Cumhurbaşkanı Rizespor İçin Kime Ne Dedi?..


 


Cumhurbaşkanı Rizespor İçin Kime Ne Dedi?..

Geçtiğimiz hafta sonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan memleketi Rize’deydi.

Gündem elbette yoğundu, Reis her zaman ki gibi babaocağına eli kolu dolu geldi ve memleketi için müjdeleri tek tek sıraladı. Cumhurbaşkanının Ayder ziyareti bölge için milattır. Dünya cenneti Ayder’i yerinde gezdi, talimatları verdi ve bol bol temiz oksijen ve moral depolayarak döndü.

Çaykur Rizespor A.Ş dönemi tarihinde ilk kez oldu. Reisin Rize ziyaretinde kulüp başkanı ilk defa Rize’de yoktu. Belki Hasan Kartal Başkanın bir rahatsızlığı vardı veya başka bir geçerli sebebi vardı ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 günlük Rize ziyaretine gelemedi.

Bu ziyarette elbette Reis yakından takip ettiği memleketinin takımı Rizespor için bilgiler aldı, talimatlar verdi. Başkan Hasan Kartal olmadığı için kendisine çok yakın, ailece görüştüğü ve devamlı kulüple ilgili bilgiler aldığı Başkan vekili sayın Ali Zeki Saruhan ile Rizespor hakkında konuştuğunu biliyoruz. Bu konuşmada A.Ş ortaklarından Rizeli TFF Başkan yardımcısı Servet Yardımcı Bey’de vardı.

Rizespor onursal Başkanlarından Mehmet Cengiz’in memleketi Rize’de yeni hizmete sunduğu otelin açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rizespor başkan vekiline aynen şunları söyledi, talimat verdi sevgili Çaykur Rizesporlular;

“ RİZESPOR’LA İLGİLENİN, RİZESPOR’U SIKINTIYA SOKMAYIN”

Evet, Reis memleketinin takımı Çaykur Rizespor ile ilgili Başkan vekili Ali Zeki Saruhan bey’e bunları söyledi, talimat verdi.

Rize’de Sokak kaynıyor. Aynı bakır kazanda kaynayan haşlama gibi fakur fukur kaynıyor. İçinde bir korkota, üzerinde birde ceviz eksik!  Sanki, kaynasa ne olacak ki ?.. Sokağın bir gücü yok.

Yapılan 4 yeni transfere bakalım. Hepsi aynı kanaldan çıkmış neredeyse. Sözleşme yenilenen Abdullah Durak ve her gittiği kulüpte dikiş tutturamayan Engin Bekdemir’in menajeri aynı kişi. Zaten adamın listesinde bulunan oyuncuların çoğu Gençlerbirliği takımından yer alıyor. Yasin Pehlivan ve Nadir Çifçi. İkisi de vasat altı topçular. Birde Altınordu takımında Kemal Rüzgar var. Altınordu’dan bizimkiler ne buldu anlamadım. Geçen sezon sol bek Yusuf alında ilk yarı dakikası yok, devre atası bir alt lige gitti, Erzurum takımında da süresi yok Böyle transfer anlayışı olur mu? Bana göre bunlar planlı transferler değil. Kulüplerinde ayrılmış, fazla süre alamamış vasat oyunculara kapılar açılmış.

İşte ilk 4 transferi “ballı börekli” anlatan bir sportif menajerimiz var. Ya Allah aşkına bu transferleri yapmak için illa ki sportif direktör olmaya gerek yok ki. Bu transferleri tesisin meydancısı emekçi işçi kardeşim Ayhan’da yapar, hem de gözü kapalı. Bu isimler Rizespor’a bir katkı vermez. Asla bir maçta kurtarıcı olamazlar. Göndermeye kalkacaksın, zarardan başka bir katkı olmaz, giderken de kulüp bedel ödemek zorunda kalacak. Alma bari kardeşim. Rizelinin aklı ile dalga geçme. Git Pazarspor’dan genç al. Git altyapıdan al..

Şimdi tekrar Ali Zeki Saruhan Başkana döneyim. Bu 5 transfer yapıldı başkanım, sizin futbol görüşünüz var sayın Başkan ve Rizespor’da bir dönem top oynadınız, siz bu futbolcuları onayladınız mı? Bunların kalibreleri içinize sığdı mı? Birçok Rizeli isyan ediyor. Geçen sezon çekilen çile, verilen sözler bunlar mı? Tomas’ın imza töreninde siz söylediniz ben yazdım. 7 oyuncuya tasarruf tedbiri uygulamayacağız dediniz, tabi pazarlık yapılacak ilavesi yaptınız. Şimdi bu oyuncular hep aynı kanal üzerinden gelen vasat oyuncular, bunları Rizespor alacağına 2 – 3 genç yetenek alsa çok daha iyi olmaz mıydı sayın başkan? Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan sizinle yaptığı görüşmede ;” Dikkatli olun Rizespor u sıkıntıya sokmayın, daha sıkıntı yaşamasın, Rizespor’la ilgilen “ricasından sonra Rizeli taraftarlara bu oyuncular mı reva görüldü. Bu transferlerden sizin de mi haberiniz yok sayın başkan? İşte Rizelinin isyanı bu yönde. Rizeli bezdi, Rizeli yıllardır her sezon düştük mü? Düşecek miyiz? O takım onu yense, şu takım şuna yenilse hesap kitap yapmaktan vallahi de billahi de yoruldu sayın Başkan. Hurdaya çıkacak, depoya kaldırılacak oyuncuları o kutsal yeşil – mavi forma altında görmeye bezdi Rizeli Sayın Başkan.

Buradan yeni teknik direktör Tomas’a da bir iki cümle edeyim. Bu transferler onun değil, bu transferler olur ken ben olsam;” Hadi bana eyvallah, bu transferler le benim bu takıma bir şey vermem mümkün değil” derdim. Diyeme di. Maalesef. Genç teknik adam ve çok iyi niyetli bir  insan.

Rizeliyi bu kadar hafife almayın. Cumhurbaşkanımız sizden rica etti. Şöyle taş gibi bir takım kurun, çok zor değil. Gerçekleri görmek ve bunu yazmamak benim adıma yakışmazdı. O gerçeklerden biri de yönetimin büyük bir kısmı küs. Onlar da rahatsız. Erzurum kampına Başkanın yanına sadece bir yönetici bulunması bunun açık fotoğrafıdır. Lütfen birlik olalım, başka Rizespor yok. Bu sezon her takım çok güçlendi. Ligden 4 takım düşecek. Sonra eyvah para etmez, bu takıma direk 5 – 6 baba transfer şart oğlu şart. Mazeret değil, icraat zamanı.


Önceki Haber 

Yorumlar

Yorum Yapın