Bordo Bereliler Gibi Savaştılar!


Bordo Bereliler Gibi Savaştılar!


Öyle bir maç ki, bir yandan şampiyonluk yolunda puan kaybına tahammülü olmayan Rizespor, diğer yanda son haftalarda istim üzerinde olan ve önüne geleni tebeşir eden ev sahibi Boluspor.

Üç gün önce oynadığı Gaziantepspor maçında rotasyona giden teknik direktör ibrahim Üzülmez, bu maçta ne var ne yok sahaya sürerken, Bolu takimi da ideale yakın 11 i ile taraftarının önüne çıktı.

Öğlen güneşi altında oynanan maçın ilk devresinde Üzülmezin orta saha askerleri Galip, Abdullah ve Robin Yalçın ilk 45 de müthiş bastılar. Zaten bu maçın şifresi orta sahadan geçeceği belli, bu yüzden yeşil mavili takım orta sahada bu devre varını yoğunu ortaya koyarken, unuttuğu tek şey göbekten gelen rakip toplar. Bu tip pozisyonları ev sahibi takım Ramos un da kademe hatası ile buldu ama şans bizden yana idi. Rizespor ilk devrenin meyvesini 19' da Mehmet' sol taraftan "usluca" getirdiği topu Samudio affetmedi ve skoru 1 - 0 a taşımasını bildi. Gol sonrası Bolu takımı yüklendi yüklendi ama en başta dediğim gibi orta sahanın askerleri bu maçın ilk 45 dakikası içinde bence bordo bereliler gibi savaşarak soyunma odasına moralli giren takım oldu.

Maçın ikinci devresinde bizim adınıza kırılma dakikası plaka yani 53. Dakika içinde oldu. Boluspor un şutu üst direkten patladı ve o dakikadan sonra Üzülmez in talebeleri maçın son düdüğüne kadar özellikle savunmada müthiş mücadele örneği gösterdiler. Bolu takımı yüklendikce yüklendi lider Rizespor ölümüne mücadele etti ve maç sonu hakkı bir galibiyetin mutluluğunu yaşadılar.

Ligin bitimine 7 hafta kala çok kritik Bolu dağı virajini sapa sağlam dönen Uzulmez ve takımı , otobana yeniden çıktı ve yan tarafta yer alan havalı kornasini haklı olarak kendisini arkadan takip edenlere çaldı. Emeği geçen herkese teşekkür, bu galibiyet Ibrahim hocanın doğum gününde gelmesi hocayı da duble mutlu etti.
Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın

Benzer Haberler