı Av. Harun MERTOĞLU, Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için Rize de de çeşitli faaliyetler gerçekleştireceğiz. Yeşilay 97 yıldır bağımlılıklarla mücadele ediyor, toplumu ayırt etmeden önleyici, koruyucu hizmetlerini her yere ve herkese ulaştırmaya çalışıyor. Bizler de ilimizde okullar başta olmak üzere, halk eğitim merkezlerinde, gençlik ve kültür merkezlerinde yerel yönetimlerin desteğiyle önleme, bilgilendirme çalışmalarını yapıyoruz, etkinliklerimizde farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yıl da bağımlılıklardan uzak durmak için ve sağlıklı yaşam için sen de söz ver” diyerek kutlayacağımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için tüm otoriteleri ve toplumu harekete geçirmeyi amaçlıyoruz” dedi. Gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek amacıyla bu yıl Yeşilay Haftası’nda çeşitli etkinlikler yapacaklarını söyleyen Şube Başkanı Av. Harun MERTOĞLU açıklamasına şu şekilde devam etti: “Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sorumluluğumuz büyük, omuzlarımızdaki yük ağır. Geleceğimizi bağımlılıklardan korumak için her yerde zararlı alışkanlıklarla mücadelemize devam edeceğiz.”

 

 

1-7 Mart boyunca düzenlenecek etkinlikler hakkında şu bilgileri verdi:

 

  • 1 Mart Çarşamba gün Çayeli ilçesinde Çayeli 9 Mart ilköğretim okulu tarafından düzenlenen yürüyüş programı
  • 2 Mart Perşembe günü Valilik binasında stant faaliyeti
  • 3 Mart Cuma günü İyidere Merkez Fethiye ortaokulunda saat:10.00 da Yeşilay Haftası etkinlikleri
  • 4 Mart Cumartesi günü Rize merkez Memişağa parkında stant faaliyeti
  • 5 Mart Pazar günü Rize Dağcılık kulübü tarafından hazırlanan Dağ yürüyüşü
  • 6 Mart Pazartesi günü Rize Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda düzenlenecek Etkinlik saat:11.00 de
  • 7 Mart Salı günü Çayeli Eğitim Fakültesinde Yeşilay konulu program saat:16.00

Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın