CEM KAZMAZ'IN SEÇİM TAHMİNİ!


MHP MYK Üyesi ve MHP Rize Milletvekili Aday Adayı O. Cem Kazmaz Rize’de yerel bir televizyonda canlı yayında gündem ve yaklaşan seçimlerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

CEM KAZMAZ'IN SEÇİM TAHMİNİ!

 

Bugün gerçekleşen Siyasi partilerin seçim pusulasındaki yerlerini belirleyen Kura ile ilgili yorumda bulunan Kazmaz “ bugün çekilen kurada şans eseri ortaya çıkan tablo MHP bir taraf, HDP, AKP, Yeni CHP bir taraf olmuştur. Seçimin kimlerin arasında geçeceğini kura ortaya koymuştur. Vatandaşlarımız ya Türkiye’nin bölünmemesi için Türk milleti için MHP’ye oy verecekler yada bölücü ve uzantıları olan yan yana dizilmiş partilere oy verecekler” dedi.

HÜKÜMET MİLLET ÖNÜNDE YİNE KOMİK DURUMA DÜŞMÜŞTÜR

Yaşanan savcı cinayetine çok üzüldüğünü belirten Kazmaz “Savcının ailesi başta olmak üzere Tüm Türk milletinin başı sağolsun milletce bu olaya çok üzüldük” dedi ve şöyle devam etti; “ fakat burada çok vahim bir durum daha var. İki tane terörist elini kolunu sallaya sallaya adliyeye giriyor. Savcının odasına çıkıyor. Savcının kafasına silah dayatıyor. Bunu video ile çekip facebook’dan paylaşıyor. Acı olan şudur ki Hükümet bu olayı Facebook’dan öğreniyor.Bu silahlar içeri nasıl sokuldu önce bunu tespit etmek lazım. Mit Müşteşarı AKP’nin aday adaylarının geçmişini araştıracağına bu işlerle ilgilensin. Ve daha acı olan ise Türkiye Cumhuriyetinin Başsavcısı odasında katlediyor ama hükümet ve başbakan bunu başarı olarak görüyor. Merak ediyorum başarısızlık nedir acaba ? Binayı havaya uçurup bütün insanlar öldüğünde mi başarısız olacaklardı. Bu açıklama ile Türkiye yine dünyada alay konusu olmuştur” dedi

TÜRK MİLLETİNİN SORUNU BAŞKANLIK SİSTEMİ DEĞİLDİR

Hükümetin gündemi Başkanlık sistemi ile oyaladığını iddaa eden Kazmaz “ Aylardır Rize’yi dolaşıyoruz. Hergün onlarca esnafı ziyaret ediyoruz.Esnafımız siftah yapamıyor.Kirasını ödeyemeyenler var. Evine ekmek getiremeyenler var.Bunun üzerine dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz ve Sormak istiyorum.Rize’de hala çay kanunu yok Başkanlık sistemine geçince bunlar çözülecek mi ?Akp’nin kandırdığı 3500 hemşerimizin iş sorunu var, Türkiye başkanlık sistemine geçince mi çaykur işçi alacak ? Diyarbakır’a yeniden “Ne Mutlu Türküm Diyene”diye mi yazılacak. Süleyman şah türesi geri mi verilecek ?” dedi.

AKP, HDP VE YENİ CHP BİR YANDADIR MHP BİR YANDA

Türkiye’de garip bir şekilde elektriklerin kesilmesini eleştiren Kazmaz “Türkiye’de 12 saat elektrik kesilmiş hala nedeni açıklanamıyor. Bir Enerji bakanı konuyla ilgili tek açıklama yapamıyor. Aynı olay dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde olursa olsun o enerji bakanı bir saniye beklemez istifa ederdi           “dedi. Ve şöyle devam etti;

“Şu anda Türkiye’de iki zihniyet var. Türkiye Cumhuriyetinin Bölünmez Bütünlüğünü ve Atatürk ilke inkılaplarını savunan MHP var birde diğerleri var.Chp oy veren vatansever hemşerilerimiz var bu insanlar partiye Atatürk zihniyeti için oy veriyordı. Bir Genel başkan yardımcısı Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet miladını doldurmuştur dedi mi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal’e Kefere diyen bir insan o partiye Genel başkan yardımcısı oldu mu, o parti nasıl Atatürk’ün partisi olur ? Bunu CHP’ye oy vermiş vatansever hemşerilerimizin gördüğünden ve kararlarını ona göre vereceklerinden eminim” dedi.

400 VEKİL İSTİYORLAR 400 DEYİNCE BİZİM AKLIMIZA BAŞKA ŞEYLER GELİYOR

Cumhurbaşkanı’nın Anayasa önünde tarafsızlık yemini ettiğini hatırlatan Kazmaz; Biz istiyoruz ki Cumhurbaşkanı hepimizin Cumhurbaşkanı olsun. Anayasa önünde yemin etmiş bir Cumhurbaşkanı yeminine sadık kalarak tarafsızlığını muhafaza etsin. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu seçimin dışındadır.Bu seçimde Kobaniye selam gönderen Davutoğlu vardır. AKP’ye oy veren hemşerilerimizin bölücülerle pazarlık eden, Cumhurbaşkanı’nın KOBANİ’de teröristler var dediği halde Diyarbakır kongresinde KOBANİ’deki kardeşlerime selam gönderiyorum diyen bir Davutoğlu’na oy vermeyi birkez daha düşünmelerini istiyorum” dedi.

Meydanlarda 400 milletvekili istediklerini söyleyen hükümet yetkililerinin 400 kelimesini farklı anladıklarını belirten Kazmaz; “hükümet meydanlarda 400 diye bas bas bağırıyor. Biz onlardın dediği 400’den farklı 4 yüz anlıyoruz. Biz İslam dini ile dalga geçen Egemen Bağışın yüzünü hatırlıyoruz, Saatçi bakanın yüzünü hatırlıyoruz.Yani 17 aralıkta adı yolsuzluklara karışmış 4 yüzü hatırlıyoruz” dedi

RİZE’DE SEÇİM MHP VE AKP ARASINDADIR.

Rize’deki seçimin iki parti arasında geçeceğini iddaa eden Kazmaz “Rize’de yapılan anketler ortadadır seçim AKP ve MHP arasında geçecektir. Aylardır çalışıyoruz Rize’yi karış karış dolaşıyoruz. Köylümüzün esnafımızın sıkıntısını çok iyi biliyoruz. Çözüm için projeler üretiyoruz. Çayımız için projeler ortaya koyduk. Çayımız için Çaykur için sonuna kadar mücadele edeceğimizi defalarca söyledik ve bir kez daha açıkça söylüyoruz ki “ Çaya ve Çaykur’a uzanan Elleri Kırarız” diye konuştu.

BIYIK BEKAROĞLU’NUN PROJESİDİR.

Program sunucusunun Kenan Bıyık’ın adaylığını sorması üzerine Kazmaz; “ Bizim çizgimizde yıllardır hiçbir değişiklik yok, Sabah başka partiden akşam başka partiden aday olmadım. Kenan Bıyık, Mehmet Bekaroğlu’nun projesidir. Kenan Bıyık CHP’yi Rize’de 4. Parti olmaktan kurtarır sadece. Rize’de bütünlük sağlanmıştır. Eski Anap’lılar, Eski Doğru yol Partililerin büyük bir çoğunluğu partimize katıldırlar. Biz birileri gibi Rize’liyi ayağımıza çağırmıyoruz. Kapı kapı tüm Rize’lileri dolaşıyoruz sorunları yerinde inceliyoruz. Fındıklı’dan İkizdere’ye kadar her vatandaşımızın derdini dinliyoruz ve bu çalışmalarımızı sonuna kadar devam ettireceğiz”dedi.

ÇAY KANUNU NEREDE

Çay ve Çay kanunu hakkında inatla AKP vekillerinden hesap soran Kazmaz; “Rize yıllardır AKP’ye 3 Milletvekili veriyor. Fakat AKP bunun rahatlığıyla Rize’ye hizmette sorunlar yaşıyor.Ben buradan Hasan Karal’a soruyorum, Hayati Yazıcı’ya soruyorum ÇAY KANUNU nerede ?, Yıllardır çay kanununu neden çıkartamadınız? , Güneydoğu’da 160 tane Çay Paketleme fabrikasına ruhsatı kim verdi?, Bu fabrikalar nerenin çayını paketliyor?, Rize’li artık Rize’ye ve Çayımıza ihanet edenleri görmelidir. MHP olarak Çayımızı milli ürün kapsamına sokmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ve bunu başaracağız”dedi.

RİZE’LİYİ YİNE KANDIRDILAR

Çaykur’un işçi alımı açıklamalarının tamamen Rize’liyi kandırmak olduğunu söyleyen Kazmaz; “Rize’liyi Çaykur’a 3500 işçi alacağım diye kandıranlar Güneydoğu’ya Çay Paketleme Fabrikası ruhsatı vermeye devam ediyor. Çaykur Genel Müdürü’nün bu işçi alımlarındaki rolü nedir bunu bilmiyoruz fakat Çaykur Siyaset üstü bir kurumdur. Çaykur tüm Rizelilerindir. Geçen seçimlerde de 5000 işçi alacağız diye Rize’liyi kandırmışlardı yine aynısını yapıyorlar. Biz defalarca söyledik bu işçiler kura ile alınmalıdır. Fakat görüyoruz ki Suriye’lileri ve Gürcüleri işe alacaklar. Çaykur’a işçi alımlarının adaletli yapılması için konuyu yakından takip ediyoruz. Bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.

RİZELİYE 10 NUMARA MAKETLER SUNUYORLAR

Yerel seçimler sonrası AKP’nin Rize faliyetlerini değerlendiren Kazmaz, “Timay vadisi ile övünüyorlar bunun 3 sene öncesinden yapmanız lazımdı.3 senedir vatandaşlarımızı süründürüyorlar. Yapmaları gerekeni yapıyorlar diye övünüyorlar. Rize havaalanı diye Rize’liyi oyalıyorlar fakat bütçede Rize havaalanı diye bir madde henüz yok. Rize turizminin gelişmesi için Rize Havaalanı şarttır. Havaalanını bütçeye koydursunlar bizde alkışlayalım. MHP’nin milletvekilleri bu bütçeye imza atmak için hazır bekliyorlar. Biz havaalanı için desteğe hazırız elimizi değil tüm bedenimizi taşın altına koymak için bekliyoruz. Fakat öyle görünüyor ki bunlar bu işi beceremeyecek. MHP iktidar olsaydı Rize’ye şu anda uçak iniyor olurdu. Biz şırnağa havaalanı yapıp, bir bölücünün ismini havaalanına verip Rize’liyi kandırmayacağız”dedi.

RİZELİ UYANMAYA BAŞLADI

Yaşanacak bu seçimin çok farklı olacağını söyleyen Kazmaz; “ Bu seçimde oy patlaması yapacağız. Muhteşem bir kongre yaptık. Kongre salonunun içi dışı binlerce insanla doluydu. İnsanlar artık MHP’yi umut olarak görüyor. Bunun en büyük yansımasını Rize’de göreceğiz. Kongremize olduğu gibi burada da İl merkezimize korkunç bir katılım var. Ulu Önder Atatürk’Ün kurucu felsefesini bu topraklarda ilelebet yaşatacak tek parti biziz. Kongremizi 21 Mart gibi önemli ve anlamlı bir günde yaptık kongremizde Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin sözünü hatırlatmak isterim “ Burada Türkiye Var, Burada Türk Milleti Var, Burada ATATÜRK Var, Diyarbakır’da AKP Var”.Bölücülerin giremedikleri iki ilden biridir Rize, Türkiye’de toplanamayacakları tek yerdir. Rizeliler uyandı artık. Bölücülerle masaya oturan, Kobani’deki teröristlere kardeşim deyip selam gönderen bir başbakana oy vermeyeceklerdir” dedi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar