Kazanan Bu İşten Nemalananlar!...


Kazanan Bu İşten Nemalananlar!...

Hayaller ve Gerçekler!
Kış transferi her takımda olduğu gibi kadrosuna takviye yapacak olan Rizespor içinde zordur. Kimse size elinde ki hazır oyuncuyu “buyur al” demez. Sizde elinizdeki en iyi oyuncuyu başka kulübe göndermezsiniz. Bu doğrultuda ya paraya kıyacaksınız, yada alternatifler içinde en iyisini alacaksınız. Rizespor yönetimi geçmiş dönemde transferde “hovardalık” yaptı. En son örnek geçen sezon Nosa ve Edomwonyi. Tonla para verildi, katkı sıfır ve küme düştük. Kazanan her zaman ki gibi bu işten nemalanan kişiler.
Transferde her takımın taraftarı hayal kurar. O gelsin, şu gelsin. Başkan ve yönetim de o hayallerin gazı ile bol sıfırlı çeklere imza atar, sonrası son örnek Gaziantepspor olsun veya geçmişten Mersin İdman Yurdu takımı olsun. Kısaca Türk futbolu batmış durumda, futbolcuya dayalı garanti sözleşme dönemi bitmeli. Bu konu hakkında size yaşanmış bir örnek vereyim. Karabük takımı bize gelen ve 3 yıllık garanti para isteyen Ceyhun Gülselamı daha yüksek bir rakam ve 3 yıllık garanti para altında kadrosuna kattı. Karabükspor geçen sezon kurtuldu ama şimdi transferde garanti para ve aşırı borç bu kulübü bir hayli zor duruma düşürdü.
Demem o ki, taraftar elbette transfer ister ama birde gerçekler var. Bizim kulüp geçmişten gelen ağır borç külfeti altında hem bir taraftan ödeme yapıyor, hemde kadrosuna oyuncu bakıyor. Bu işler kolay değil. Bu takım sezon sonu şampiyonluk yaşayacaktır, başkan ve yönetim bunun için gece gündüz çalışıyorlar kimse merak etmesin. Bu takımın geleceği parayı akıllı kullanmakla geçer. Başkan Yardımcı bugün var yarın yok, tek istediği kalıcı bir altyapı ve Rizespor’un ele güne muhtaç olmadan kalıcı bir sağlam gelire kavuşması. Bu iki konu transferlerden çok daha önemli sevgili Rizeliler. Bu takım sezon sonu çıkacaktır, ufak tefek çatlak sesler son bulmalı ve bu takıma tam destek olunmalı. Unutmayalım ki birlik, beraberlik sezon sonu gelecek olan şampiyonluğun en büyük silahı olacak.
Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar