Samanlıkta Yatıp Padişah Rüyası Görmek!


 

Samanlıkta Yatıp Padişah Rüyası Görmek!


Çaykur Rizespor hala geçen yılın ikinci devresinde yaşadığı rüyadan uyanmamış.


Başkanı ve yönetimi, teknik direktörü ve taraftarı ile samanlıkta yatıp padişah rüyası görmeye devam ediyor.


Beyler burası süper lig. Kimsenin kimseye acıması yok. Altı ay boyunca sana lig tarihinde görmediğin rüyayı gösteren eski hocan bile maç 4 – 0 olmuş kulübesinin önünde çırpınıyor bir gol için. Bu bile bu ligin ne kadar acımasız ve her yıl artan kadro kalitesini bize gösteriyor.


Sen geçen sezon ligin bitimine aylar kala gelecek sezonun hesaplarını yapmaya başladım ama gelinen noktada aldığın bir çok futbolcular bu ligin topçusu değil. Daha doğrusu bu ligde çıta o kadar yükseldi ki, kadro planlaması yaparken maalesef 3.sınıf topçuları sen bulup almışsın.


Futbol mazeret oyunudur. Hele ki teknik adamlar maç sonu mazeret sıralama yarışına girmişse kimse onların eline su dökemez. İsmail hoca milli aradan sonra oynanan 3 maçta mazeretlerini tek tek sıralıyor. Aslında hocanın bunları deklare etmesine hiç gerek yok. Tesiste bir boy aynası bulup karşısına geçmesi gerekiyor. Ayna karşısında ise kendisine şu soruyu sorsun;” Ben nerede yanlış yaptım?”


Soru bu..


Cevabını İsmail hoca zaten biliyor.


Bu kadar vasat altı topçuları neden kadroya kattı.


Bu ligde hatırı sayılır bir teknik adam kariyeri var. Bu ligin şakasının olmadığını kendisi de biliyor. Burası son çalıştığı kulüp ve ekonomik sıkıntılar yaşandığı MKE Ankaragücü takımı değil.


Bu takım Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakından takip ettiği, üst düzey iş adamlarının sponsor olduğu ve kendisine sezon başı bir hedef koyduğu Çaykur Rizespor kulübü.


Yönetim bu sezon İsmail hocanın tüm transferlerine karışmadı. Nedeni ise geçen sezon sütten ağzı yandı ve bu sefer yoğurdu üfleyerek yeme mecburiyeti olmasından dolayı.


Geçen sezon İbrahim Üzülmez ayrıldıktan sonra soluğu Cumhurbaşkanı’nın yanına alarak; ”Efendim ben bu transferleri yapmadım, birçok oyuncuyu idmanda gördüm” demişti. ( Oysa ki ilk başta yapılan transferleri ekibi yapmıştı )


Bu sezon yine Cumhurbaşkanı işareti ile bu takımın başına gelen İsmail hoca’da yönetimin ;”aman ha, geçen sezon İbrahim hoca bizi reise şikâyet etti, bu sezon da aynısı olmasın, tüm transfer yetkisini İsmail hocaya bırakalım” düşüncesi altında bu kadro İsmail Kartal’ın onayı ile kuruldu.


İsmail hoca ara sıra dem vuruyor. ; “ ben kulübün ekonomik yapısını düşündüğüm için transferde fazla para harcamadım, bu kadroyu az bir para harcayarak yaptım”..


Gelinen noktada kadronun ne kadar kalitesiz olduğu ve bir o kadar da bu lig için yetersiz olduğunu anlatmaya gerek yok.


Başakşehir maçında bizim takımın en iyi yaptığı iş topu filelerden alıp, santra yapmak oldu.


İsmail hoca bu haftadan sonra kadro üzerinden radikal değişiklikler yapması şart. Bazı oyunculara çok güveniyor ama bu iş haftalardır yedek bekleyen oyunculara da yansıyor.


Bir takımda 3 – 4 oyuncu formsuz olur anlarım, bizim takımda milli aradan sonra bıçak sırtı gibi keskin bir dönüş oldu ve takım komple formsuz. Yani mücadele yapmıyor, sahada isyan eden oyuncun yok, sorumluluk alan futbolcun yok, bu araştırmalı içerde varsa sıkıntı şimdi tam zamanı yönetim ve hoca 3 – 5 kelle alsın. 5 – 0’lık bu acı yenilgi sonrası sen yine sorunları halı altına süpürmeye kalkarsan bu takım geçen sezon ilk yarıda topladığı 12 puanı bile toplayamaz!


Haftaya Trabzonspor maçı var, İçişleri Bakanı Trabzonlu Soylu kaldırır telefonu Rize Valisine Trabzonspor taraftarı Rize’de yerlerini alırlar. Eğer içerde Trabzonspor’u yenmek istiyorsan bu olaya dur dede. İki şehir taraftarlarını nadasa bırakın, bu iş öyle ortamı yumuşatmakla kapanacak bir yara değil..Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  saldıray

   28 Eylül 2019 16:49
       

  yalnız anlamadığım sezon başınızdaki yazılarda bazı oyuncular hakkında olumlu konuşuyordunuz şu iyi bu şöyle falan şimdi ne oldu selim bu adamları biz geldiği günden beri eleştirdik mesele sen hiç vedatın fenere peşkeş çekilişi hakkında yazı yazdınmı oradan alınan amatör oyuncuların bu takım ne işi var dedinmi burasının fenerin alt yapısı olmadığını kulüp başkanın rizespor kulübü başkanı olduğunu hocanın fenerin alt yapısı hocası olmadığından bahsettinmi yılmaz bal a sen bu işi nerden öğrendin hangi menejerler sana bu oyuncuları kitlediğini sordunmu ismaişl hocaya scepoviçi nerden tanıdığını hangi ligde kaç gol attığını başarısının ne olduğunu 800 euro verilecek adam olmadığını sordunmu yok şimdi ne oldu