RİZE “BURUK” BİTİRDİ!


 


RİZE “BURUK” BİTİRDİ!

Aslında tüm Rizeli 2 sezondan beri sadece bu maçı bekliyordu. İftarını yapan koştu geldi bu maça ama Okan Buruk’un sahada görev verdiği futbolcular maalesef bu maçı Rizelinin önemsediği kadar düşünmedi ve biran önce bitse de tatile gitsek havasından çıkamadılar.

Son 11 maçtır yenilmeyen Trabzon takımına karşı ligin ikinci yarısına ayrı bir kimliğe bürünen ve sadece hakem kararları altında canı yanarak puan kaybettirilen Rizespor maçında erken golü biz bulduk ama futbol tribün kültürü tam olarak oturmadığı için Rizeli taraftarın önde olduğu dakika içinde köşe atışı kullanmaya giden Trabzonlu oyuncuya atılan maddeler ve oyunun soğuması ilk devre soyunma odasına 3 – 1 mağlup olarak girmemize ana neden oldu.

Be güzel kardeşim, öndesin, takım maça coşkulu başlamış ha 2. Gol geldi,  ha geliyor derken, rakip takımın istediği bir göz sen ona yaptığın hareketle iki göz veriyorsun. Korner köşesinde yapılan o olay sonrası Trabzon takımı nefeslendi, senin oyuncun ise seni sakinleştirme adına enerjisini ve konsantrasyonunu boşalttı. Bu kadar basit. Ve bu olay sonrası art arda yenilen goller..

İlk devre yenilen basit goller aslını ararsanız bizim bu sezon ligin özetini bize sunuyordu. Bu maçta Awaziem, gelecek sezon büyük  olasılıkla formasını giyeceği Trabzon takımına karşı oldukça çömert davrandı. Yan toptan yenilen kafa golü ona hiç yakışmadı. Sağ bek koridor oldu, orta sahada son maçına çıkan Musa bu sezon bir türlü istenileni ve aldığı paranın hakkını veremediğini bu maçta da tescilledi. Trabzon takımının bir başka bizden ayarttığı oyuncu Azubıke ise bence sahanın en iyisi idi ama onu da son bölümde Okan hoca dışarı aldı!

Bunlar saha içi yaşanan futbol olayları. Tabi bana göre en önemlisi bu sezonun özeti derken, son final pasları. Bu maçta da ayyuka çıktı, Getiriyorsun, son final pasını berbat ötesi kullanıyorsun. Aatıf son maçında kendine oynamaktan bizi de bitirdi, kendini de.. Onun yerine giren sezon başı dönemi indiragandi transferi yıllık 600 bin Avro garanti ücret alan Mustafa Saymak bana göre ilk gün dediğim gibi Gümüşhane Doğanspor takımı ve o tip liglerde tek başına sezonda bir iki maç alacak kapasitede bir oyuncu. Yazık, günah bu tip oyuncular geçen sezon başında nasıl da basılmıştı Rize’ye. Allahtan o yazıyı  kaleme aldım da Ankara çetesinin suyu kesildi. Sahi neredeler? Jack, Traore, Ujkani, Brebec, Talbi, Çınar, Ali Çamdalı, Gladkyy ?... ler..

Gelelim saha dışına, yani tribünlere..

Aslında maç öncesi Trabzonspor başkanı ve yönetimine Rizespor başkanı ve yönetimi tarafından İyidere’de verilen iftar ne kadar güzelse, ev sahibi takımın maç forması olan yeşil – mavili çubuklu formayı bu maçta alamaması ve Trabzonspor takımı bordo – mavili forma altında Rize’de maça çıkması bence o kadar berbat ötesi ve iş bilmezlikte eşdeğer.

Siz  ne iş yaparsınız? Ev sahibi takım forma seçiminde öncelik hakkına sahiptir. Nasıl ki ilk devre Trabzon’da ben gri forma ile maça çıktım, burada da konuk takım çakma forması ile maça çıkacak ve ben yeşil – mavi çubuklumu giyeceğim. Yani sen daha maç öncesi haklı olduğun bir yerde kendi kalene golü atıyorsun ve milyonlarca Rizelinin bu maçta ki hayalini söndürüyorsun. Burada kim yetkili ise bana ve milyonlarca Rizeli taraftara bir açıklama yapsın. Rizeli böyle içten satılmaz, bunun hesabını verilsin. Bu hesabı sormayan yönetim varsa da bundan sonra maç sonu gürlemesin... !

Vali ve Emniyet Müdürü Rizeliyi Ezdirdi!..

Rize Valisi işi öyle bir abarttı ki maç öncesi tüm tribünleri saha içinden bariyer çekmeye  bile getirmişti.

Sayın vali ve sayın il emniyet Müdürü;

Bu işe kafa yoracağınıza Trabzon’dan gelen taraftarları bir güzel arama yapsaydınız çok daha sağlıklı olurdu.

Trabzon taraftarı sahaya atmadığı madde cisim mejale kalmadı. Bunlar nasıl içeri  girer?

Trabzon taraftarını serbest, Rizeliye yasak ..

Trabzon taraftarı Rize’de Rizeliyi ana avrat küfür edecek, emniyetten bir tek silke yok.. Rizeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile Rize’ye tayininiz çıktı ama görünen o ki Rizeliyi evinde bu ağır hakaret ve küfürleri edilmesi için gereken tedbir alınmadı ve tarihi rezil geceyi Rizeliye yaşatıldı.

Bu kadar nasıl acizsiniz ben anlamadım yoksa bir yerden emir mi geldi Trabzon taraftarının kılına zarar gelmeyecek ama Rizeli taraftarlar o küfürleri yedikten sonra yaptığı en ufak söz sonrası dışardan gelen ve çoğu Trabzonlu polisler tarafından biber gazı eşliğinde coplanacak!

Yazık valla.. Sehur saatine kadar o kadar polis yollarda kaldı. Bu maçlara karşılıklı seyirci yasağı koysanız ne kaybederdiniz. Neymiş efendim; İçişleri Bakanı Oflu Süleyman Soylu’nun emri var.. ! O Emir iki sezon öncede vardı ne oldu? Ersun aldı getirdi!, Muharrem aldı getirdi, olan iki komşu şehire oldu.. 

Aatıf yarım sezonda 8 triyon alacak, onun yerine giren Mustafa 5 triyon alacak, öbür taraftan yağmur altında çay toplayan ve bu maçı 2 sezondan beri bekleyen Rizeli hem cebinden para verecek hem de anasına avratı küfür işitecek yetmedi bir de üzerine biber gazı ile cop yiyecek!.. Yiyin yiyebildiğiniz kadar bakalım seneye kim kim yer…


Önceki Haber 

Yorum Yapın

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  Mustafa bostan

   25 Mayıs 2019 16:23
       

  İćimdeki duyguları özetledin sekim kardeşkm teşekkür ediyorum.

  Hocamızında trabzonlu oluşu bu yanlış kadroyu sahaya sürmesine neden oldu diye düşünüyorum

  Ayrîca yedek emniyet kuvveti neden trabzondan gelir başka şehirlerde polis yokmu üstekikte ts ile maç yapıyoruz

  Valiyide emniyet müdürünüde döveceksinki tam olsun