ORTADA BİR ŞEY YOK !..
Anlaşılan o ki Rizespor’u geçen sezonda olduğu gibi zor günler bekliyor.

9 transfer yaptın ama ligin ikinci haftasında oynadığın Kasımpaşa maçında sadece 3’ü sahada 8’i geçen sezon ki kadronda yer alan oyuncular. Bu oyuncular neden alındı? Bilen varsa söylesin? Herkes biliyor ki bu oyuncuların tümü sportif direktör Yılmaz Bal’ın tezgahından geçti, Hırvat teknik adam Tomas listesine yer alan bir tek oyuncuyu bile aldıramadı..

Yenisi eskisi fark etmiyor. Giren çıkan önemli değil, Rizespor dün Kasımpaşa deplasman maçında oynar gibi göründü ama ortada bir şey yok. Akordu bozuk saz gibi . Bence Tomas kenarda başka çalıyor, oyuncular sahada başka oynuyor ..

Ev sahibi takım a bakalım. En önemli isim golcü Koita yok ama tam bir takım. Sahada bir bir açıklarını iyi kapatan, yardımlaşma üst seviyede, gösterişten uzak sadece maça konsantre olmuş, transferde bu sene de karavana atmayan bir takım karşımızda. Ya Bizde?..

Eski takımdan 8 oyuncu var sahada neredeyse 2 yıl birlikte top oynamışlar ama hala aralarında kopukluk diz boyu. Sağ bekte Morozıuk ilk golde rakibine öyle bir ikram yaptı ki evlere şenlik. Bu oyuncu geçen hafta da Fener maçında tersten destan yazmıştı ama Tomas hoca ısrarla formayı ona vermeye devam ediyor. Ortada eskilerden Boldrin efendiye iki top lazım. Birini ev getirecek diğeri ile tek başına oynayacak. Orta saha bizim çok yumuşak. Geçen sezon da aynı dertten birçok maçı elimizle vermiştik ama yapılan transferlere bir bakıyoruz ki alınan isimler aynı kıvamda. Defalarca yazdım bu transferleri yapmak için sportif direktöre ihtiyaç yok, Bu isimlerin hiç biri “kapalı kutu” değil. Hepsi bilinen isimler ve geçmiş dönemde takımlarına nasıl bir katkı sağladıkları apaçık ortada olan oyuncular.

Kanatlar bu ligin en zayıf kanat oyuncuları ile dolmuş. Geçen hafta şans verilen Mihalak bu hafta süre alamadı, Nadir girse ne olur, girmese ne olur. Eski takımına karşı Tunay  oynadı ama o da 3 yıl önce ki Tunay değil malum, Samudio ise sanırım aklı ABD’den gelen transfer teklifinde kalmış, gitmek istiyor, çok isteksiz !..

Bu takım bu sezonda bu taraftara çok Bilmece – Bulmaca çözdürür. Rizeli hesap kitapta uzman oldu ama anlaşılan bu transferleri yapanlar bir türlü doymadı!..

Evet, Rizespor bu sezon lige 2’de 0 yaparak başladı ama bizim maçta düdük çalan hakemlerin de maşallahı var! Geçen hafta Arda Kardeşler, bu hafta Suat Arslanboğa.. Dün Suat efendi öyle düdükler çaldı ki birçok kırılma anlarında tek kelime ile yeşil – mavili takımı doğradı diyebilirim. Bana göre Aytaç’ın Vetirh’e yaptığı üst ten aşağıya budama hareketi net bir kırımız karttı, hakem buna sarı verdi. Diğerlerini yazmayayım, maçın sonuna 5 dakika uzatma veriyorsun ama VAR’dan kırmızı kart gösterdiğin Anıl Koç zaten beş dakika da sahayı terk etti! Nerde diğer duraklama dakikaları! Bir hakemin art niyetli olup, olmadığını maçın sonuna gösterdiği uzatma dakikaları ile öğrenebilirsiniz.

Milli aradan önce Rizespor önce Alanyaspor ile sonra Erzurumspor ile karşı karşıya gelecek. 5 Ekim transferin son günü, Rizespor’un ve Tomas hocanın kaderi bu tarihe kadar alacağı 2 – 3 oyuncu belirler. Bu isimler vasat altı ise geçmiş olsun. Takıma direk katkı verecek özellikle orta sahada alacağın isim direk Remy ile al – ver yapacak kaliteli isim olmalı. Aksi taktirde sezon boyu sen Remy’den de verim alamasın. Kısaca Rizespor’a kaliteli bir 6 numara ve olmazsa olmazı çok kaliteli bir 8 numara lazım. Savunma Tunuslu stoper Yassin ile toparlanır.

Kısaca Remy gibi bir dünya yıldızı bu takımda önce ki sezon devre arası alınan Attıf, Nakoluma, Azubike ve üstüne koyan Vedat gibi kaliteli ayaklarla oynar, senin orta sahan Abdullah, Vetrrih, Yasin, Engin, Mihalak, Samudio, Nadir .. gibi al veri olmayan oyuncularla yürümez. Bu transferi yapıyorsan Remy’nin yanını güçlendireceksin. Transferin bitimine sayılı günler kala Rizespor’un tek yapacağı şey iki kaliteli orta saha birde forvet. Bu isimler gelirse Rizespor birkaç vites yükseltir, aksi taktirde bu kadro altında en başta yazdığım gibi zor günler bizi bekler..


Önceki Haber 

Yorumlar

Yorum Yapın