Acılara da Tutunmalıyız!


 


Acılara da Tutunmalıyız!

Çaykur Rizespor kulübü bu kirli ligde acılara da tutunmasını öğrenmeli, tıpkı sevinçlere tutunduğu gibi..

Yılardır bu köşeden yazdım durdum, ömrüm mahkeme salonlarında geçti. Bu lig kirli dedim, bu ligde akvaryumun suyu bulanık akıyor dedim, bu ligde 3 sözde büyük takımın değirmenine su taşıyanlar ödüllendirilir dedim. Adamlar ispat et dediler ve mahkeme celbini elime verdiler.

Ne oldu Rizespor – G.Saray maçına ?

Türk futbolu adına bir Anadolu takımı İstanbul takımına karşı klasik hakem katliamı yaşadı.

Bu ilk olmadı, son da olmayacak. Sorun orada değil ki? Sorun arka tarafta..

Serkan Çınar gibiler emir kulları.

Alır arkadan tebligatı sahada kitabına uydurur, VAR teknolojisi altında oradan da desteğini alır fişini çeker.

VAR geldi de ne oldu? En çok bizim canımız yandı.

Özellikle Milli aradan sonra Beşiktaş maçı ile birlikte doğrandık. Sanki kasap tezgahına düşürüldü Rizespor. Doğrayan, doğrayana.  İkinci devre 3 mağlubiyet var, dikkat edin üçü de üç büyüklere karşı. Kadıköy’de tam bir pirzola yaptılar bizi. Dünya’da ilk pozisyon ofsayt karar ama Fener adına pirzola tadında yani penaltı.  İçeride Beşiktaş maçında arka tezgahtan bu sefer kasap efendiler kıyma makinesine soktu bizi. Rizespor manyak top oynuyor, baktılar bu takım Şenol Güneş’in Beşiktaş’ını dağıtacak hop, ofsayt kabloları kesilerek, Rizespor takımı kıyma makinesi içinden geçirildi ve kasap köfte olarak Türk futboluna servis edildi.

Tiyatro devam etti. Göztepe, Başakşehir ve Sivas maçların da ama son maç yani G.Saray maçında yaşananlar diğer takımları da “o ha “ dedirtti.

Fener takımı dün Rize’nin G.Saray takımına karşı uğradığı acıdan “zevk” almış olmalı ki İstanbul’dan “top” a giriyor. Sen önce Kadıköy’de bizi nasıl ofsayttan penaltı çaldırdığın hakemin hesabını ver.

Beşiktaş yönetimi bizim maç için “kara leke “ açıklamasında bulunuyor. O da bizim acımızdan kendine pay çıkartıyor. Ey yüz yıllık çınar ;” siyah olmadan beyazın güzelliğini bilemeyiz” ama sen önce bizim kendi sahamızda bize yaşattığın kablo kesme rezaletini sonrası kulüp tarihimize geçen en farklı iç saha mağlubiyetinin perde arkasını anlat kamuoyuna ki, bilmeyen kalmasın…

Dün sahaya çıkan 22 kişiye bakıyorum. 19’u yabancı bizde iki İstiklal marşını okuyan var. Biri G.Saray altyapısından yetişen Musa Çağıran diğeri Yozgat doğumlu kaleci Gökhan.  Türk futbolu nereye gidiyor? Tribünde insanlar dalaşıyor ama sahaya çıkan oyuncularda istiklal marşımızı okuyacak insan iki takım adına iki kişi!

Hasan Kartal Başkan bence akıllanmadı. Sağlık konusunda Allah korusun bence akıllanmadı. İkinci devrenin ilk maçı Kasımpaşa maçından sonra yaşadığı kalp sorunu ve ameliyat sonrası ders almadı. Sahada iki takım adına iki Türk var. Maçın hakemi kasap önlüğünü giymiş seni doğramaya kararlı. Bu su yıllardır bulanık akıyor, bunu bilmeyen yok. Bizde geçen sezon bu suda yıkandık durduk, hem de kaç kere Serkan Çınar tellaklık yaptı bize kese attı bizim takıma!

Başkan Kartal inan değmez.. Önce sağlık..  Bu lig kirli lig.. Bu akvaryumun suyu yıllardır kirli akıyor ve çok bulandı. Bu işte siyaset var, tekrarlanacak olan İstanbul seçimleri öncesi 3 – 5 oy hesabı yapanlar kantarın topuzunu Başakşehir’den başka tarafa kaydırırlar. Olan bizim gibi Anadolu takımlarına olur, olan size olur Başkanım, ÖNCE SAĞLIK!...


Önceki Haber 

Benzer Haberler

Yorum Yapın

Yorumlar