Nasıl Olacak Bu İş!


 


Geçen hafta evinde 2 – 0’lık büyük avantajı koruyamadın, maçın son çeyreğinde resmen yedek kulübesinde uyudun ve avuçların içinde yer alan 3 puanı ve maç galibiyeti olan 2 Milyon 600 bin lirayı hediye ederek maç sonu “ benim elimde 10 numara olsa..” sözlerine sığınarak aba altında yönetime gönderme yaptın!

Bu hafta maça atanan Serkan Çınar, taziye evinde dağıtılan pilav + Kavurma tadında bunun yanında Riva Yaylasında “VAR” a bakanlar oyuncun Matic Fink’in tekmesini es geçiyor, rakibin tükürüğünü yakalıyor ve sana 1 – 0 önde olduğun bir maçta devre arasına girmeden önce bol köpüklü köy ayranı ikram ediyorlar ve sen bu kez yerinde hoplayıp zıplıyorsun, bir kişi eksik rakibini ne sisteminle ne taktiksel becerinle ne de kenardan yapacağın oyuncu değişiklikleri ile çözemiyorsun.

Söyle İbrahim hoca nasıl olacak bu iş? Rize sokaklarında dolaşan 10 kişiden 9’u bu iş Üzülmez’le olmaz diyor. Onlar mı futbolu bilmiyor, yoksa ilk iki hafta sonunda rahat alınacak olan 6 puan yerine alınan bir puana imzanız olan siz mi?

Maça gelecek olursam iki takımda beceriden çok beceriksizliklerini ortaya koydular. Karşılaşmaya ev sahibi takım çok daha iyi başladı, biz kendi sahamızda rakibi kabul ettik ve rakibin sağlı sollu ataklarını şans ve direklerin yardımı ile geçiştirirdik.

Son deplasman yenilgisini geçen yıl Giresun’da alan yeşil – mavili ekip süper ligin ilk deplasman maçı olan Akhisar Belediye karşısında ilk devre Musa ve Vedat’ın kafa vuruşu ile rakibine yoklama çekti, 28’de Samudio gazı açarken çakmağı Vedat çaktı ve bu gol ile 1 – 0 öne geçtik. İlk devrenin sonunda riva’dan gelen kırmızı kart ile devreye moralli giren temsilcimiz ikinci devre rakibin bir kişi eksik olmasının yanında skor üstünlüğünü maalesef ikinci 45’de iyi kullanamadı.

Akhisar takımının tecrübeli hocası Saffet Susiç son iki değişikliğini tam zamanında kullanarak hem saha içinde taktik değişikliğe gitti hem de bu durum karşısında sahada kim eksik kim fazla görüntüsünü kaldırdı. İşte hocalık böyle bir şey. Geçen hafta Kasımpaşa hocası Kemal Özdeş, bu hafta Bosnalı Saffet hoca. Oyunu okuma ve sihirli dokunuşlar sahada bir kişi eksik olsanız da maç sonu farkı ortaya koymaya yetiyor.

İkinci 45’de bizim adımıza kaçan fırsatlar kaleci farkını ortaya çıkardı. 1461’den tanıdığımız Fransız gurbetçi kaleci Fatih bir takımı nasıl kaleci ayakta tutar mesajını bir kez daha net olarak bize gösterirken, bizim adımıza kaleci Gökhan ise stoper Mustafa Yumlu’dan müthiş bir “kafa vuruşu” beklerken, halı sahada yenilmeyecek tamamen konsantrasyon eksikliği veya kenardan gelen aşırı sinir altında uyuya kalarak topu ağlarda gördü.

Yazık oldu, gerçekten yazık oldu. Bu takım, bu kadro ligin ilk iki haftası içinde çok rahat 6 puan alırdı ve liderlik koltuğuna otururdu. Bu ligin acımazı yok. En çok Hikmet Karaman için bu satırlardan yazdım, tv ekranlarında dil döktüm, ağır eleştiriler yaptım. Gönderin dedim, bu takım düşer olan bize olur, Hikmet parasını alır, başka bir yerde iş bulur dedim ama dönemin başkanı Kalkavan ve yönetimi dinlemek istemedi. Şimdi bu takım sezon sonu kaçan beş puan bırak bir puan ile küme düşse kime ne anlatacaksın. Atı alan Üsküdar’ı çoktan geçtiği bir ligde acımak yoktur. Başkan ve yönetim bu kadar uğraş altında sahada hocasının son derece basit tribünlerin gördüğü hatta geçen hafta Kasımpaşa maçında Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın tribünden gördüğü eksikliklere çare olamıyorsa sorunu başka yerde aramayalım. Yol yakınken kamuoyunun sesine kulak verelim..


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar