AK PARTİ RİZE KADIN KOLLARI İLÇE KONGRELERİ TAMAMLANDI


AK PARTİ RİZE KADIN KOLLARI İLÇE KONGRELERİ TAMAMLANDI

AK Parti Rize Kadın Kolları 4. Olağan İlçe kongreleri bugün gerçekleştirilen İyidere İkizdere, Kalkandere ve Derepazarı kongresiyle tamamlandı.

 

 

AK Parti Rize Kadın Kolları 4. Olağan İlçe kongrelerinde bugün ilk olarak İyidere kongresi gerçekleştirildi. İyidere Belediyesinde yapılan kongreye  İl Başkan Yardımcısı Himmet İstif, İl Yönetim Kurulu üyeleri, İl Kadın Kolu Başkanı Nuran Alim, , AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK  Üyesi Emrah Uzar, Muhammed Veli Akyol, İl Gençlik Kolları Başkanı Abdullah Oğuz Hut ve yönetimi, İyidere İlçe Başkanı Talat Tüfekçi, İyidere Belediye Başkanı, Ahmet Mete Eski Teşkilat Başkanı Harun Mertoğlu ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

İyidere kadın kolu ilçe kongresindeki seçimlerde tek aday Saniye Çelik ilçe kadın kolları başkanlığına seçildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongrede faaliyet raporunun okunmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi.

İyidere İlçe Başkanı Talat Tüfekçi Kadın Kolları İyidere İlçe kongresinin özelde Rize'ye genelde ise tüm Türkiye'ye hayırlı olması temennisinde bulundu. İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete ise Kadın Kolları yönetiminin siyasette etkin bir rol oynadığına dikkat çekerek, kongrenin hayırla vesile olmasını dileyerek yönetime başarılar diledi.

Protokol konuşmalarının ardından seçimlere geçildi. Seçimlerde tek aday olan Saniye Çelik kadın kolları başkanlığı görevine seçildi.

İkizdere ilçe Kadın Kolları Başkanlığına Hayriye Aksu Seçildi.

İyidere'nin ardından İkizdere kongresine geçildi. İkizdere Kültür Merkezinde yapılan kongrede tek aday Hayriye Aksu ilçe kadın kolları başkanlığına seçildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongrede faaliyet raporunun okunmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi.

Kadın Kolları Başkanı Nuran Alim konuşmasında "Kongrelerimiz birlik ve beraberliğimize, gücümüze güç katmak için çok güzel bir vesiledir. Yüzde doksanın üzerinde oy alan ilçemiz inşallah bu başarıyı Haziran 2015 seçimlerinde de gösterecektir. Kongremize katılan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Protokol konuşmalarının ardından seçimlere geçildi. Seçimlerde tek aday olan Hayriye Aksu kadın kolları başkanlığı görevine seçildi.

Kalkandere İlçe Kadın Kolları Başkanlığına Nermin Soba seçildi

 

 

İkizdere Kongresinin ardından Kalkandere kongresine geçildi. Kalkandere İmam Hatip Lisesinde yapılan kongre de tek aday Nermin Soba ilçe kadın kolları başkanlığına seçildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongrede faaliyet raporunun okunmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi.

İlçe Kadın Kolu Başkanlığına seçilen Nermin Soba, “Kurucu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun bize yüklediği sorumluluğu duyduğu güvenin farkında olarak kapı kapı dolaşıp, onun selamını ilçemizin tüm hanelerine iletmek ve bu uğurda fedakarca çalışmak temel prensibimiz olacaktır" dedi.

Kalkandere İlçe Başkanı Hasan Ayyıldız, ise konuşmasında "Partimize gönül vermiş tüm dava arkadaşlarımıza kongremize teşvik ettiğiniz için teşekkür ediyorum. AK Parti Teşkilatı Dünyada eşi benzeri olmayan büyük ve güçlü teşkilattır. Bu teşkilatta görev alan herkes çok şanslıdır " dedi ve yeni yönetime başarılar diledi.

Protokol konuşmalarının ardından seçimlere geçildi. Seçimlerde tek aday olan Nermin Soba kadın kolları başkanlığı görevine seçildi.

Derepazarı İlçe Kadın Kolları Başkanlığına Gülüzar Şentepe seçildi.

Kalkandere Kadın Kolları İlçe kongresinin ardından son ilçe kongresi olan Derepazarı'na geçildi. Derepazarı İlçe Başkanlığında yapılan kongrede Gülüzar Şentepe, İlçe kadın kolları başkanlığına seçildi. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongrede faaliyet raporunun okunmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi.

Derepazarı Belediye Başkanı Yakup Samangül Kadın Kollarının ilçedeki çalışmalarını takdire şayan olduğunu dile getirerek, her seçimde kadın kollarının özverili çalışmalarının çok önemli olduğunu belirterek, Siyasette birlik beraberliğin önemine dikkat çekti.

Nuran Alim'in konuşmasının ardından seçimlere geçildi. Seçimlerde tek aday olan Gülüzar Şentepe kadın kolları başkanlığı görevine seçildi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın