İADE TARİHİ DOLMAMIŞSA!..


 


İADE TARİHİ DOLMAMIŞSA!..

Ligin ikinci devresinde Sumudica ile birlikte Çaykur Rizespor’un elinde tutunacağı dallar yavaş yavaş kopup gidiyor.

Rumen teknik adam Rizespor’a geleli, imza atalı tam bir ay oldu. İmza töreni A.Ş döneminde hiçbir teknik adama nasip olmamış şekilde sahanın ortasında düzenlendi. O törende Sumudica hoca sportif direktörü tebrik etti yaptığı transferler için ve ilave etti. “ Rizespor’un elinde çok iyi oyuncular var” dedi.

Gelinen noktada hafta içi ülkesinin basınına, hafta sonu oynanan maçlar sonrası kadrosunda yer alan oyuncuları nerdeyse yerden yere vurdu, vurmaya da devam ediyor. Sumudica hoca hızını alamadı bu hafta da Sivasspor maçı sonrası “kontratımın şartları belli, yönetim istemiyorsa oturur, konuşuruz” diyerek resmen “verin tazminatımı gideyim” demek istedi.

15 yıldan beri aralıksız olarak içerde dışarda tüm maçları takip eden ve yazı yazan biriyim. Bu dilimde onlarca hoca ile çalıştım, kiminle mahkemelik oldum, kiminle Rizespor’un menfaatleri doğrultusunda kavga ettim, çoğuyla dost olduk ve hala daha görüşüyoruz. Rizespor’a gelen her hoca başımızın tacıdır.

Sorun şu ki, Rumen teknik adam Sumudica’nın kendi oyuncusunu bu kadar aşağıladıktan sonra o oyuncu topluluğundan bir şey alamayacağını hem kendisi biliyor, hem dalda ki kuş biliyor ama maalesef Rizespor yönetimi daha doğrusu onu buraya getiren sayın Bakan  Osman Aşkın Bak bilmiyor. Oyuncu cin gibidir. Yerli olsun yabancı olsun fark etmez. Oyuncuya dokunacaksın. Bir maç sahada kazanılmaz bir maç maç öncesi akşamı tesiste kazanılır. Oyuncunu motive edeceksin. Sumudica hoca tam tersi her konuşmasında oyuncularının yetersiz olduğunu söylüyor, onları kötülüyor. Sezon sonuna kadar bu oyuncu grubu ile gideceğiz. Oyuncu parasını her şekil alır kulüpten ama hocası onu kamuoyu önüne atığını anladığı zaman saha da risk almaz. İşte böyle durumda dün oynadığımız Sivasspor maçı karşımıza çıkar. Bir kişi eksik rakibe karşı hiçbir oyuncu risk almaz. Ol gülüm ver gülüm. Oyna gülüm yana, oyna gülüm geriye.  Bu durumda olan bir kez daha Rizeliye oldu. Bu hocayı getirmekle Rizespor’un iki türlü zararı oldu. Birincisi puanlar gitti, ikincisi ise Sumudica hoca sana 2 tane çöp transferi yüksek rakamlar altında bastı!

Hasan Kartal’ın yerinde olsam gider tesise futbolcuları toplarım ve onların eline bi beyaz kağıt veririm. Yazın derim hangi hocayı istiyorsunuz diye. Bak göreceksiniz yüzde 80’i Ersin Aka ismini o temiz beyaz kağıda yazacak. Geçen haftalarda da yazmıştım. Reçeteyi sunmuştum. 14 eksik kadro ile Gaziantep ve son şampiyon Başakşehir takımlarından 4 puan alırken rakip takımlara pozisyon vermeyen bir takımın hocasına haksızlık edildi demiştim. Burada asıl büyük fotoğraf kazanılan 4 puan değil aslında. Asıl unsur, senin sezon başında oluşturduğun bu kadro Ersin hoca nın o iki maçta oynattığı oyunu oynar diye not düşmüştüm. Bu kadro 3^lü stoper 5’li orta saha 2’li forvet oynayamaz! Sumudica fantezi yapıyor ve puanlar bu fantezilerle uçuyor. Sumudica da babamın oğlu değil Ersin hoca da ! Önemli olan Rizespor. Bu kadro bunu oynar. Kısaca topu rakibe vereceksin, iyi kapatacaksın, hızlı hücuma çıkacaksın. Tıpkı Ersun hocanın Antalyaspor’da yaptığı gibi. Ersun Yanal aptal mı? Bize yenildi evinde Hatay’dan 6 yedi hemen ertesi hafta oyun formatını değiştirdi ve ligde mağlubiyeti yok.

Sivasspor maçını yazsan ne olacak yazmasan ne olacak. Konuk takım maç önü çok eksik, maç içinde uzun süre sahada eksik ama Rıza hoca işi bilen deneyimli bir teknik adam. Çok iyi kapandılar, alan daralttılar ve en önemlisi panik yapmadılar. Biz ise hocası tarafından küçümsenen topçular saha da hiçbir risk almadan oynar gibi göründüler ve bir puanı kurtardılar! Başkada bir şey olmazdı. Sumudica hoca kendisini kurtarma adına futbolcusunu namlunun ucuna sürdü, sürmeye de devam ediyor. Bu duruma Osman Aşkın Bak ve Ali Zeki Saruhan biran önce el koyması lazım. Rizespor her hafta eriyor. Sivasspor maçında ortaya konulan silik futbol sonrası taraftar ümitsizlik duvarına bir tuğla daha koydu. Takım içinde oluşan rüzgarı değiştirme adına size bir Rizeli olarak yalvarıyorum sayın Bakan. Bu duruma el koyun. Rize’ye yakışmıyor. Bu takım ayağa kalkar ama sayın Bakan ve sayın Saruhan önce siz ayağa kalkın ve radikal kararlar alın. Hiç kimse Rizespor’dan büyük değildir. Elin oğlu Rumen teknik adam da buna dâhil. Topçusunu her hafta ateşe atan bir teknik adam için mevcut kadroda yer alan hiçbir oyuncu o ateşe saha içinde su dökmez! Sayın Bakan Bak, Rumen teknik adam Sumudica’nın faturasına bir bakın, eğer iade tarihi dolmamışsa bir zahmet ürünü geri yollayın. İade şartlarına uygun, zararın neresinden dönersek kardayız!. Bu adam bu takım üzerinden fantezi yapıyor, bu fantezi sonrası faturanın büyüğü size çıkacak!..


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  Ahmet UZUN

   4 Mart 2021 08:56
       

  Bizim başkanın derdi.. Rizesporun yenilmesi..küme düşecek olması değil.... Onun tek derdi..bayrak dağıtmak.. reklam yapmak... Rizespor umrunda bile değil... 

Yorum Yapın