Kongre, Transfer ve Şaka


Kongre, Transfer ve Şaka


 

 

Rizespor bu ülkede konumu tek ve benzersiz olan bir spor kulübüdür. Hâlihazırda Rizeliler olarak en büyük değerimiz olan ve gözümüz gibi çok iyi  bakmak zorunda olduğumuz Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Rize’nin evladı.  Rizeli olarak böyle bir lideri aramızdan çıkardığımız için ne kadar gururlu olsak yetmez. İstanbul Büyük Şehir Belediye başkanlığı döneminden itibaren her zaman Rizespor’un başarılı olması için büyük destek verdi. Vermeye de devam ediyor. Rize’ de her zaman Başkanıyla beraber yürüyor. Böyle bir güce ve desteğe rağmen Rizespor yıllardır iyi yönetilemiyor. Sportif başarıyı bir türlü yakalayamıyor. Başkanımız Erdoğan’ da bu duruma elbette çok üzülüyordur. Bu başarısızlıkla sabrı da taşıyordur. Hatta kızıyordur.  Osman Aşkın Bak’ın her konuşmasının başında söylediği gibi. “Rizelim işaret aldığın gün atandan, yürüyeceksin, Millet yürüyecek arkandan. Size selam getirdim Recep Tayyip Erdoğan’dan”.

Çaykur Rizespor gibi takımlarda sinerji, kenetlenme, hedefe odaklanma, fiziksel hazırlık ve teknik beceri kadar önemlidir. Bir takım kendi içinde bu birlikteliği yakalarsa rakiplerine karşı bir adım öne geçmiş olur. Tüm sorunları bir yana bırakıp hedefe odaklanmak, yardımlaşmak başarıya giden kestirme yoldur. Rizespor ligin ikinci yarısına Kasımpaşa galibiyetiyle iyi bir başlangıç yaptı. Bunun devamının gelip Rizespor’un süper lig’ de tutunabilmesi için Rizespor camiası taraftarı hedefe odaklanmalı, sorun değil çözüm odaklı olmalıdır. Çünkü ligin ikinci yarısı kıran kırana bir mücadeleye sahip olacak hiş şüphesiz. 

Son zamanlarda en çok hasretini çektiğimiz şey maalesef birlik ve beraberlikten yoksun olmamız. Aslında Rize şehri ve taraftarında birlik, beraberlik ve takıma inanmışlık var.  Sıkıntı biraz yukarıda. Şirketli, dernekli, mektepli alaylı ayrı gayrı çok fazla. Bugün Rizespor için önemli bir gün. Bir yıldır çeşitli nedenlerden ve şirketin büyük ortakları gelip eleştiri yapar diye ertelenen Rizespor derneği ile Rizespor A.Ş.’nin genel kurulları yapılacak sonunda. Bu genel kurullar çok önemli.  Rizespor’un başarısı, geleceği ve ekonomik durumu için söyleyecek sözü olan gelip söylesin.

  Başkan Hasan Kartal, Kasımpaşa maçından sonra kalp sorunu yaşadı. İçinde bulunduğu stresi kaldıramadı. Çok etkilendi. 3 gün hastanende yattı. Anjiyo oldu ve bir damarda tıkanıklık var. Başkanımıza çok geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Sağlık her şey den önemli. Başkan Kartal bugün yapılacak genel kurullara da katılamayacak.  Akhisar maçına da gelemeyecek. Varsın gelmesin çünkü sağlık her şeyden önemli.

Bugün yapılacak olan genel kurularda Hasan Kartal’ın kendi yönetim kurulu seçilecek.  Mevcut yönetimden Ali Zeki Saruhan, Ahmet Haşımoğlu, Ali Haydar Er, Adnan Er, Serkan Karavin, Celal Hop, Hasan Bakır, Sedat Abanoz devem edecek. Elbette yeni isimler de yönetimde olacak.  Kongreler öncesi ben Başkanı ve camianın önde gelen isimlerini ikaz etmek istiyorum.  Yönetim kurulunda Rize’ ye ağırlık verilmeli. Yen isimler Rize’ den olmalı. Rizespor’un yolunu bilmeyen, sırf etiket yapmak için birilerinin kankaları yönetimde olmamalı. Başkan Kartal’ da bunu yapacaktır. Yetki zehirlenmesi içinde olup sahte övgüler yapanların ömrü kısadır.  Çünkü acı olan hayallerle beslenmektir. Kendi istekleri ve fantezileri doğrultusunda nifak sokmak için hareket edip kazan kaynatanların hiçbir zaman anlamayacağı kadar derin ve köklüdür Rizespor.

Özellikle son bir yılda çok borç oldu.  Dolayısıyla bazı şeyleri düzeltmeye ihtiyacımız var.  Elbette içinde bulunduğumuz durum çok da karanlık değil. Sıkıntı ve zorlukların bizi beklediği kesin. Gerçek güç zorlukların olduğu yerde ortaya çıkar.  Borcumuz var doğru ama ödenebilir borcumuz var. Bugün yapılacak kongreler dede bilanço ile birlikte tam borç açıklanacak. Patron yani başkan çıldırdı ve Rizespor devre arasında 7 oyuncu transfer etti. Adeta yeni bir takım oluşturuldu.  Şimdi önemli olan transferlerin uyumu ve takıma katkıları. Bunu da sağlayacak olan Okan Buruk’ dur.

Gelelim düzeysiz şakaya.  Rizespor yönetimi benim sevgili dostum Hasan Bakır, Chidozie Awaziem ve Mohamed Aberhoune’nin tanıtım toplantısı sonrasında Üniversitede okuyan Nijeryalı bir öğrenciyi sürpriz transfer prensipte anlaştık diyerek açıklayarak düzeysiz bir şaka yaptı gazetecilere. Adeta dalga geçilerek yapılan şaka da kahka sesleri yeri göğü inletti. Şakanın yeri ve zamanı vardır. Ortaklaşa hazırlanan transfer şakası hiç ama hiç hoş olmadı.  Böyle bir şaka tanıtım toplantısı yaptığınız Awaziem ve Aberhoune’ ye de saygısızlıktır.  Büyük bir şaşkınlık yaşadılar. Beyler Şaka 1 Nisan’ da yapılır.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar