Kadro Kalitesi Ağır Bastı!


 


Kadro Kalitesi Ağır Bastı!

Geçen hafta evinde G.Saray takımından aldığı üç puanın havası ile Akdeniz’e inen Rizespor maalesef ikinci devre kadrosuna baştan aşağıya kaliteli isimlerden donatan Antalyaspor ‘a karşı havasını aldı..

Antalyaspor’a karşı maça çok kötü bir başlangıç yapan Ünal Karaman’ın talebeleri belki de bir hafta evvel oynadığı G.Saray maçının etkisinden yani kısaca havasından kurtulamamış bir görüntü verdi bize. Ünal hoca bir hafta evvelki kazanan kadroyu bozmayarak doğru iş yaptı ama bana kalsa Antalyaspor maçının ilk yarısını beklemeden kaleci Tarık hariç birçok isimi doğru soyunma odasına gönderirdim. Bu ne vurdumduymaz futbol beyler? Hayırdır? .. Bir gün önce altında yer alan takımlar puan toplamış seni yakalamışlar ama sen Antalya’ya maça değil de sanki tatile gitmiş bir hava altında maça çıkmışsın. Ayıptır, günahtır..

Antalya takımı devre arası transferi nasıl olur bu kez bize gösterdi. Geçen sezon nasıl ki biz devre arası transferinde noktayı bulduk, bu sezon da kırmızı beyazlı ekip bence noktanın noktasını buldu. Yediğimiz üç gol de yeni transferlerden geldi. Sinan, Jahovic ve aylardır futbol oynamayan Ersan’ın kafası ev sahibi takımı üç farka taşırken bizim adımıza sözde eskilerin deyimi ile şeref sayısını maçta bana göre sıfır çeken Skoda penaltıdan attı.

Atalarımız ne demiş; İş Bilenin kılıç kuşananın demiş. Devre arasında kaliteli transfer yaptığın zaman Başkanın ve yönetimin o koltuklarda rahat rahat maç izler. Tıpkı geçen sezon olduğu gibi ama bu sezon maalesef Hasan Kartal ve yönetim transferde çok güvendiği sportif direktör Yılmaz Bal’ın “acı kestane balı” nı yemekten bence her maçta o koltuklarda bal komasını girdiler. Tabi bunun birde taraftar boyutu var. Bu Rizeli bezdi. Her sezon aynı filmi izlemekten bezdi. Maçta oyuncu sahada istemiyor. Top ayağında bir şey yapmak ister gibi oluyor ama kalite eksik. Bizim kalemize gelen pozisyonların bir çoğunda 3. Bölgede İsmail Karatl’ın prensi Ünal hocanın ise sahada askeri Vetrih’ten kaynaklanıyor. Bu oyuncunun her basit kaptırdığı top çok değil 5 saniye sonra kalemize pozisyon oluyor. Santrafor almışsın dersin ki otobüs durağı. Olduğu yerden ayrılmıyor. Bu kadar statik ve yaşlı bir santraforu çok mu aradınız. Tunay geçen hafta iyiydi am bu hafta fabrika ayarlarına döndü, İki bek Morozıuk ve Melnjak Antalya maçında koridor oldular. Ünal hocanın da kolları kenardan bağlı kaldı tıpkı bir önceki teknik adam İsmail Kartal gibi.

Bir kez daha kalın harflerle yazmak istiyorum sevgili Rizeliler.

Bizler değil, bu takımı kuran, Rizeliye bu kadroyu reva görenler utansın. Bizim neyimiz eksik ilçe takımlarından. Bakın Alanyaspor’a her sezon hoca yetiştiriyor, oyuncu satıyor, ligde derece yapıyor. Geçmişte Akhisar İlçesi bir Avrupa kupalarının tadına baktı ama ya biz! Bu kadar ekonomik güç var gel gör ki her sezon düştük mü ? düşüyormuyuz? O takım şu takımı yense biz yarar hesabı yapmaktan taraftar mali müşavir oldu..

Ligde aldığı seri galibiyetlerle orta sıralara kadar yükselen Antalyaspor kadro kalitesi ile sonuca gitti. Aslında 3 gün önce kupa yorgunu olan ev sahibi takım maçta fazla bir şey yapmadı ama bizim takım ve bu takımı kuranlar ligde hedefsiz kalan Antalya takımına karşı bir varlık göstermediler. Maçta senin adına formanın ağırlığını bilen saha da bir lider oyuncun yok. Antalya takımı 3 – 0 önde gözümün önünde oyundan çıkacak olan Rize / Ardeşenli Sinan Gümüş olacak ama gurbetçi oyuncu 3 – 0 önde olmasına rağmen kaşarlık yapıyor. En basiti dışarı çıkacağını biliyor ve sahanın en uzak köşesine yöneliyor. Neden ? 15 – 20 saniye daha oyunu soğutayım, maçtan süre çalayım hesabını yapıyor. Böyle bir oyuncun bile yok. Çıktığımız sezon bir Galip Güzel vardı, yine eskilerden Kıvanç Karakaş vardı. Saha içi takım lideri hafiften hakeme ayar çeken, bu sezon o da yok, zaten kadro kaliten yerlerde. Ünal hoca ise…  Bu şehrin dağlarını, kuşlarını, insanlarını sevmeye devam etsin… !


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın