BU TAKIM İZLENMEZ Mİ?


BU TAKIM İZLENMEZ Mİ?

 

Bir tarafta Avrupa hayalini kuran Çaykur Rizespor, diğer tarafta azda olsa küme düşme riski taşıyan Sivasspor maçında bizim adımıza özellikle oyunun son çeyreğinde her şey vardı ama sezon sonu Trakya’dan öteye bize lazım olan çok önemli üç puan getirecek olan gol yoktu!

Şikelilere inat iki takımın taraftarları maç öncesi ekmeklerini bir kez daha paylaştılar ve aynı duygusal düşünce altında kardeşçe Rize’de maçı takip ettiler, tıpkı ilk devre Sivas’ta oynanan maç gibi. Maçın hemen başında Vedat’ın attığı golde Rizespor taraftarı hep bir ağızdan “Sivas, Sivas..” diye bağırması aslında bu maçın özeti gibiydi. Daha sonra VAR kontrolü altında gol iptal edildiğinde ise bu kez Sivasspor taraftarı hep bir ağızdan “ Rize, Rize..” diye bağırmasında olduğu gibi..

Rizespor, Milli aradan sonra sistematik bir şekilde MHK tarafından sahada “sandoviç” edilmeye devam ediliyor. Beşiktaş maçında başlayan kablo kesmeler, Göztepe maçında çalınmayan iki net penaltı, Başakşehir maçında verilmeyen buz gibi bir penaltı ve bu maçta Halis Mulis bir şekilde atanan bir hakem, haftaya bakalım Başkentte neler olacak?

Bu takım sizi niye bu kadar korkuttu? Anadolu takımları içinde hatta şampiyonluğa oynayan 3 takım içinde en ateşli topu Rizespor oynuyor. Bunu sadece haftalardır ben demiyorum, İstanbul basını da böyle yazıyor, yorumluyorlar. Ligin en formda santraforu Vedat Murig ve kalecisi Gökhan her hafta bir takıma transfer oluyor, ligin en formda bax to bax oyuncusu Azubuıke bizde. Stoperlerin biri Fas Milli takımında diğeri Nijerya Milli takımında görev yapıyor ve çok güçlüler. İki bekin var, allah muhafaza bir dakika durdukları yok, bir ileri iki geri tempo müthiş. Bu takım her hafta milyonlarca futbol severler tarafından açık ara televizyondan takip edilen takım olmuş. Gündüz kuşaklarında bile Rizespor’un maçını izleyeneler reytinglerde tavan yapmış. Niye? Sebebi basit.. Ortalama iki dakikada bir gol pozisyonuna giren bir takım olduk, kanat ataklarında her türlü fantezi var, dikine oyun, takım savunması, pas oyunu, kontra hücum ne ararsan var. Bu takım izlenmez mi? İzleniyor işte, milyonlarca Türk halkı hatta Avrupa’da yaşayan binlerce futbol sever, Rizespor’un maçı için uyku saatinde değişikliğe gitti ve yeşil – mavili takımın akan ve göze hoş gelen futbolunu her hafta sonu kilitlendi.

Ey, TFF’fe…

Ülke futbolunun puanına katkı yapmak istemiyormusunuz? Bu takım yeni sezonda Avrupa’da olsa, ülke futbolu kaç puan kazanır, hiç düşünmediniz mi? Yapılacak olan 4 – 5 takviye altında geçtiğimiz yılarda bir Başakşehir’in, bir Akhisar’ın bir Konya’nın yerlerde süründüğü Avrupa platformunda Rizespor önüne geleni pataklar, ondan mı korkuyorsunuz ki bu takımın önünü atadığınız ve her hafta doğramaya doymadığınız hakemlerle kesiyorsunuz…

 

Sivas takımı maç boyunca özellikle hücum bölgesinde hiçbir arayışa girmedi. Yiğido, yatsın kalksın kalecisi Tolgahan’a dua etsin. Bizim adımıza özellikle maçın son 20 dakikası tek taraflı işleyen trafiğe döndü. Maç Sivasspor ile değil de, Rizespor ile kaleci Tolgahan arasında oynanmaya başladı. Tabi topun da canı var, girmedi mi girmiyor. Maçın genelinde şu tespiti yapayım ve sonlandırayım.

Bir takımın bırakın forvetini, dünkü maçta Rizespor sol beki Darıo Melnjak 3 net gol pozisyonundan, stoperi Abarhoum ise 2 net gol fırsatından yararlanamıyorsa veya bir başka değişle rakip takımın kalecisi şanslı ise diğer girilen gol pozisyonları yazmama gerek yok!. Girmedi girmedi işte, buna en başta ta yazdım maçın hakemi Halis Mulis’in de maç içinde ince ince bu maçı beraberliği bağlayacak kararları da etkili oldu. Özellikle Awaziem’e gösterdiği kart ile Hakan’a çift sarıda göstermediği kırmızı kart pozisyonu ve taktiri her şeyi kabak gibi ortaya koydu..


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Benzer Haberler

Yorum Yapın

Yorumlar