AVNİ KAHYA; Ardeşen’de her kesimin oyunu alacağım


AK Parti Ardeşen Belediye Başkan Adayı Avni Kahya, “Ben Ardeşen’in çocuğuyum. Eğer Ardeşen’de belediye başkanı olacaksam, diğer tüm partilerin de belediye başkanı olacağım. Ben herkesin oyunu alacağım. Çok güzel bir siyasî havamız var. Kavgasız, tartışmasız, güzel bir seçim geçiriyoruz.” dedi.

 

AK Parti Ardeşen Belediye Başkan Adayı Avni Kahya, ÇAYKUR işçisi olan babasının ona olan dürüstlük ve düzgün olma vasiyetini kendine ilke edinerek oluşturduğu yaşamında ve siyaset hayatında herkes tarafından çok sevilip sayıldı. Kahya, hiçbir zaman koltuk sevdalısı olmadı. Verilen görev neyse hep onu yaptı ve insanlarla gönül ilişkisini iyi kurdu. Sağdan soldan her kesimin oyunu alacağının altını çizen Avni Kahya, “Çıtasını yükselten Ardeşen hem hizmet hem de sosyal belediyecilikte çok daha güzel, yaşanabilir bir ilçe olacak ve bunun için de dur durak demeden çalışacağız.” dedi. Kahya, “1962 Ardeşen doğumluyum. ÇAYKUR işçisi olan Mustafa Kahya’nın oğluyum, annem ise ev kadını. Rahmetli babamın bana vasiyeti olan dürüstlük ve düzgün olmayı bütün hayatım üzerine bina ettim ve babamın bana olan bu nasihati ile yetiştim. İlkokulu ve ortaokulu Ardeşen’de tamamlarken, liseyi Rize Endüstri Meslek Lisesinde tamamladım. Aynı yıl makine mühendisliği bölümünü kazandım fakat 12 Eylül öncesi olduğu için kazandığım üniversiteye gidemedim. Sonra tekrar imtihana girdim ve İstanbul’da Yüksek Teknik Öğretim Okulu Elektrik Bölümüne girdim. İki yıllık süre zarfında Millî Türk Talebe Birliği yurdunda siyasette pişme dönemi geçirdim. O zamanki abilerimiz şu andaki Türkiye’nin yönetim kadrosunda olan milletvekillerimiz ve Eski Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek gibi insanların yanında yetiştim. Daha sonra Trabzon’da okudum ve mezun oldum. Askerliğimi ise Deniz Harp Okulunda yaptım ve Ardeşen’e geldim. Benim ilk siyasete girmem 1994 yılına dayanıyor ve o gün bugündür siyasetten çıkamadım. 2002 yılında Ardeşen Belediye Başkan Yardımcılığı, 2009 yılında ise AK Parti İlçe Başkanlığı görevini yaptım. 2014 yılında siyaseti bırakma kararı almıştım ama dönemin vekili Sayın Nusret Bayraktar bana, ‘Siyaseti bırakamazsın! Siyaset tuzlu su gibidir, içtikçe hararetin artar!’ dedi. Ama ben siyaseti bırakmıştım. Siyaseti bırakmamdaki neden, yerime gelen insanların önü açılsın, yeni filizler yetişsin diyeydi. Çünkü arkamda sağlam bir ekip oluşturmuştum. Benim niyetim buydu. Daha sonra şimdiki vekilimiz Muhammed Avcı beni aradı ve ‘Seni listeye yazdım!’ diyerek tekrardan ilçe başkanlığı görevine geldim.” şeklinde konuştu.

ARDEŞEN’DE HER KESİMİN OYUNU ALACAĞIM

 

“Ardeşen Belediye Başkanlığı olmazsa olmazım değildi!” diyen Avni Kahya, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Benim adaylığım için teşkilat bana ‘Sen adaysın.’ dedi. Biz göreve talip oluruz, vermezlerse de gönül koymayız. Talip olduk ama ısrar etmedik. Önemli olan da oydu. Ben bu görev için ne Nusret abiyle ne de çok sevdiğim AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tahir Akyürek’le konuşmadım. Bana bu görevi verdiler ve bundan sonra bana düşen görev, elimizden gelen çabayı göstermektir. Ardeşen’de çok iyi durumdayız. 25 seneden buyana ben Ardeşen’de aktif siyaset yaptım ve çok dost biriktirdim. Bana burada hiçbir farklı partiden muhalefet olduğunu da düşünmüyorum. Herkesle diyaloğum iyidir. Neden? Çünkü ben, insanlarla gönül ilişkisi kurdum. Sonuçta ben Ardeşen’in çocuğuyum. Ben Ardeşen’de belediye başkanı olacaksam, diğer tüm partilerin de belediye başkanı olacağım. Ben herkesin oyunu alacağım. Çok güzel bir siyasî havamız var. Kavgasız, tartışmasız, güzel bir seçim geçiriyoruz.”

 

AİLEM BENDEN SONRA SOLDAN SAĞA OY VERMEYE BAŞLADI

Kendisinin aile çevresinin aslında solcu olduğuna dikkat çeken AK Parti Ardeşen Belediye Başkan Adayı Avni Kahya, “Ben üniversiteden gelene kadar annem, babam ve çevrem hep sola oy vermişti. Benim ve amca çocuklarımın üniversite sonrası tabiri caizse akrabayı zehirledik ve soldan sağa oy vermeye başladık! O gün bugündür de devam ediyoruz. Bana bu görev verilirse inşallah layıkıyla yapacağız ve beş sene sonra da Ardeşen halkının takdirine göre devam edeceğiz.” dedi.

ARDEŞEN HALKI MERTTİR

 

“Ardeşen halkının şikâyet etmesi yoktur, gelir yüzünüze karşı söyler.” diyen Kahya, “Ardeşen halkı mert insanlardan oluşur. Öyle arkadan konuşmaz, iş çevirmez. Varsa şikâyeti gelir yüzünüze söyler. Ardeşen insanı adaleti sever ve adaletli olduğunuzda sizin yanınızda olur, tam tersi şayet adaletli değilseniz gelir kavgasını eder. Ardeşen halkının duruşu budur. Sözünün arkasına durur.” şeklinde konuştu.

 

ARDEŞEN YAŞANABİLİR BİR İLÇE OLACAK

AK Parti Ardeşen Belediye Başkan Adayı Avni Kahya, açıklamalarına şöyle devam etti: “Ardeşen ilçesinin coğrafyasına bakıldığı zaman güzel ilçemizin içinden iki tane aynı güzellikte akan deresi bulunuyor. Bu derelerden çok daha fazla istifade edeceğiz. Şayet göreve gelirsem deniz alabalığı projesini hayata geçireceğim. Bu projeyi ben 2014 yılında fizibilite olarak sundum ve Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylanmıştı. Bu projeyi hayata geçireceğiz. Van’da inci kefali nasıl önemli ise burada da deniz alabalığı projesi hem turizme hem de tarıma ne kadar etkili olduğunu hep beraber göreceğiz. Ardeşen ilçemizin bir diğer büyük avantajı ise organize sanayi bölgesi alanı olması. Bu alan Türkiye’nin nadir su membasındır. Ayder gibi Türkiye’nin çok önemli turizm destinasyonun girişindeyiz. Havalimanının bitimi ile Ardeşen ilçemiz ufku olan bir ilçe. Turizmle birlikte onun ek üniteleri olan sanayi, tarım ve üniversitenin daha da gelişmesi ile birlikte Ardeşen daha yaşanabilir bir ilçe olacak. Belediye meclis üyeleri de bu gelişime göre isimlendirildi. Bu kadronun çok büyük avantajı olacak. Kendi içimizde çok istişare yapacağız, hep birlikte bu bölgeyi çok daha büyüteceğiz.”

ARDEŞEN HALKI İLE BİRLİKTE KARAR ALACAĞIZ

Ardeşen için en önemli meselenin istihdam artırıcı önlemlerin alınması gerektiği söyleyen Kahya, “Bu bölgede yer alan insanların ekmek yemeleri, evine ekmek götürmeleri çok önemli. Bu konuyu tek başına belediye yapamaz ama paydaşlarımızla iş imkânları oluşturacağız. Fakir fukaranın da duasını alacağız çünkü biz dualarla birlikte yürüyen bir anlayışa sahibiz. Mutlaka dua alacağız, bunun dışında fiziksel şeyler zaten yapılacak. AK Parti hükûmetinden Allah (CC) razı olsun. Geçmiş dönemlerde 100 metrekare park yapıldığı zaman törenle açılıyordu ancak AK Parti ile binlerce metre park yapıyoruz ve açılışını bile yapmıyoruz! Gelinen noktayı anlatmak için bu örneği verdim. Daha iyisini de yapacağız ama bunu imkânlar ölçüsünde ve kaynakları doğru kullanarak yapacağız. Ben mühendisim ve ekibimde de üç tane daha mühendis var, aynı zamanda takım çalışması yapacağız ve kaynakları en doğru şekilde kullanacağız. Geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanı’mız bizi Ankara’ya çağırmıştı ve aynen şunu söylemişti: ‘İş yapacaksanız mutlaka ama mutlaka muhatapları ile birlikte yapın!’ Biz ne yapacağız? Diyelim ki bir yol yapacağız. Bu yolu vatandaşlarla birlikte yapacağız, yani Ardeşen halkına soracağız ve onların onayı ile iş yapacağız. Ardeşen için yapacağımız tüm projelerde lokomotif biz olacağız ama mutlaka Ardeşen halkının fikrini de alacağız. Ardeşen halkının gönlünü alacağız.” diye konuştu.

ARDEŞEN’DE ÇITA YÜKSELDİ

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin’in yaptığı hizmetlerle çıtayı yükselttiğine dikkat çeken Başkan Adayı Avni Kahya, “Bu bir bayrak yarışıdır. Nasıl ki Hakan Bey geçmiş dönemde Mümtaz Bey’den bayrağı devraldı ve yaptığı hizmetlerle Ardeşen’de çıtayı yükseltti, şimdi sıra bizde. Bu çıta 5 yıl sonra milletin gönlünde olacak. Önemli olan yapılan yatırımların vatandaşın gönlünde yer etmesi. Biz bunu başarmak istiyoruz. Halka açık bir belediyecilik yapacağız ve bizden sonra gelen başkanlar da böylece bizimle yarışacak. Hedefimiz budur.” ifadelerini kullandı.

YILDA 75 MİLYON LİRA ARDEŞEN’DE KALMALI

Türkiye’de toplanan çayın yüzde10’unun Ardeşen’de toplandığının altını çizen AK Parti Ardeşen Belediye Başkan Adayı Avni Kahya, şöyle devam etti: “120 bin ton çay Ardeşen’de üretiliyor ve senede yaklaşık 75 milyon lira Gürcü işçilere gidiyor. Bu ciddi bir rakam. Bu para ne demek biliyor musunuz? Ardeşen Kaymakamlığı senede 4 milyon lira yatırım yapıyor. Bu paranın 20 yıllığı bir sezonda Ardeşen’den Gürcü işçilere gidiyor demek. Bu konuda başta devlet, ÇAYKUR, STK, Belediye olarak ortak bir karar almamız gerekiyor. Bu para Ardeşen’de kalmalı. 75 milyon lirayı fakir fukaraya aktarsak burada fakir fukara kalmaz. Bölge halkı olarak kendi çayımızı kendimiz toplamamız lazım.”

 

KOLTUĞA YAPIŞMAYACAĞIM, YERİME ADAM YETİŞTİRECEĞİM

31 Mart seçimlerinde bundan önce AK Parti’nin Ardeşen’de aldığı oyların üzerinde oy almayı hedeflediklerini söyleyen Kahya, “İnşallah 31 Mart seçiminde yüzde 50 ile yüzde 70 bandı arasında bir oy alacağımızı düşünüyorum. Ardeşen halkı ne kadar oyumuzu yüksek çıkartırsa o kadar sorumluluğumuzu artıracaktır. Bütün kesimlerden oy alacağım ve herkesin başkanı olacağım. Ardeşen halkı beni 25 seneden beri tanıyor ve siyaseti ne şekil yaptığımı biliyor. Hiçbir makamı bozmayan ve hiçbir makam tarafından bozulmayan bir insan olarak ben o insanlara bugüne kadar nasıl gelmişsem, aynı şekilde hizmet edeceğim. Hizmetimin sonunda ise ‘Aferin, güzel hizmet etti!’ dedirterek bu hizmeti bitireceğiz. Koltuğa yapışmayacağım ve öncelikle yerime adam yetiştirip bırakacağım.” dedi.

 

AJANS53.COM ÖZEL

YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ


Önceki Haber 

Yorumlar

Yorum Yapın