Sevdiğini Alamıyorsan Aldığını Sev!..


Sevdiğini Alamıyorsan Aldığını Sev!..


 

 

Dün akşam Beşiktaş takımının kendi taraftarı önünde oynadığı maçta süper ligde hangi takım o baskıya dayanır ?

Ben size söyleyeyim. Bu ligde sadece İsmail Kartal’ın takımı dayanır. Asla oyunu çirkinleştirmeden sadece iki kez pozisyon gereği yerde kalarak Rizespor oyuncular yerde kaldı, tedavileri yapıldı. Beşiktaş takımında oyuna sonradan giren N’Koudou ilkinde Orhan’ın ayak bileğine gaddarca bastığında bir diğeri ise kalecimiz Gökhan’ın aşıl tendonu’na hunharca , acımdan arkadan bastığında yerde kaldık. Bir diğer pozisyonda ise Beşiktaş stoperi Ruiz, Nill De Pauw’a yaptığı dirsek ise anlatmaya gerek yok bile. Bir hatırlatma ile devam edeyim; Geçen sezon aynı statta Orhan, Beşiktaşlı Gökhan Töre’ye arkadan istemeyerek hafiften bastı ve anında Hakem ve VAR kararı ile maçın başında kırmızı kart ile soyunma odasına gönderildi. Şimdi bu üç gaddarca pozisyonu bizim takım Beşiktaş’a karşı yapsaydı, maçın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu ne yapardı? Tek yapacağı iş, tereddütsüz VAR’a bile gitmeden kırmızıları çıkartırdı, tıpkı geçen sezon olduğu gibi. Sahi Rize’de ki geçen sezon oynanan maçta Beşiktaş’ın attığı iki golde ofsayt kamerasına ne olmuştu!..

İşte o yüzden ben bu satırlardan yüzlerce kez yazdım. Türkiye ligi kirli lig diye. MHK Başkanı Zekeriya Alp, eski bir Beşiktaşlı futbolcu, onun bu maça atadığı hakemlerde başkanlarına karşı görevlerini yerine getirdi ve bir sonraki maç hediyesini cebine koydu. Hani vicdan! Anadolu takımları içerde, dışarda İstanbul ekiplerine sahada meze yapılıyorlar. Anadolu’dan aldıkları beddua ile o takımlar Edirne’den öteye Avrupa maçına çıktıkları zaman ise iki yakaları bir araya gelmiyor.

Evet, maça Beşiktaş takımı beklenildiği gibi müthiş bir baskı ile başladı bu gayet normal, bizim takım alan ve zamanı daraltarak oynamaya başladı, İsmail Kartal’ın öğrencileri savunmaya çekildiler, çok adamla direnç gösterdiler ve kanatları Beşiktaş takımına bıraktılar, Gökhan ve Caner’in ortalarını bizim uzun iki stoperler ve Attamah tek tek topladı diyebiliriz ama maalesef yediğimiz gol yine kanattan oldu ve üç kişinin arasında Vida’nin kafası çalıştığımız yerden gol yememize neden oldu.

Attığımız golde kaleci Gökhan müthiş iş çıkardı. Üç pasla Beşiktaş kalesine indik ve El Kabir’in sakatlığı sonrası forma şansı bulan Oğulcan olağanüstü gol vuruşunu yaparak üç yıl sonra süper ligde gol sevinci yaşadı, tebrikler. Bu takım yeni kurulan bir takım ama geçen yazımda da bahsettim aslan payı İsmail Kartal ve ekibine ait. Aynı ekibi başka bir hocaya ver, maç sonu bir sürü mazeret sıralar sana, dikkat edin İsmail hocanın konuşmalarına asla mazeret yok ama çokça üretim var, gelişim var, birlik var, beraberlik var, takım olma yolunda hızlı ve olgun bir şekilde ilerleme var. Dün de maçı kaybedebilirdik, son dakika içinde Vetrih’in pozisyonu direkte patlamasa haftayı liderde olarak da tamamlayabilirdik. Futbol bu, önemli olan büyük fotoğrafa bakacaksın, daha attığı imzanın mürekkebi kurumadan maça çıkan yeni transfer Scepovic ise tam bir pivot santrafor. İnşallah geçen sezon transferin son gününde yapılan Galdky gibi panik transfer olmaz. Gerçi onun referansı  o dönem milli takımlar teknik patronu ve Ukrayna ligini çok iyi  bile Lucescu idi, Sırp oyuncunun kefili ise İsmail hoca. Tabi o mevki için Sırp oyuncu İsmail Kartal’ın santrafor listesinde ilk 3 sırada yer alan isim değildi ama ne yapacaksın, bazen Rizelilerin dediği gibi sevdiğini alamıyorsan, aldığını seveceksin! Tıpkı Rizelinin çok sevdiği eski hocası Okan Buruk örneğinde olduğu gibi. Rizeli Okan hocayı çok sevmişti ama o sezon sonu seni oyalayarak altınları ( Azubike) yi alarak İstanbul’a sevdiğine kaçtı. O yüzdendir ki sende sevduğunu alamayisan seni çok seven gerçek bir Rizeli olan alduğunu sev!. Bilmem anlatabildum mi !...


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  Abdulkadir çelik

   1 Eylül 2019 16:58
       

  Çok güzel bi yazı olmuş iki kişıyi atmadı hakem hocam inşaallah çok iyi çalışarak lligi iyi yerde bittiiiririz

 2. 0 0
  {usertitle}

  Mustafa erguney senay sayinin esi

   1 Eylül 2019 17:55
       

  Yazina aynen katiliyorum abi teske o son top gol olsaydi muhtesem olacakti saglicakla kal abi

 3. 0 0
  {usertitle}

  Sadık

   1 Eylül 2019 21:24
       

  kalemine sağlık . Okuduğum için Pepeçuramı isterim.